Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Czy moczenie nocne może być rzutem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od kilku lat mam problemy z pęcherzem związane z chorobą (na podstawie badania urodynamicznego stwierdzona nadreaktywna neuropochodna aktywność pęcherza moczowego). Generalnie objawia się to częstomoczem, popuszczaniem z przepełnienia nagłym parciem, wstawaniem w nocy po kilka razy. Natomiast jakiś czas temu (po silnym stresie związanym z rozwodem, zmianą pracy i miejsca zamieszkania w jednym czasie) przez okres miesiąca - dwóch miałam czas, w którym średnio w co drugą noc kładłam się spać powiedzmy o 22:00 i koło 23:30 budziłam się w zalanym łóżku. Nie było to popuszczenie kilku kropel ale regularnie zalane łóżko. Lekarz stwierdził, że ten objaw jest nie na tyle swoisty by uznać to za rzut Huh - stwierdził, że takie moczenie nocne mogło być objawem zakażenia dróg moczowych Płacz  choć wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Od tamtej pory minęło już jakieś dwa lata i takie rzeczy w ogóle już mi się nie zdarzają. Czy ktoś też tak miał? Czy to mógł być rzut wbrew temu co twierdzi lekarz?? Huh Huh
Stres może spotegował większe parcie na pęcherz. Osobiscie nie miałam takiej sytuacji, ale byl okres, że musiałam co chwile chodzić do wc. Najgorzej było jak bylam na zakupach a tam nie było toalety. Stałam jak kołek i modlilam sie żeby przeszło. Czasami jednak sie nie udalo i popuszczałam.