Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Rzut przy tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
cześć, witaj na forumUśmiech napisz cos o sobie w dziale "przedstaw się". Może to być od pogody, mnie się w głowie kreci od rana, ale jak objawy nie ustępują od dłuższego czasu to idź do lekarza, poczujesz się spokojniejsza chociaż.
hej, mnie strasznie poniewierało po wyjściu ze szpitala z diagnozą, miałam 14 zmian w mózgu,
a teraz w kontrolnym MRI doszły dwie nowe zmiany (prawdopodobnie właśnie powstałe wtedy w tamtym czasie),
to były krótsze osłabienia (ok tygodnia), a rzuty (ok trzech tygodni).
dzwoniłam do neuro, ale mówiła że mogą się zdarzyć takie osłabienia- tym bardziej stres dołożył swoje, a leczenie dało efekty po 6miesiącach.
(30-05-2019, 13:21)Jackie666 napisał(a): [ -> ]Hej. Biorę tecfiderę od tygodnia. Miałam rzut na nogi. Dostałam sterydową kroplówkę...w marcu...minęły 2 mce i nogi znów się uginają...
chodzę jak pijana...ledwo sunę nogę za nogą...robię przystanki ale dalej niż 300metrów to już problem...co teraz jechać do lekarza czy poczekać??...pewnie jeszcze za wcześnie żeby leki zadziałały...acha zaczęło się delikatnie rano w okolicy lewego biodra zaczęłam drętwieć,  i poczułam gorąco, potem lewa noga, zimno w łydce...ale drętwienie przeszło za 2 dni. A jak u Was z MRI? 
ile ognisk? i gdzie najwięcej? U mnie niepoliczalne:-)) Mam tyle ognisk i zmian że dziwne że jeszcze funkcjonuje...
Ja biorę tec od roku. Dużo tutaj robi pogoda, teraz są takie zmiany pogodowe że to szok dla organizmu.. Ja gorzej widze np i też się martwie czy to nie rzut.. Ale nie panikuje, przeczekam. Jeśli chodzi o MRI to od 2 lat mam takie samo, nic nowego się nie pojawia na szczęście, teraz miałam kontrolny rezonans msc temu. Ja mam około 6-8zmian w miejscach dość charakterystycznych dla SM.
Trudno w poniedziałek jade na kor...niema co czekać niech mi dają kroplówkę bo nic nie mogę załatwić i wszędzie jeżdżę taxówkami...
Mam pytanie...czy ktoś z Was składał już wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności. Ja złożyłam i czekam na komisję...ciekawe ktory stopień mi dadzą...A jeśli po tygodniu i dwóch dniach brania tecfidery dostaje się rzutu to niezabiorą mi leków... Zdezorientowany
Nie zabiorą, to za wcześnie żeby lek zaczął działać, a tez nie ma potwierdzenia że to rzut, a nie po prostu chwilowe pogorszenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(01-06-2019, 13:34)Jackie666 napisał(a): [ -> ]Trudno w poniedziałek jade na kor...niema co czekać niech mi dają kroplówkę bo nic nie mogę załatwić i wszędzie jeżdżę taxówkami...
Mam pytanie...czy ktoś z Was składał już wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności. Ja złożyłam i czekam na komisję...ciekawe ktory stopień mi dadzą...A jeśli po tygodniu i dwóch dniach brania tecfidery dostaje się rzutu to niezabiorą mi leków... Zdezorientowany

W tym dziale są dwa wątki o orzeczeniach:
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...php?fid=26
(01-06-2019, 15:02)hela napisał(a): [ -> ]Nie zabiorą, to za wcześnie żeby lek zaczął działać, a tez nie ma potwierdzenia że to rzut, a nie po prostu chwilowe pogorszenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To był drugi rzut:-) 5 dni a teraz minęło półtora tygodnia od kroplówki a ja już nie mogę dojść do sklepu....to normalne? bo sterydy powinny działać do mca...a ja już tylko po domu chodzę dobrze.
Może organizm jest osłabiony po przejściach, jak Cię coś bardzo niepokoi idź do neuro, zbada Cię i będzie jasne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam. Własnie chyba przechodzę zapalenie nerwu wzrokowego już kolejny raz, trwa to już ponad 3 tyg w piątek mam jechać na sterydy  ale wzrok mi się polepszył widzę prawie dobrze tylko ze nogi się pogorszyły ciężko chodzić. Nie wiem co zrobić. czy iść na te sterydy ?
Hej, jeśli ciągle coś mocno męczy to lepiej się zgodzić na sterydy. Ostatecznie lekarz pewnie zbada i sam zadecyduje czy trzeba czekać czy podać. Pogoda ogólnie do bani. Ciągle te skoki temperatury, też pewnie nam nie pomaga, bo nie wiadomo czy rzut czy osłabienie
Stron: 1 2 3 4 5