Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Rezonans Kręgosłupa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam raz jeszcze Uśmiech  sporo piszę tutaj ostatnio ale jak to nowa to chciałabym wszystko wiedzieć Duży uśmiech
Moje pytanie jest takie czy przy podejrzeniu SM warto zrobić również Rezonans Kręgosłupa?Mieliście takie badanie? 
Pytam ,bo się trochę martwie i zastanawiam czy nie powinnam zrobić również kręgosłupa ,miałam póki co tylko 2 rezonanse MRI Głowy.

Miłego wieczoru życzę.
Jeśli na etapie diagnostyki sprawdza się rdzeń, to zazwyczaj odcinek szyjny. Tam "lubią" się pojawiać zmiany w SM. Natomiast o sensowności takiego badania w konkretnym przypadku (czy też badaniu pozostałych odcinków) warto porozmawiać z lekarzem.
Becia u mnie zaczęto od rtg kręgosłupa potem rezonans, rezonans głowy i punkcja a w międzyczasie badanie płynu
(22-03-2018, 22:13)beciaa28 napisał(a): [ -> ]Witam raz jeszcze Uśmiech  sporo piszę tutaj ostatnio ale jak to nowa to chciałabym wszystko wiedzieć Duży uśmiech
Moje pytanie jest takie czy przy podejrzeniu SM warto zrobić również Rezonans Kręgosłupa?Mieliście takie badanie? 
Pytam ,bo się trochę martwie i zastanawiam czy nie powinnam zrobić również kręgosłupa ,miałam póki co tylko 2 rezonanse MRI Głowy.

Miłego wieczoru życzę.

U mnie zaczelo sie od resonansu odcinka piersiowego. Wyssly zmiany. Pozniej szpital i ponownie rezonanas zarowno piersiowego, szyjnego jak i glowy. Wszedzie mam zmiany
(23-03-2018, 07:26)Anka napisał(a): [ -> ]
(22-03-2018, 22:13)beciaa28 napisał(a): [ -> ]Witam raz jeszcze Uśmiech  sporo piszę tutaj ostatnio ale jak to nowa to chciałabym wszystko wiedzieć Duży uśmiech
Moje pytanie jest takie czy przy podejrzeniu SM warto zrobić również Rezonans Kręgosłupa?Mieliście takie badanie? 
Pytam ,bo się trochę martwie i zastanawiam czy nie powinnam zrobić również kręgosłupa ,miałam póki co tylko 2 rezonanse MRI Głowy.

Miłego wieczoru życzę.

U mnie zaczelo sie od resonansu odcinka piersiowego. Wyssly zmiany. Pozniej szpital i ponownie rezonanas zarowno piersiowego, szyjnego jak i glowy. Wszedzie mam zmiany

I jakie miałaś dolegliwości bądź objawy mając  zmiany w odcinku piersiowym i szyjnym ?
U mnie to bylo tak. Od lat mam przepukliny w odcinku ledzwiowym. Neurochirurg kazal albo schudnac albo ide pod noz. Minu 15 kg, wakacje we wloszch. Wracamy. A ja czuje te nasze parestezje caly brzuch i plecy. Moj neuro wiedzac o odcinku ledzwiowym mowi mi ze poszalalam mimo ze nie moge na rowerach we wloszech plus my autem jezdzimy na urlop. Z Polski do Wloch troche kn jest. Myslal ze przeciazylam kregoslup i mam ucisk na kregoslup czy nerw jakis. Mowi ze mam zrobic rezonans piersiowego. Wyszly zmiany. I juz dalej to wiadomo szpitaln, diagnostyka i diagnoza. Tylko parezstezje takie ze nie czulam jak sie dotykam, skora jakby ciagle napieta. Maly apetyt. Szyjny mi robili w szpitalu bo jak w piersiowym zmiany to do kolekcji szyjny.
Ja miałam tylko głowy. Jestem ciekawa czy mam jakieś zmiany na odcinku piersiowym czy na kręgosłupie. Jeżeli neuro nie zleci mi tego "państwowo" to nie będę robiła prywatnie. Prywanie zrobiłam sobie głowy (z kontrastem i bez) i tak wyszło moje SM. Poszłam do rodzinnej tylko z lekkim drętwieniem dłoni, prawie niewyczuwalnym.
Na początku w szyjnym miałam czysto. Niestety, jakieś 2 lata temu robiłam ponownie i zmiany raz ze duże, a dwa jest tego trochę. Cóż, jak szaleć to szaleć. Niby czemu kręgosłup miałby sobie żałować ;-)
Ja miałam RMI głowy i całego kręgosłupa po kawałku, zmiany mam w mózgu i w rdzeniu, ale chyba tak mnie zrezonansowali ze względu na cały wachlarz objawów z którymi trafiłam do szitala
(23-03-2018, 10:24)hela napisał(a): [ -> ]Ja miałam RMI głowy i całego kręgosłupa po kawałku, zmiany mam w mózgu i w rdzeniu, ale chyba tak mnie zrezonansowali ze względu na cały wachlarz objawów z którymi trafiłam do szitala

Pełen pakiet badań jednym słowem.
Stron: 1 2 3 4