Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Rzut po rzucie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam pytanie, ponieważ jakieś dwa miesiące temu byłam w szpitalu z diagnoza w kierunku SM. Wtedy miałam problem z ręką tzn osłabiona, zdretwiala zaburzone czucie, z okiem oraz podretwialy mi stopy. Wszytsko wróciło do normy  wyjątkiem tych nóg. Miałam tylko podretwiale stopy, a od jakiegoś miesiąca zdretwiala mi całą prawa noga. Było to niekomfortowe, ale chodziło mi się normalnie. Myślalam, że to przez okres i po nim minie. Niestety nie minęło, jest gorzej, gdyż coraz ciężej mi się chodzi. Po schodach to już wg jest tragedia, czuję, że ta noga jest słabsza szybciej mi się męczy i dodatkowo strasznie przez to obciążam plecy, co skutkuje niemożnością długich wyjść, bo nie daje rady. Oczywiście będę jechać na sor w tym tygodniu ,z tym że mam pytanie,czy ktoś tak miał że praktycznie niby tamten rzut się skończył, ale rozwinęło się coś dalej z pozostalosciami z tamtego rzutu i to w dodatku w tak krótkim czasie? A i sterydów wtedy nie brałam. Samo się wyciszyło.
U mnie było tak że najpierw pogorszenie potem mi się polepszyło a następnie tak mnie sponiewierało że coś okropnego, SOR, oddział i 7x solu, jedz na SOR i nie czekaj aż sie samo poprawi, nie ma co ryzykować

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie to był cały czas jeden rzut, to polepszenie chwilowe to nie wiadomo dlaczego, trwało to wszystko razem z półtora miesiąca

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, mnie się tak zdarzało. W 2009 roku zdiagnozowano u mnie SM, byłam w szpitalu pierwszy raz z zapaleniem nerwu wzrokowego, a po miesiącu byłam znowu, też z zapaleniem nerwu, ale w drugim oku. Rok później miałam bardzo ciężki okres: rzuty co i raz, jeden nie zdążył do końca przejść, a drugi już się zaczynał, jeszcze podwójne widzenie nie minęło, a już zaczynało się drętwienie nóg. Teraz już jest dobrze, ale jak widać takie rzeczy mogą się zdarzać.
Ja myślę że to nadal ten sam rzut. Nie dostałaś solu więc może jakaś zmiana jest nadal aktywna i dlatego z nogą masz coraz większy problem. A reszta mogła się uspokoić bo to mogła być inna zmiana która już nie jest aktywna więc objawy się wycofały.