Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Skutki brania D3?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam.Nurtuje mnie pytanie jak długo bierzecie drakonskie dawki D3 i czy zauwazyliscie jakieś pozytywne skutki.

Ja biorę od miesiaca.Nie wiem jaki miałem poziom w trakcie zachorowania ale teraz jest to 60.
Wiadomo wszystkim ze jest w Brazylii lekarz co leczy wysokimi dawkami D3.

Mam postac SMPP.Poki co nie zauważylem zmian.Biore 20000 j dziennie.A Wy jakie macie doswiadczenia?
(26-06-2018, 22:53)shazza napisał(a): [ -> ]Witam.Nurtuje mnie pytanie jak długo bierzecie drakonskie dawki D3 i czy zauwazyliscie jakieś pozytywne skutki.

Ja biorę od miesiaca.Nie wiem jaki miałem poziom w trakcie zachorowania ale teraz jest to 60.
Wiadomo wszystkim ze jest w Brazylii lekarz co leczy wysokimi dawkami D3.

Mam postac SMPP.Poki co nie zauważylem zmian.Biore 20000 j dziennie.A Wy jakie macie doswiadczenia?

2tys czy 20 tys? Ja nie odczuwam zadnej poprawy. Suplementyje rowniez wieksze dawki wit z gr B jak mam przeczulice konczyn dolnych. Nie widze tez poprawy. Ja mam od poacztku tych wit w normie .
Ja miałam niedobór, suplemntuję 5 tys dziennie i teraz jest ok, myślę że przez to nawet doroczne zapalenie krtani mnie ominęło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
20 000 j D3 ....biore 2x10 000 rano i po poludniu.Gdy biore rano czuje sie oslabiony a po poludniu ok 15 jest troche lepiej.Byc moze to efekt psychologiczny.Poprawy objawów brak poki co
(27-06-2018, 10:26)shazza napisał(a): [ -> ]20 000 j D3 ....biore 2x10 000 rano i po poludniu.Gdy biore rano czuje sie oslabiony a po poludniu ok 15 jest troche lepiej.Byc moze to efekt psychologiczny.Poprawy objawów brak poki co

Mega wysoka dawka. Z zalecenia lekarza az taka czy na wlasna odpowiedzialnosc?
Na własna odpowiedzialnosc....Coimbra lecz dawkami ok 70 000
Nadmir wit d3 powoduje brak apetytu, wymioty, biedunki, zwiekszone pragnienie, czeste oddawanie moczu czy bole glowy i oczu. Moze dojsc do zaburzen ze strony serca czy UKLADU NERWOWEGO. Siadaja tez nerki. Wiec jak na wlasna reke zazywasz taka ilosc to proponuje zrobic badanie wit D3 maks 48 zl i zobaczyc czy jest ok. Jeszcze sie okaze ze zaraz siada ci narzady jak bez konsultacji taka dawke przyjmujesz
Pisałem w pierwszym poscie ze w tej chwili D3 mam na poziomie 60
(27-06-2018, 12:08)shazza napisał(a): [ -> ]Pisałem w pierwszym poscie ze w tej chwili D3 mam na poziomie 60

mi po roku suplementacji 5tys/dzień, wzrosło z 29 do 58, dość powoli to działa, albo dużo witaminy potrzebujemy i zużywamy

neuro mi kazała brać tyle jak zobaczyła niedobór, sama bym się bała
(27-06-2018, 12:12)hela napisał(a): [ -> ]
(27-06-2018, 12:08)shazza napisał(a): [ -> ]Pisałem w pierwszym poscie ze w tej chwili D3 mam na poziomie 60

mi po roku suplementacji 5tys/dzień, wzrosło z 29 do 58, dość powoli to działa, albo dużo witaminy potrzebujemy i zużywamy

neuro mi kazała brać tyle jak zobaczyła niedobór, sama bym się bała

A no właśnie. Ja biore 2 tys. Dla mnie dawka 20 tyś to mega dużo. Dlatego pytałam czy to zalecenie lekarza
Stron: 1 2 3