Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Hej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mam na imię Rafał lat 40.
Nie zostałem jeszcze zdiagnozowany ale mam sporo niepokojących objawów.
Zaczęło się od tego zdrętwiała mi lewa część ciała a potem nastąpiły różne bóle w nogach i rękach/teraz przeczulice i drętwienie/, zawroty szumy i pulsowanie w głowie po wysiłku.Rezonans wykazał zmiany niedokrwienne w mózgu/bez kontrastu/ .W PMR bez prążków i index IgG poniżej 0.7.Wysłano mnie do poradni psychologicznej lecz nie wierzę w to że to wina nerwicy.Objawy się utrzymują,szczególnie palenie skóry i zawroty głowy i to nie daje mi spokoju.Neurolog stwierdził ,że jestem zdrowy.Czy powinienem zrobić sobie rezonans rdzenia by wykluczyć SM?Boję się jak diabli.Tym bardziej że w moim wieku często diagnozuje się postać pierwotnie postępującą.Niestety moja partnerka nie wytrzymuje presji i mówi o rozstaniu.Dostaję więc porządnego kopniaka od życia i trochę mi z tym ciężko.Chciałbym móc jej obiecać, że będzie ze mną wszystko ok ale nie mogę tego zrobić bo nie wiem.Chciałem się jej oświadczyć ale teraz nie wiem czy mogę być aż tak samolubny i skazywać ja na opiekę nad niepełnosprawnym...To duży dylemat moralny.Kocham ją bardzo do tego stopnia ,iż mógłbym pozwolić jej odejść i związać się z kimś "perspektywicznym"...Najgorsze jest to że nie wiem co mi tak naprawdę dolega a wszystkie objawy pasują do SM...
Cześć, jeśli neurolog mówi że jest w porządku to pewnie jest, nie jesteś jeszcze zdiagnozowany i być może nie będziesz, to sm pasuje bardzo dużo objawów i jak się ktoś naczyta to potem się martwi, często niepotrzebnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie zamartwiaj się na zapas. Spróbuj zasięgnąć porady innego lekarza. Może dowiesz się czegoś więcej, może zleci jakieś dodatkowe badania. Co do partnerki to bym się zastanowiła z tymi oświadczynami, skoro nie masz nawet postawionej diagnozy a Ona już mówi o rozstaniu.

A tak w ogóle to witaj na forum.
Cześć RafałUśmiech na zapas nie ma co się martwić. W badaniu neurologicznym rozumiem,  że jest bez zmian ? Zmiany ile i w jakiej lokalizacji ? Zawsze też możesz skonsultować się z innym lekarzem. Na pewno nie ma sensu się teraz nakręcac, że masz SM.  Podejdz na spokojnie do tematu i wyjaśniaj. Stres nie służy nawet zdrowym Oczko
Mnie kiedyś coś trafi z tymi neurologami i nerwicami.

Zrób rezonans rdzenia, na maszynie 3T.

Jeżeli tam nic nie wyjdzie, idź na wewnętrzny się diagnozować.

Jeżeli tam nic nie wyjdzie - na różnicowa diagnostykę na neurologii.

Jeżeli tam nic nie będzie - brzytwa Ockhama, masz odpowiedz.

A co do związków - nie ma co się użalać, jak partnerka chce spadać słysząc tylko o chorobie, to trochę kiepskawo.

Na ppms tez się nie nastawiaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja chyba kiedyś wyślę kilku takich fajnych neuro do psychologa/psychiatry. Nie pozwól sobie doczepić łatki pt „Nerwica”, bo latami będziesz łaził za diagnoza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(05-10-2018, 17:40)gamera11 napisał(a): [ -> ]
(05-10-2018, 17:04)Bubka napisał(a): [ -> ]Nie zamartwiaj się na zapas. Spróbuj zasięgnąć porady innego lekarza. Może dowiesz się czegoś więcej, może zleci jakieś dodatkowe badania. Co do partnerki to bym się zastanowiła z tymi oświadczynami, skoro nie masz nawet postawionej diagnozy a Ona już mówi o rozstaniu.

A tak w ogóle to witaj na forum.
Miałem już przygotowany pierścionek...ale to coś mnie dopadło i zacząłem się zastanawiać czy mogę być na tyle samolubny żeby obciążyć ją moją ew.chorobą...Martwię sie tym że gdy mi jednak zdiagnozują SM to zostanę z tym sam jak palec...Rodzina uważa że nic mi nie dolega bo dobrze wyglądam i mam świetne wyniki krwi...ech...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie masz znajomych? Rodziny? Przyjaciół? W sensie, jest to ciężka choroba, ale bez przesady.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marx = Gamera11? Pisze do Marxa a odpisuje Gamera. Już nie wiem o co chodzi.

Po mnie tez nic nie widać. Otwórz się na ludzi, uśmiechnij się i świąt będzie lepszy. Wiadomo są chwilę załamania ( to ma chyba każdy) , ale nie przesadzajmy. Dzisiaj pewna kobieta powiedziała mi, że wiarą możemy dużo zdziałać. Ja wierzę, że wszystko ze mna bedzie ok i Ty też w to uwierz. Tym bardziej, że nie masz postawionej diagnozy.
Dzięki za wsparcie...

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Na czym polega diagnostyka różnicowa i co mam badać na wewnętrznym skoro robili mi już MRI i PMR w szpitalu?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

(05-10-2018, 17:36)Joanna napisał(a): [ -> ]Cześć RafałUśmiech na zapas nie ma co się martwić. W badaniu neurologicznym rozumiem,  że jest bez zmian ? Zmiany ile i w jakiej lokalizacji ? Zawsze też możesz skonsultować się z innym lekarzem. Na pewno nie ma sensu się teraz nakręcac, że masz SM.  Podejdz na spokojnie do tematu i wyjaśniaj. Stres nie służy nawet zdrowym Oczko
Zmiany w istocie białej niedokrwienne nie demielizacyjne.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Ten pierwszy post Marxa wyglada prawie tak samo jak chyba post shazzy, czy miesty, taką samą historię już tu czytałam, a odpisuje gamera z rozpędu, ot kolega pomylił konta, ten psychiatra to nie taki głupi pomysł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale o co chodzi?

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3 4