Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: cześć:)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
yPierwszy raz tutaj Uśmiech  lat 38. Krótka historia:
-  Pierwszy rzut 2008  - problem z widzeniem prawe oko  -> szpital , steryd i do domu
- Drugi rzut 2011 - to samo.

W 2016 ostatecznie postawili diagnozę: G35 bo mimo ognisk zapalnych i licznych zmian demonilazycjnych w mózgu było to zawsze „rozpoznanieie w kierunku SM”.  Może dlaetgo, że względem RM z 2011 ognisk było 2x więcej.

Od tego czasu nic się nie dzieje (trochę się wzrok pogorszył). Robię co roku kontrolny RM głowy. Na ostatnim(04/2018) brak nowych ognisk zapalnych.

Jestem biegaczem długodystansowym, tatą 4 i 7 latka Uśmiech

Tak chciałem się z Wami przywitać Uśmiech
Cześć,
witaj na forum. Nie wspomniałeś nic o leczeniu - nie leczysz się?
(19-10-2018, 10:38)bagi napisał(a): [ -> ]yPierwszy raz tutaj Uśmiech  lat 38. Krótka historia:
-  Pierwszy rzut 2008  - problem z widzeniem prawe oko  -> szpital , steryd i do domu
- Drugi rzut 2011 - to samo.

W 2016 ostatecznie postawili diagnozę: G35 bo mimo ognisk zapalnych i licznych zmian demonilazycjnych w mózgu było to zawsze „rozpoznanieie w kierunku SM”.  Może dlaetgo, że względem RM z 2011 ognisk było 2x więcej.

Od tego czasu nic się nie dzieje (trochę się wzrok pogorszył). Robię co roku kontrolny RM głowy. Na ostatnim(04/2018) brak nowych ognisk zapalnych.

Jestem biegaczem długodystansowym, tatą 4 i 7 latka Uśmiech

Tak chciałem się z Wami przywitać Uśmiech


Cześć! Rozgość się na forum! Jesteś w programie lekowym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cześć bagiUśmiech Super, że jesteś aktywny fizycznie, w Naszej chorobie jest to bardzo ważne.
Szkoda, że nie masz leczenia, może warto dowiedzieć się gdzieś w innym miejscu, nie ma rejonizacji.
Cześć, witaj, może spróbuj się leczyć w innej placówce.
Cześć Bagi.
Czy o tym, że jesteś zbyt zdrowy na leczenie powiedział Ci lekarz w placówce, która prowadzi program leczenia SM w ramach NFZ? Czasem tego typu informacje przekazują neurolodzy, którzy nie zajmują się programami. I nie zawsze jest to zgodne z prawdą.

Nie jestem lekarzem, więc oczywiście mogę się mylić. Natomiast, moim zdaniem, na podstawie tego co napisałeś (diagnoza SM, udokumentowane rzuty, zmiany w MRI, postać rzutowa choroby), spełniasz kryteria włączenia do programu lekowego NFZ. Na Twoim miejscu skonsultowałabym to jeszcze z inny lekarzem. Najlepiej w placówce, która prowadzi program lekowy. Listę takich placówek znajdziesz np. tutaj: http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=415

PS Super, że jesteś aktywny. Jakie dystanse biegasz? Maratony? Ultra?
(19-10-2018, 12:20)Monika napisał(a): [ -> ]Cześć Bagi.
Czy o tym, że jesteś zbyt zdrowy na leczenie powiedział Ci lekarz w placówce, która prowadzi program leczenia SM w ramach NFZ? Czasem tego typu informacje przekazują neurolodzy, którzy nie zajmują się programami. I nie zawsze jest to zgodne z prawdą.

Nie jestem lekarzem, więc oczywiście mogę się mylić. Natomiast, moim zdaniem, na podstawie tego co napisałeś (diagnoza SM, udokumentowane rzuty, zmiany w MRI, postać rzutowa choroby), spełniasz kryteria włączenia do programu lekowego NFZ. Na Twoim miejscu skonsultowałabym to jeszcze z inny lekarzem. Najlepiej w placówce, która prowadzi program lekowy. Listę takich placówek znajdziesz np. tutaj: http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=415

PS Super, że jesteś aktywny.  Jakie dystanse biegasz? Maratony? Ultra?

Cześć Uśmiech
tak powiedzieli w szpitalu gdzie dopytywałem o program lekowy (a gdzie postawili ostateczną diagnozę). W tej skali punktowej NFZ miałem 3/10 - chce Pan program lekowy to musi Pan sam za niego płacić .......  Bardzo dziękuje za linka.  a tak btw byłem w Berlinie u prof. zajmującego się SM i powiedział po analizie papierów, że u nich odrazu by receptę wypisał na lek refundowany...  

ps. tygodniowo ok 70/80km  :Uśmiech  w Wings for Life uciekłem 35km i postanowiłem zadebiutować na królewskim dystansie w Poznaniu tydzień temu ale kontuzja mi się niestety przytrafiła :Smutny

(19-10-2018, 10:42)JustynaS napisał(a): [ -> ]Cześć,
witaj na forum. Nie wspomniałeś nic o leczeniu - nie leczysz się?

Cześć ponownie Uśmiech
nie lecze się. Chyba, że bieganie i wit D3 Oczko

sorry ale coś z tymi odpowiedziami mi szwankuje na iphu Smutny

(19-10-2018, 12:15)hela napisał(a): [ -> ]Cześć, witaj, może spróbuj się leczyć w innej placówce.


Hej Uśmiech byłem już w kilku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
hej, dużo zdrówka Uśmiech
Ja mam 3/10, leczę się już ponad rok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(19-10-2018, 13:05)hela napisał(a): [ -> ]Ja mam 3/10, leczę się już ponad rok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela, Ty chyba masz na myśli 3/10 w skali EDSS a Bagi pisze (o ile się nie myle) o tych punktach, które przyznawane są przy kwalifikacji do programu lekowego. Trzeba mieć ich 10, żeby się zakwalifikować. 

Jeśli chodzi o te punkty przy kwalifikacji  -  Bagi, kiedy lekarz stwierdził, że masz tylko 3/10 pkt? Bo w ostatnich latach naprawdę zmieniło się ogromnie dużo na plus w dostępie do leczenia.
Przy ocenie punktowej właśnie osoby w dobrym stanie neurlologicznym i z krótkim stażem choroby otrzymują najwięcej punktów. 
Przy EDSS  0 a 2  (czylu u osób w pełni sprawnych lub z niewielką niepełnosrawnością) - otrzymuje się aż 6 pkt. Skoro biegasz, to pewnie jesteś w dobrym stanie fizycznym i choćby w tej części powinieneś mieć więcej punktów. A są jeszcze punkty za staż choroby i liczbę rzutów w ostatnim roku.



Cytat:Punktowy system oceny i kwalifikacji do leczenia stwardnienia rozsianego interferonem beta, peginterferonem beta-1a,  octanem glatirameru, fumaranem dimetylu, teryflunomidem i alemtuzumabem:

1) czas trwania choroby:
a) od 0 do 3 lat - 6 pkt.,
b) od 3 do 6 lat - 4 pkt.,
c) powyżej 6 lat - 2 pkt.;

2) liczba rzutów choroby w ostatnim roku: 
a) 3 i więcej - 5 pkt.,
b) od 1 do 2 - 4 pkt.,
c) brak rzutów w trakcie leczenia immunomodulacyjnego (w ostatnim roku) - 3 pkt.,
d) brak rzutów - 1 pkt;

3) stan neurologiczny w okresie międzyrzutowym (przy  rozpoczynaniu leczenia):
a) EDSS od 0 do 2 - 6 pkt.,
b) EDSS od 2,5 do 4 - 5 pkt.,
c) EDSS od 4,5 do 5 - 2 pkt.
Zapis z programu lekowego
Stron: 1 2 3