Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Myśli samobójcze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Od pewnego czasu zastanawiam się nad odebraniem sobie życia. Co bardziej Ciężko mi z chorobą.
SM odbiera mi dosłownie chęć życia. Czy przechodzi liście takie stany jak sobie radziliście?
Oho witaj w klubie.W chwilach załamania nerwowego zalecam Tranxene.Dziala szybko i przepędza złe myśli.Psychiatra powinien pomóc.Nie wstydź sie skorzystać!

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
(21-10-2018, 13:21)Tomasztop napisał(a): [ -> ]Od pewnego czasu zastanawiam się nad odebraniem sobie życia. Co bardziej Ciężko mi z chorobą.
SM odbiera mi dosłownie chęć życia. Czy przechodzi liście takie stany jak sobie radziliście?

ja miałam takie załamanie chwilę po diagnozie, zanim tabletki zaczęły działać miałam kilka krótkich rzutów ale przetrwałam siłą walki. Jeśli potrzebujesz pomocy to zgłoś się do psychiatry po leki (ja takie dostałam jeszcze przed diagnozą i w ciężkich chwilach biorę). Albo jeśli pomoże Ci samo podejście to psychoterapeuta ale najlepiej taki który ma praktykę też w szpitalu, bo ma zupełnie inne podejście do pacjenta. Ale szczerze mówiąc to zawsze warto mieć"coś" w szufladzie bo na wizytę trzeba czekać a niestety załamanie przychodzi niezapowiedziane. Trzymaj się. Powodzenia
Tomku nie mam i nie miałam myśli samobójczych. Mój mąż mi kiedyś powiedział ze jak chce podjac trudna decyzje to mam sie najpierw zastanowic jakbym ja sie poczula gdyby to on wywinal jakis numer. Zebym pomyslala jak moja decyzje moze wplynac na niego. Odwrocila role.Nie pisales w watku przedstaw sie nic o zyciu prywatnym. Nie wiem czy masz kogos bliskiego. Nie wiem co czujesz. Ale moze moje slowa troche ci dadza do myslenia. Psychoterapia plus wizyta u psychiatry i leczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tez nigdy nie myślałam o odebraniu sobie życia, nawet jak wypłakiwałam oczy po diagnozie. Tak jak napisała Anka, pamiętaj że taka decyzja będzie miała wpływ przedewszystkim na osoby wokół Ciebie. Myślę że jak dałeś radę temu cholestwu przez tyle lat to i teraz sobie poradzisz, moze faktycznie psychiatra i leki? Każdy sposób żeby sobie pomóc jest dobryUśmiech W jakiej kondycji fizycznej teraz jesteś?

Postów Dr Strange nie czytaj nie ma sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela tylko nie opowiadaj mu o swoich objawach jeśli chcesz go pocieszyć.Aż dziwne że nie sugerujesz by sie wział w garść i przestał użalać.Ok nie mam zdiagnozowanego SM ale objawów dużo więcej od ciebie.Znów wychodzisz z założenia że tylko chorzy z diagnozą są chorzy naprawdę? Człowiek oczekuje porady co ma zrobić gdy ma myśli samobójcze od tych co mają podobnie więc ją ode mnie otrzymał.Mniemam że po 21 latach w takim stanie emocjonalnym jest na wózku i nie ma postaci RR jak ty więc też nie za bardzo powinien czytać twoje posty.Tomaszu trzymaj się!

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
(21-10-2018, 17:41)Dr.Strange napisał(a): [ -> ]Hela tylko nie opowiadaj mu o swoich objawach jeśli chcesz go pocieszyć.Aż dziwne że nie sugerujesz by sie wział w garść i przestał użalać.Ok nie mam zdiagnozowanego SM ale objawów dużo więcej od ciebie.Znów wychodzisz z zalrożenia że tylko chorzy z diagnozą są chorzy naprawdę? Człowiek oczekuje porady co ma zrobić gdy ma myssli samobójcze od tych co przeszli to samo więc ją ode mnie otrzymał.Mniemam że po 21 latach w takim stanie emocjonalnym jest na wózku i nie ma postaci RR jak ty więc też nie za bardzo powinien czytać twoje posty.Tomaszu trzymaj się!

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka


Nie skomentuje tego co własnie napisałeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I dobrze.Wolalbym żebyś skupiała się na merytoryce problemu a nie ciągłym podważaniu tego co piszę bo oficjalnie nie mam SM....

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka

Jeśli administratorzy tego forum nie zgadzają sie z moim zdaniem proszę o zbanoowanie mojego konta.

Wysłane z mojego LenovoA3300-H przy użyciu Tapatalka
Tomek założył watek bo ma problem. Stop kłótni! [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(21-10-2018, 13:21)Tomasztop napisał(a): [ -> ]Od pewnego czasu zastanawiam się nad odebraniem sobie życia. Co bardziej Ciężko mi z chorobą.
SM odbiera mi dosłownie chęć życia. Czy przechodzi liście takie stany jak sobie radziliście?


A rozmawiałeś o tym z lekarzem, może zły stan psychiczny jest efektem ubocznym leków które przyjmujesz? Myślę że lakarz z długim stażem zna wiele podobnych przypadków, i pewnie tez będzie potrafił coś poradzić. Ludzie nawet zdrowi, bywają zmęczeni życiem, co dopiero po tylu latach choroby ma to prawo już Cię męczyć, ale odebranie sobie życia nigdy nie jest rozwiązaniem, są leki, psychoterapia, niektórym pomaga wiara czy np rozmowa z księdzem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stron: 1 2 3