Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Miłe zaszkoczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Długo się zastanawiałam, w końcu się zdecydowałam na depilacje laserową nóg. Neuro powiedziała że z jej strony nie widzi problemu, tylko żeby się upewnić czy tec nie jest światłoczuła, nie jest. Kosmetyczka mówiła że w przeciwwskazaniach do lasera jest sm, ale skoro neuro mówi że mogę to mogę, pewnie producenci tych urządzeń dmuchają na zimne. Sam zabieg trochę śmieszny, odruch babińskiego co chwila, bóg wie jak te nerwy się tam łączą. Najbardziej zaskoczył mnie taki niespodziewany efekt uboczny, impulsy z lasera chyba działają trochę jak prąd, mam od wczoraj takie cudownie lekkie nogi, żadnych napiętych mięśni, nic. Lepiej mi się przez to chodzi i latam cały dzień jak szalona. Jest świetnieUśmiech cieszy mnie to niesamowicieOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cieszy mnie to co napisałaś
O, jesli zacznę mieć problemy z nogami, będę miał na uwadze! Duży uśmiech

Nie mam zielonego pojęcia, jak działa laserowa depilacja nóg, ale bardzo możliwe ze zabieg ma właściwości neurostymulujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(08-11-2018, 18:14)WorkBorg napisał(a): [ -> ]O, jesli zacznę mieć problemy z nogami, będę miał na uwadze! Duży uśmiech
hehe no koniecznie tylko uważaj na tors Duży uśmiech ja zdecydowanie wolę pobudzanie zimną wodą jak wczoraj w jeziorze Uśmiech
Z tymi pradami to bym uważała,  jeżeli ktoś ma spastyke. Oczywiście laserowa depilacja nie zaszkodzi raczej ale jakieś inne zabiegi z prądem,  to  byłabym ostrożna. 
Mówię to z własnego doświadczenia jak na rehabilitacji dali mi taki zabieg, gdzie nogi musiałam włożyć do takiej wanny z wodą i tam podłączali prąd,  do tego dali mi zbyt długi czas i po zabiegu nie mogłam ustać na nogi, nawet nie mogłam sama ubrać skarpetek. Panie się nieźle wystraszyły wtedy, pomogły mi się ubrać i musiałam odczekać aż będę mogła iść. Do końca dnia odczuwalam  nasilona spastyke i skurcze. Oczywiście zabieg mi zdjęli. A nogi doszły do siebie. Kolejnego dnia było już lepiej.
Laser z prądem ma niewiele wspólnego, tylko odczucie jest takie jakby prąd, w sumie przy porażeniu nerwu twarzowego tez miałam laser, tylko mniej go odczuwałam w czasie zabiegu. A tu myśle że faktycznie może stymulować nerwy do pracy, mięśnie rozluźnił cudownieUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(08-11-2018, 19:27)hela napisał(a): [ -> ]Laser z prądem ma niewiele wspólnego, tylko odczucie jest takie jakby prąd, w sumie przy porażeniu nerwu twarzowego tez miałam laser, tylko mniej go odczuwałam w czasie zabiegu. A tu myśle że faktycznie może stymulować nerwy do pracy,  mięśnie rozluźnił cudownieUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To super, że to tak na Ciebie podzialalo Uśmiech. Fakt, przy porażeniu nerwu twarzowego,   pamiętam miałam leczenie prądem i to miało za zadanie pobudzić nerwy do pracy i sprawność wtedy powoli wracała Uśmiech
(08-11-2018, 18:14)WorkBorg napisał(a): [ -> ]O, jesli zacznę mieć problemy z nogami, będę miał na uwadze! Duży uśmiech

Nie mam zielonego pojęcia, jak działa laserowa depilacja nóg, ale bardzo możliwe ze zabieg ma właściwości neurostymulujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest to fototermoliza.Laser emituje światło które jest pochłaniane przez barwnik włosa czyli melaninę. Jak się właczy laser słychać specyficzny dźwięk. To światło zmieni się w energię termiczną. Dochodzi do zniszczeni cebulek. To tak w skrócie
(08-11-2018, 19:43)Joanna napisał(a): [ -> ]
(08-11-2018, 19:27)hela napisał(a): [ -> ]Laser z prądem ma niewiele wspólnego, tylko odczucie jest takie jakby prąd, w sumie przy porażeniu nerwu twarzowego tez miałam laser, tylko mniej go odczuwałam w czasie zabiegu. A tu myśle że faktycznie może stymulować nerwy do pracy,  mięśnie rozluźnił cudownieUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To super, że to tak na Ciebie podzialalo Uśmiech. Fakt, przy porażeniu nerwu twarzowego,   pamiętam miałam leczenie prądem i to miało za zadanie pobudzić nerwy do pracy i sprawność wtedy powoli wracała Uśmiech


Ja miałam wtedy i prąd i laser, całkiem miło wspominam te zabiegi pomimo okolicznościOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(08-11-2018, 19:52)Anka napisał(a): [ -> ]
(08-11-2018, 18:14)WorkBorg napisał(a): [ -> ]O, jesli zacznę mieć problemy z nogami, będę miał na uwadze! Duży uśmiech

Nie mam zielonego pojęcia, jak działa laserowa depilacja nóg, ale bardzo możliwe ze zabieg ma właściwości neurostymulujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest to fototermoliza.Laser emituje światło które jest pochłaniane przez barwnik włosa czyli melaninę. Jak się właczy laser słychać specyficzny dźwięk. To światło zmieni się w energię termiczną. Dochodzi do zniszczeni cebulek. To tak w skrócie


No i te impulsy rozluźniły mi mięśnie, zdecydowana ich większość nie trafia w cebulkę w końcu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A tak w ogóle to nie zdawałam sobie sprawy na ile mam spięte mięśnie nóg dopóki nie poczułam różnicy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(08-11-2018, 19:52)Anka napisał(a): [ -> ]
(08-11-2018, 18:14)WorkBorg napisał(a): [ -> ]O, jesli zacznę mieć problemy z nogami, będę miał na uwadze! Duży uśmiech

Nie mam zielonego pojęcia, jak działa laserowa depilacja nóg, ale bardzo możliwe ze zabieg ma właściwości neurostymulujace.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest to fototermoliza.Laser emituje światło które jest pochłaniane przez barwnik włosa czyli melaninę. Jak się właczy laser słychać specyficzny dźwięk. To światło zmieni się w energię termiczną. Dochodzi do zniszczeni cebulek. To tak w skrócie

Z tego co podczytałem dzisiaj - też oksyhemoglobina jest celem odziaływania. Z racji tego, że jest to transporter tlenu, może to powodować lepsze ukrwienie - ergo większą responsywność mięsni na bodźce. Ciekawa sprawa, będę musiał się doedukoować. Dzięki, Ania (i Hela, za raport).
Stron: 1 2 3