Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Pytania?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mój pobyt w szpitalu 2018-07-08  2018-08-09 Rozpoznanie-proces demielinizacyjny w obserwacji - depresja egzogenna co to jest myślałem sobie? Choć przyznam szczerze że coś było że mną nie tak, byłem jakiś zagubiony. Potem 08.2018 pacjent z rozpoznanym SM oczekuje na liśćie leczenia w ramach programu NFZ. Mam wizytę u mojej neurolog 17.01.2019 ja o co ją pytać? Rezonans mam 07.06.2019 staram się o tym nie myśleć ale jest jakoś dziwnie, niemam z kim o tym wszystkim pogadać, czy jest ktoś może w podobnej sytuacji?
Czesc. Depresja wynikla z diagnozy SM czy cos innego sie stalo? Pytaj o leczenie, jaki lek ci proponuje. Dowiedz sie o nim jak najwiecej. Jak ci cos nie bedzie pasowac spytaj o inny. Zazwyczaj na poczatek proponowane sa zastrzyki i tabletki do wyboru. Zalezy czym dysponuje szpital. Niech ci wytlumaczy specyfike choroby. W internecie znajdziesz duzo przydatnych jak i z du.. wyssanych informacji.

Pamietaj ze zawsze mozesz zmiec szpital jakby ci cos w tym nie pasowalo.

Jak sie czujesz ogolnie? Jakie byly pierwsze objawy choroby? Jak funkcjonujesz na codzien?
Moze masz pytania do Nas?
Ja sie lecze od sierpnia 2017, tydz po diagnozie bylam juz w programie. Jestem swiezak jeszcze SMowy .
Ale sa tu osoby ktore juz zyja z choroba wiele lat.
Da sie z SM zyc i normalnie funkcjonowac choc kazdy z nas inaczej odczuwa chorobe.

O ile lekarz prowadzacy jest osoba ktora chce i umie wszystko wytlumaczyc to pytania sie same nasuna podczas rozmowy
Skoro sm masz już rozpoznane, pytaj o program, o jak najszybsze włączenie, no i dopytaj dokładnie kiedy masz powody do zmartwień, bo jakiś nowy objaw u siebie zaważyłeś, a kiedy nie ma się za bardzo czym martwić. No i powodzeniaUśmiech
A co chciałbyś się dowiedzieć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszyscy mieliście rację z tą chorobą trzeba się nauczyć żyć nią żyć
(20-03-2022, 20:44)Biały83 napisał(a): [ -> ]Wszyscy mieliście rację z tą chorobą trzeba się nauczyć żyć nią żyć

Nawet nie wiesz o ile mi lżej, gdy już się tego nauczyłem :-)
Ja niby zaakceptowałem chorobę, bo szykowałem się na diagnozę całe lata, ale ze skutkami ciężko mi się do końca pogodzić. U mnie są to problemy poznawcze.
(21-03-2022, 11:49)MarcinS napisał(a): [ -> ]Ja niby zaakceptowałem chorobę, bo szykowałem się na diagnozę całe lata,  ale ze skutkami ciężko mi się do końca pogodzić. U mnie są to problemy poznawcze.

Ja mam często tak, że loguję się na urządzenie sieciowe i zastanawiam się, kto to zrobił. Dopiero chłopaki mi mówią, że ja. Ot po prostu wielu rzeczy muszę się uczyć po kilka razy. Tak, to jest problem ale co zrobić...
Panowie dieta ketogeniczna działa cuda w tym zakresie. Polecam bardzo. Ja na początku nie mogłam nawet zapamiętać co w danej chwili chciałam wyciągnąć z lodówki.
Mój mąż ma gorsze problemy z pamięcią ale to skutki nadmiaru cukru i węglowodanów w diecie, sam mi przyznaje rację że po Daniu tluszczowo-bialkowym zupełnie inaczej się czuje. U mnie najgorsze co może być to nieprzespane noce. Kiedy budze się nagle o 3 i objaw lihtermanna nie daje spać Uśmiech. Po burzy zawsze wychodzi słońce tak więc jak i po zimie wiosna tak i w naszym przypadku raz na wozie... Raz pod ... Oczko
Ja ciągle będę się uczył z ta chorobą żyć a będzie ciężko ponieważ z niektórymi rzeczami będzie ciężko mi się pogodzićm. Pozdrawiam
Stron: 1 2