Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Widzenie tunelowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, czy wśród nas jest ktoś komu SM uwzięło się tylko na wzroku ? Diagnoza 1,5 roku A ja nie wsiadam za kierownicę i nie pracuje od 4 miesiecy każda czynność sprawia problem ponieważ widzę tunelowo. Pole widzenia cały czas się zawęża A jakość widzenia peryferyjnego jest coraz gorsza... PZNW nigdy nie stwierdzono A Solumedrol w sierpniu 2018 pogorszył sprawę. Nie wiem co robić lekarz twierdzi że to postać rzutówa i karmi mnie Tecfiderą..
Miałaś robiony rezonans rdzenia? Miałaś badana akwaparyne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sterydy mogą powodować jaskrę posterydową, pojawia się kilka miesięcy po solu np u mnie po jakiś dziewięciu, ale jakoś specjalnie mi nie przeszkadza, braki w polu widzenia mam tylko jak patrzę w lewo na dół i tylko w lewym oku. Braki są punktowe, nie zwęża się pole widzenia tylko mam w nim braki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem robiony rezonans rdzenia akwoparyna była ujemna

Czy tą posterydowa jaskre zauważył by okulista w badaniu ?
Tak, u mnie to okulista znalazł, wcześniej nikt mi nie mówił że solu może mieć wpływ na wzrok. Okulista taki starszej daty, widać doświadczenia więcej, pewnie już się spotkał z pacjentami z sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie ja od tamtego czasu kilkukrotnie miałam konsultacje okulistyczna i była bez odchyleń...
Jakieś mapowanie dna oka trzeba zrobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(29-12-2018, 22:41)hela napisał(a): [ -> ]Tak, u mnie to okulista znalazł, wcześniej nikt mi nie mówił że solu może mieć wpływ na wzrok. Okulista taki starszej daty, widać doświadczenia więcej, pewnie już się spotkał z pacjentami z sm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wow, to cenna informacja, nie wiedziałam, że solu pogarsza wzrok. Mi okulistka powiedziała tylko, że przy SM ona często spotykała jaskrę, ale nie wiem jaki to ma związek, nie było czasu dopytać