Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: ubezpieczenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia np PZU.Nie jestem ubezpieczona ale chciałam się ubezpieczyć.Orientujecie się jak to jest w sprawie SM?Jak już mam diagnozę to już mnie od SM nie ubezpieczą?Za póżno?
(02-04-2019, 10:43)basiapolk@wp.pl napisał(a): [ -> ]Cześć.Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia np PZU.Nie jestem ubezpieczona ale chciałam się ubezpieczyć.Orientujecie się jak to jest w sprawie SM?Jak już mam diagnozę to już mnie od SM nie ubezpieczą?Za póżno?

Wydaje mi się, że tak.
W OWU bywają informacje, że ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo odmowy lub zmianę warunków ubezpieczenia po zapoznaniu się z wnioskiem.
Pewnie Cię ubezpieczą, ale nie będziesz mogła liczyć na odszkodowanie za poważne zachorowanie, bo powstało przed ochroną ubezpieczeniową. Uśmiech
Tak, jak dziewczyny piszą. Jak jesteś chora przed zawarciem umowy ubezpieczenia to z tego tytułu nic nie zapłacą. Z tytułu czegokolwiek, co może się wydarzyć i można to powiązać z SM też zero odszkodowania. Jedynie to chyba na dniowke za szpital możesz liczyć, ale sprawdź okres karencji, bo na pewno jakiś obowiązuje.
(02-04-2019, 13:58)Akinom napisał(a): [ -> ]Tak, jak dziewczyny piszą. Jak jesteś chora przed zawarciem umowy ubezpieczenia to z tego tytułu nic nie zapłacą. Z tytułu czegokolwiek, co może się wydarzyć i można to powiązać z SM też zero odszkodowania.  Jedynie to chyba na dniowke za szpital możesz liczyć, ale sprawdź okres karencji, bo na pewno jakiś obowiązuje.

Dzięki