Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: czesc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Mam na imię Joanna.

W styczniu tego roku zaczęłam mieć silny ucisk na biodra i uda. Po kilku dniach ucisk odpuścił, pojawiły sie wtedy drżenia mięsni w całym ciele, mrowienie i uczucie ciepła. Pod koniec marca znalazłam się w szpitalu z powodu bólu w kręgosłupie szyjnym. Miałam zrobiony rezonans głowy, który nie wykazał nieprawidłowości. Miałam również tomografię odcinka szyjnego kręgosłupa a nastepnie rezonans. W opisie badania stwierdzono dyskopatię odcinnka szyjnego, nie stwierdzono zmian w rdzeniu kręgowym. Przez 3 dni miałam podawany Solu-medrol. Zosałam wypisana ze szpitala. Zrobiłam badania krwi, wszystko jest w normie z wyjątkiem anty tpo i anty tg oraz niski poziom witaminy d. W tej chwili ból kręgosłupa wrócił, pojawia się silny opasujący ucisk na żebra, czuję osłabienie mięsni i nadal występują drżenia mięsni , pojawiają się dreszcze i  mrowienia,drętwieje szyja i prawa strona twarzy. Zrobiłam podstawowe badanie na boreliozę - wynik ujemny. Czy to może być stwardenienie rozsiane. Proszę o pomoc, jestem przerażona. Jestem jutro umowiona prywatniie na wizytę u neurologa w Centrum Terapi SM w Katowicach.
Witaj. Załóż swój wątek w folderze "Przedstaw się". Nie jesteśmy tutaj lekarzami. SM daje dużo różnych objawów, dlatego poczekaj na jutrzejszą wizytę i wszystko się wyjaśni. Przede wszystkim nie szukaj informacji w internecie, tam jest wszystko i nic.
(10-04-2019, 10:15)Joanna 46 napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich. Mam na imię Joanna.

W styczniu tego roku zaczęłam mieć silny ucisk na biodra i uda. Po kilku dniach ucisk odpuścił, pojawiły sie wtedy drżenia mięsni w całym ciele, mrowienie i uczucie ciepła. Pod koniec marca znalazłam się w szpitalu z powodu bólu w kręgosłupie szyjnym. Miałam zrobiony rezonans głowy, który nie wykazał nieprawidłowości. Miałam również tomografię odcinka szyjnego kręgosłupa a nastepnie rezonans. W opisie badania stwierdzono dyskopatię odcinnka szyjnego, nie stwierdzono zmian w rdzeniu kręgowym. Przez 3 dni miałam podawany Solu-medrol. Zosałam wypisana ze szpitala. Zrobiłam badania krwi, wszystko jest w normie z wyjątkiem anty tpo i anty tg oraz niski poziom witaminy d. W tej chwili ból kręgosłupa wrócił, pojawia się silny opasujący ucisk na żebra, czuję osłabienie mięsni i nadal występują drżenia mięsni , pojawiają się dreszcze i  mrowienia,drętwieje szyja i prawa strona twarzy. Zrobiłam podstawowe badanie na boreliozę - wynik ujemny. Czy to może być stwardenienie rozsiane. Proszę o pomoc, jestem przerażona. Jestem jutro umowiona prywatniie na wizytę u neurologa w Centrum Terapi SM w Katowicach.


Cześć, zaczekaj spokojnie do jutra, w Centrum są świetni specjaliściUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję za info. Nie bardzo jeszcze wiem jak się tutaj poruszać. Założę swój wątek. Chyba popełniłam ogromny błąd szukając w internecie. Jestem przerażona.
witaj Uśmiech w internecie jest masakra, lepiej nie szukać, bo można się niepotrzebnie nakręcić
Cześć Joanna 46 Uśmiech Prawidłowy rezonans raczej wyklucza SM a nawet gdybyś miała SM, to nie jest to najgorsza choroba. Teraz przy odpowiednim leczeniu można naprawdę dobrze funkcjonować. 
Może się również okazać, ze przyczyna jest  blaha. Także  nie warto na zapas się przejmować. Poczekaj spokojnie do wizyty i spróbuj się odstresowac. Nie czytaj Internetu, od interpretacji objawów są lekarze, którzy na podstawie wyników i badań będą w stanie postawić diagnozę.