Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Elektrostymulacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam pytanie, używacie jakiś urządzeń do elektrostymulacji nerwów/mięśni?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie planuje zakup, ale najpierw muszę podejść do fizjoterapeuty zapytać czy mogę i gdzie kleić
A co konkretnie mozna zakupic?
Ja jeszcze mam zbyt malo wiedzy w temacie ms.
Tyle co sama wyczytam na naszym forum,
lub z belgijskich stron.
No właśnie taki mam pomysł żeby coś kupić, ale chyba mufa jak Ty zapytam najpierw fizjoterapeuty, bo te prądy to są różne. No i też kwestia gdzie kleić te elektrody, bo to nie wszystko jedno. Myślałam też o takiej rękawiczce, bo w prawej dłoni trzy palce czasem odmawiają współpracy, w lewej w sumie też.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moim pierwszym rzutem było lekkie porażenie nerwu twarzowego (jeszcze przed diagnozą) i zostałem wtedy skierowany przez neurologa na elektrostymulację do fizjoterapeuty. Chodziłem codziennie i dzięki temu szybko się wycofało, raczej dobrze to wspominam.
To też miałam, porażenie nerwu twarzowego, na to elektrostymulację, masaż i laser.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
(05-02-2020, 16:51)Sylvia napisał(a): [ -> ]Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
Mam książkę, ale nie stosuję diety, pozostałam przy tym co lubię, tylko różne rzeczy dokładam do diety
(05-02-2020, 17:35)agica napisał(a): [ -> ]
(05-02-2020, 16:51)Sylvia napisał(a): [ -> ]Czytalam o elektrostymulacji w ksiazce Dr. Terry Wahls pt:”Fenomenalna kuracja Dr Terry Wahls”. Czy ktoś słyszał o tej ksiazce czy chociazby ontej lekarce , ktora wyleczyla sie ponad 10 lat temu z MS za pomocą diety ktora sama stworzyla. Tam tez pisze o wspomagajacych zabiegach, min. E-stem czyli o elektrostymulacji prądem. Dr. Wahls tez poleca zeby fizjoterapeuta indywidualnie ustalil miejsca w ktore nalezy przyczepiac elektrody, choc w ksiazce tez jest przykladowy schemat.

Naprawde wszystkim serdecznie polecam zapoznanie sie z teoria Dr. Wahls, zaczynajac najpierw chociazby od jej wywyiadow na YouTube. Ja jestem pierwszy miesiac na jej diecie, ale zeby cos wiecej powiedziec to trzeba poczekac jeszcze 2 mies.
Mam książkę, ale nie stosuję diety, pozostałam przy tym co lubię, tylko różne rzeczy dokładam do diety
Ok. A jak sie czujesz? Od kiedy chorujesz i czy masz rzuty? Czy odstawilas gluten? Mozesz podac jakie rzeczy dolozylas do diety. Mam nadzieje ze to nie za duzo pytac  Nieśmiały Nieśmiały
Podpinam się do pytania. Nie mam możliwości regularnie korzystać z fizjoterapii, a słyszałam że tanio można kupić urządzenia do elektrostymulacji tens. Czy ktoś z Was korzysta w domu z takiego sprzętu? Czy warto? Jakie modele polecacie? na jakie funkcje zwracać uwagę?
Stron: 1 2 3