Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Nowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
od lipca 2019 r. obserwuję forum i postanowiłam dziś dołączyć do Was i podzielić się moja historią. 
Rok 2011 objawy to zawroty i bóle głowy,  drętwienie lewej strony ciała, schudłam kilka kilo w krótkim czasie. Szpital, MR głowy - prawdopodobne zmiany demielinizacyjne do różnicowania. Neurolog na oddziale szpitala stwierdza jednak że to musi być  na tle nerwowym. Leki od nerwicy. Spokój. Objawów brak.
Rok 2019 lipiec powtórka z objawów. Szpital, diagnoza że to zmiany naczyniopochodne lub demielinizacyjne. A może to znów nerwy. 
Sierpień 2019 nowe objawy ból w okolicy krzyżowo - lędzwiowej, ból nóg, pogorszenie chodu, potworne zmęczenie. Szpital MR głowy trzy zmiany demielinizacyjne nie aktywne, brak prążków w  punkcji lędźwiowej. Diagnoza SM. W tym szpitalu leczenia sm brak. Lekarz informuje mnie że powinnam poszukać placówki która się tym zajmuje.
Listopad 2019 - Placówka w Lublinie która ma program lekowy - wizyta pierwsza na NFZ - tam neurolog mówi: może to sm moze nie, trzeba jeszcze raz zrobić mr głowy i odcinka piersiowego. Zapisy na mr na koniec lutego, więc czekam. Jestem tym wszystkim już umęczona. Chciałabym mieć już  diagnozę. 
Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, no uwielbiam diagnozę nerwica, mnie tak leczono dwa lata, dopiero po ukryciu wszystkich dotychczasowych wypisów potraktowano mnie poważnie... tylko wtedy już miałam sito w głowie.... szkoda, że lekarze po prostu się mylili...i już nie biorą odpowiedzialności za mój stan zdrowia
(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): [ -> ]Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?
(05-02-2020, 20:35)agula napisał(a): [ -> ]
(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): [ -> ]Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?
Z badań. Jest mnóstwo naukowych doniesień na ten temat.
(05-02-2020, 21:18)JustynaS napisał(a): [ -> ]
(05-02-2020, 20:35)agula napisał(a): [ -> ]
(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): [ -> ]Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?
Z badań. Jest mnóstwo naukowych doniesień na ten temat.


Tak, i wydaje mi się że jedna neuro też o tym wspominała kiedy czekałam na wynik prążków .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk