Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(24-11-2016, 09:21)Bracki napisał(a): [ -> ]Alterra sprytnie  Cwaniak 
Dominika w Warszawie też jest.
Pamiętam jak jeszcze przymierzałem się do interferonu, to "moja" pani doktor sugerowała, że mogę dzwonić do poszczególnych placówek i pytać, bo u niej został wyczerpany limit. Tylko zastanawiam się jakich placówek ? Ja jestem w programie lekowym przy poradni SM, poradnia jest przy szpitalu.

Mozesz mi powiedzieć co to za szpital w Warszaeie i dac jakois kontakt? W Poznaniu zaproponowali mi tylko betaferon, a nie chce brac tego starego syfu.
(24-11-2016, 09:21)Bracki napisał(a): [ -> ]Alterra sprytnie  Cwaniak 
Dominika w Warszawie też jest.
Pamiętam jak jeszcze przymierzałem się do interferonu, to "moja" pani doktor sugerowała, że mogę dzwonić do poszczególnych placówek i pytać, bo u niej został wyczerpany limit. Tylko zastanawiam się jakich placówek ? Ja jestem w programie lekowym przy poradni SM, poradnia jest przy szpitalu.

Jaki to szpital w Warszawie?
Dostałam możliwość brania tylko betaferon a nke chce tego starego syfu
Poradnia dla Chorych ze Stwardnieniem Rozsianym,
Instytut Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9,02-957 Warszawa

Numer do rejestracji na który dzwonię : 22 458 28 26
Z doświadczenia wiem, że trudno się dodzwonić (pewnie 8-16) i pewnie powiedzą że zapisy ze skierowaniem od neurologa, ale zadzwoń i się zorientuj. Wiem też że przy szpitalu przy Banacha był program lekowy (leczyłem w tym szpitalu swój pierwszy rzut).
Powodzenia !!
(24-11-2016, 13:29)dominika02 napisał(a): [ -> ]
(24-11-2016, 09:21)Bracki napisał(a): [ -> ]Alterra sprytnie  Cwaniak 
Dominika w Warszawie też jest.
Pamiętam jak jeszcze przymierzałem się do interferonu, to "moja" pani doktor sugerowała, że mogę dzwonić do poszczególnych placówek i pytać, bo u niej został wyczerpany limit. Tylko zastanawiam się jakich placówek ? Ja jestem w programie lekowym przy poradni SM, poradnia jest przy szpitalu.

Jaki to szpital w Warszawie?
Dostałam możliwość brania tylko betaferon a nke chce tego starego syfu


Dominika, najlepiej faktycznie dzwonić i pytać w poszczególnych placówkach. Listę placówek, w których prowadzone są programy SM - możesz znaleźć w tym poście:
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...hp?tid=415
(23-11-2016, 17:52)Alterra napisał(a): [ -> ]Ja słyszałam, że aspiryna jest głównie na zaczerwienienia twarzy i wysypkę. U mnie jeszcze niweluje uczucie gorąca.

Elinea a żołądek boli Ci o jakiejś określonej porze,  po każdej tabletc


Zazwyczaj kilka godzin po tabletce

(23-11-2016, 19:22)Bracki napisał(a): [ -> ]Na bóle w górnej części brzucha w ulotce jest polecany pantoprazol i omeprazol , bóle w podbrzuszu/wzdęci symetykon. No i przyjmowanie leku z tłustym posiłkiem Duży uśmiech  od tego bym zaczął. Zapewne jak u większości, z czasem minie. Przytulanie

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. 
Aspirynę na pewno uzupełnię w apteczce - dziś uczucie gorąca minęło jak zwykle szybko ale wysypka utrzymywała się ponad godzinę Zły  Spróbuję jednak dodatkowo na stałe nie brać już żadnych tabletek - biorę już tecfidera'e ,witaminę D3 (jeśli ktoś nie bierze, niech szybko zacznie  Wykrzyknik ) i delikatny lek na delikatnie podwyższone ciśnienie. Właśnie w związku z tym, zastanawiałem się nad pojemnikiem (kasetka,dozownik) na leki. Tecfidera ma ogromne te blistry ale producent nie zaleca wyjmowania tabletek wcześniej niż bezpośrednio przed zażyciem, ale jeśli bym miał odpowiednią kasetkę , nieprzezroczystą ... oryginalny blister może być niewygodny w różnych sytuacjach - na razie to jedynie ciekawskie spojrzenia w pracy, co tam zażywam spod biurka Oczko
Może ktoś się zdecydował na takie rozwiązanie ?
 No właśnie brałam też polprazol i też bolał... chyba taka moja natura i muszę przeczekać może z czasem przestanie boleć
(24-11-2016, 13:29)dominika02 napisał(a): [ -> ]
(24-11-2016, 09:21)Bracki napisał(a): [ -> ]Alterra sprytnie  Cwaniak 
Dominika w Warszawie też jest.
Pamiętam jak jeszcze przymierzałem się do interferonu, to "moja" pani doktor sugerowała, że mogę dzwonić do poszczególnych placówek i pytać, bo u niej został wyczerpany limit. Tylko zastanawiam się jakich placówek ? Ja jestem w programie lekowym przy poradni SM, poradnia jest przy szpitalu.

Jaki to szpital w Warszawie?
Dostałam możliwość brania tylko betaferon a nke chce tego starego syfu

W CKR Konstancin też powinna być dostępna . Pytałam , ale ja zaczęłam niedawno copaxone i dobrze go toleruję,więc nie mogę zmienić leku na razie.Wiem,że jak szukałam programów lekowych , w Konstancinie najkrócej się czekało. Trzeba się umówić do neurologa ze skierowaniem i pokazać z wynikami badań.Mi robili jeszcze porównawczy rezonans i chyba po miesiącu już brałam leki.
Witajcie czy podczas brania Tecfidery mieliscie zapalenie pecherza ? Pytam poniewaz kupilam furagine ale nie wiem czy moge ja stosowac przy Tecfiderze
(28-11-2016, 16:23)Ewcia napisał(a): [ -> ]Witajcie czy podczas brania Tecfidery mieliscie zapalenie pecherza ? Pytam poniewaz kupilam furagine ale nie wiem czy moge ja stosowac przy Tecfiderze

Nie stosuję Tecfidery, więc z doświadczenia ani rozmów z lekarzem - niestety nic nie podpowiem. Natomiast mogę CI polecić aplikację na stronie udostępnionej przez Ministerstwo Zdrowia - można tam sprawdzić interakcje między wszystkimi lekami.
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start

Z tego, co pobieżnie sprawdziłam - przy Tecfiderze i Furaginie nie ma interakcji, można brać.
Ewcia, ja jeśli nie jestem pewna czy mogę łykać jakiś dodatkowy lek to pisze na adres informacja.medyczna@biogen.com
Szybko odpisują.
Ewcia można na pewno