Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę że diagnoza sm to nie taka diagnoza którą się stawia pochopnie, niestety nie ma reguły że jak jakiś lek działa u większości pacjentów to zadziała i na Ciebie, jak napisała Mrówka każdy organizm jest indywidualny, na szczęście na dwóch lekach się świat nie kończy, może zaproponują Ci coś innego, daj znać co lekarze proponują dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się z Hela!!!!leków jest coraz więcej, coraz lepszych i nowszych, więc będzie dobrze!!!!
Mój ordynator z oddziału powiedział że kiedyś był jeden lek na 100 chorób, teraz jest 100 leków na jedną chorobę więc trzeba dobierać odpowiedni dla pacjenta Oczko
Tak leków jest dużo tylko ja nie pasuje lekarzom do programu.
Każdy mówi to jest niesamowite czytając wyniki rezonansów.
A podstawowy błąd lekarzy jest taki podanie sterydy dozylnie po czym pobierają krew na badanie boreliozy. Zresztą najmniej skuteczną metodą Elisa
A dodam że z różnymi neurologami miałam do czynienia.
U mnie było odwrotnie, najpierw badania, a sterydy dostałam dopiero na trzeci czy czwarty dzień w szpitalu, znam osobę która miała boreliozę i ten szpitalny test ją znalazł, zresztą to że Twój organizm nie lubi tec czy interferonu nie znaczy że masz błędną diagnozę, nie wiem co Ci poradzić, skoro już odwiedzałaś wielu lekarzy, dziwi ich Twój rezonans, ale nie podważają diagnozy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(13-05-2018, 15:18)hela napisał(a): [ -> ]Myślę że diagnoza sm to nie taka diagnoza którą się stawia pochopnie, niestety nie ma reguły że jak jakiś lek działa u większości pacjentów to zadziała i na Ciebie, jak napisała Mrówka każdy organizm jest indywidualny, na szczęście na dwóch lekach się świat nie kończy, może zaproponują Ci coś innego, daj znać co lekarze proponują dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ja myślę że bardzo pochopnie żeby placówka bądź szpital dostał punkty.
Sama dstałam zawyżoną punktację żeby mogli mnie wpisać na program.
Kolega z programu dostał diagnozę bez pobrania płynu z rdzenia kręgowego.
parę lat temu tyle młodych ludzi nie chorowało na sm A teraz .....
 Koncern  farmaceutycznym  to istny biznes nie zależy nikomu żeby leczyć tylko cos sprzedać 
Mnie się wydaje że dla koncernów jesteśmy mało atrakcyjną grupą, za mało nas w porównaniu do np. chorych na raka, a że coraz więcej osób choruje to pewnie wynik tego że środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone, jedzenie coraz gorsze i stresu coraz więcej, dawniej też nie było takich metod diagnostyki jakie są teraz, daleka jestem od teorii spiskowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(13-05-2018, 18:53)hela napisał(a): [ -> ]U mnie było odwrotnie, najpierw badania, a sterydy dostałam dopiero na trzeci czy czwarty dzień w szpitalu, znam osobę która miała boreliozę i ten szpitalny test ją znalazł, zresztą to że Twój organizm nie lubi tec czy interferonu nie znaczy że masz błędną diagnozę, nie wiem co Ci poradzić, skoro już odwiedzałaś wielu lekarzy, dziwi ich Twój rezonans, ale nie podważają diagnozy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz czekam na wyniki panelu koinfekcji oraz western blot jeżeli wyjdą pozytywnie wtedy będę w 100% pewna i sama przedstawię diagnozę.
Bo od roku mówię każdemu lekarzowi że to może być neurobolerioza.
A czemu Twój rezonans ich dziwi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ponieważ w sm zmiany są rozsiane i jest ich wiele.
U mnie są duże pojedyncze nie aktywne ale ciągle powstają.
Oprócz tego pojawił się nerwiaku nerwy VII oraz zaburzenie dyfuzji cząsteczek wody.