Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ale ten nerwiak może być zupełnie nie związany z resztą, a co do rezonansu, nie jestem lekarzem żeby się wypowiadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(13-05-2018, 19:30)hela napisał(a): [ -> ]Ale ten nerwiak może być zupełnie nie związany z resztą, a co do rezonansu, nie jestem lekarzem żeby się wypowiadać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I dlatego sami nie wiedzą co robić A najgorsze są wyniki z krwi płytki czerwone PLT spadły do 32 i zaraz miałam powtórne badanie w którym spadły do 26. W piątek miałam wizytę  na której ordynator powiedział żeby natychmiast zaprzestać leczenie.
mam pytanie do osób doświadczonych z Tec.
Pytałam o to moja Panią doktor ale powiedziała i zebym sie naradzie tym nie przejmowała.
Mianowicie....jestem na tec od 4 miesiecy, wszystko jest ok ...dobrze sie czuje , nie mam rzutów, badania ok.
Jak dlugo bede brała Tec.....póki bedzie działało. Czy bede go brac do konca życia? gdzies przeczytałam ze NFZ  daje tylko na 5 lat.??? a potem co?   i jesczze jedno pytanie chodzi o tabletki osłonowe do Tec, co polecacie??? i czy te tabletke trzeba brac przed każda taabletką Tec?? ( 2 razy dziennie- na wiekszosci osłon pisze że raz dziennie, ) dziekuje za odpowiedz
Teraz leki są na zawsze, czyli jak długo będą działały, potem mogą zmienić, no chyba że znajdą lek który nas wyleczyUśmiech Osłonowo przy tec można brać coś żeby się żołądek i jelita przyzwyczaiły, i raczej tak jak pisze w ich ulotce, niektórzy polecają vivomix, czy jakoś tak, ja brałam co w aptece polecili, plus taką pastę z róży z medycyny chińskiej która jest pożywką dla tych dobrych bakterii, teraz już nie biorę nic, jem ogórki kiszoneUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dziekuje Hela Uśmiech
Anathema wszystko wyjaśniła już hela. Ja na początku brałam 1 saszetke vivomixu przez ok tydz a teraz co jakiś czas sanprobi formuła
Ja osłonowo nie biorę nic, bo nic mi nie jest. Nie mam żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego i jedyne co mi zalecono, to brać lek z posiłkiem, najlepiej tłustym i tego się trzymam rano. Wieczorem już niekoniecznie Oczko
(20-05-2018, 06:22)anathema napisał(a): [ -> ]mam pytanie do osób doświadczonych z Tec.
Pytałam o to moja Panią doktor ale powiedziała i zebym sie naradzie tym nie przejmowała.
Mianowicie....jestem na tec od 4 miesiecy, wszystko jest ok ...dobrze sie czuje , nie mam rzutów, badania ok.
Jak dlugo bede brała Tec.....póki bedzie działało. Czy bede go brac do konca życia? gdzies przeczytałam ze NFZ  daje tylko na 5 lat.??? a potem co?   i jesczze jedno pytanie chodzi o tabletki osłonowe do Tec, co polecacie??? i czy te tabletke trzeba brac przed każda taabletką Tec?? ( 2 razy dziennie- na wiekszosci osłon pisze że raz dziennie, ) dziekuje za odpowiedz

Ja rok na tec i biorę contix, raczej ze względu na inne leki ( po sterydach wdała się zakrzepica tak na pocieszenie) ale po tym jest ok.
Co do okresu leczenia to cytuje „ już głowa producentów w tym żeby lek był finansowany z NFZ” i tego się trzymam
Witajcie,
po wielu bojach udało mi się dostać do programu lekowego i tak po 4 miesiącach od pierwszego i jedynego dotąd (i oby w ogóle!) rzutu w czerwcu zaczynam swoją przygodę z Tecfiderą. Macie dla mnie jakieś rady? Czy można zrobić dla siebie coś przed rozpoczęciem brania Tec żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne? Wiele osób pisze na forum o probiotykach, polecacie coś szczególnego? PomocyUśmiech
Przeczytaj ten wątek, dużo, ale encyklopedia wiedzy o tecUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk