Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(22-05-2018, 17:43)hela napisał(a): [ -> ]Przeczytaj ten wątek, dużo, ale encyklopedia  wiedzy o tecUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przebrnęłam przez wszystkie 113 stronUśmiech Bez tego byłabym pewnie na skraju histerii a tak tylko trochę panikujęUśmiech
Justyna, przede wszystkim przyjmuj leki z posiłkiem. Najlepiej z czymś tłustym - u mnie sprawdzają się jajka, omlety itd. Jeśli pieczenie bardzo będzie Ci dokuczać bierz aspirynę. Ja mam też zupełnie subiektywne wrażenie, że pomaga mi jeśli jestem dobrze nawodniona, ale to może być złudzenie.
I nie panikuj, nie ma po coUśmiech dużo osób jest na tec i sobie chwali, ja po roku prawie widzę dużą poprawęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(22-05-2018, 17:39)JustynaS napisał(a): [ -> ]Witajcie,
po wielu bojach udało mi się dostać do programu lekowego i tak po 4 miesiącach od pierwszego i jedynego dotąd (i oby w ogóle!) rzutu w czerwcu zaczynam swoją przygodę z Tecfiderą. Macie dla mnie jakieś rady? Czy można zrobić dla siebie coś przed rozpoczęciem brania Tec żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne? Wiele osób pisze na forum o probiotykach, polecacie coś szczególnego? PomocyUśmiech
Cześć Justynko Uśmiech nie ma się co przejmować, każdy inaczej reaguje. Na dniach minie pierwszy miesiąc jak jestem na Tecfiderze. Póki co jest dobrze. Najgorzej odczulam gdy zazylam pierwsza tabletkę to po godzinie byłam cała czerwona jak z solarium Duży uśmiech i swędzialo mnie całe ciało (ale to normalna reakcja) przeszło po chwili więc to nic strasznego bo mijaUśmiech jeśli chodzi o skutki uboczne podczas stosowania to dosłownie parę razy (4 czy 5) zdarzyło mi się przez ten miesiąc być czerwoną i piekła mnie skóra ale da się wytrzymaćUśmiech, rozumiem Cię doskonale że martwisz się o skutki uboczne bo ja też wiele się  naczytałam na ten temat, no mnie akurat tylko to dopadło, mam nadzieję że Ciebie też skutki nie dotkną w jakiś większy sposób Uśmiech mi też lekarz radził brać lek z posiłkiem i to tłustym, a że nie lubię tłustych rzeczy(tym bardziej rano) to nie zawsze się stosuje do tego zalecenia, nie biorę również nic osłonowego a mimo to dobrze znoszę przyjmowanie Tec, więc nie ma reguły, każdy organizm inaczej reaguje Uśmiech . Mam nadzieję że i Twój zareaguje pozytywnie. Powodzenia i dawaj znać jak tam Uśmiech
(22-05-2018, 23:02)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(22-05-2018, 17:39)JustynaS napisał(a): [ -> ]Witajcie,
po wielu bojach udało mi się dostać do programu lekowego i tak po 4 miesiącach od pierwszego i jedynego dotąd (i oby w ogóle!) rzutu w czerwcu zaczynam swoją przygodę z Tecfiderą. Macie dla mnie jakieś rady? Czy można zrobić dla siebie coś przed rozpoczęciem brania Tec żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne? Wiele osób pisze na forum o probiotykach, polecacie coś szczególnego? PomocyUśmiech
Cześć Justynko Uśmiech nie ma się co przejmować, każdy inaczej reaguje. Na dniach minie pierwszy miesiąc jak jestem na Tecfiderze. Póki co jest dobrze. Najgorzej odczulam gdy zazylam pierwsza tabletkę to po godzinie byłam cała czerwona jak z solarium Duży uśmiech i swędzialo mnie całe ciało (ale to normalna reakcja) przeszło po chwili więc to nic strasznego bo mijaUśmiech jeśli chodzi o skutki uboczne podczas stosowania to dosłownie parę razy (4 czy 5) zdarzyło mi się przez ten miesiąc być czerwoną i piekła mnie skóra ale da się wytrzymaćUśmiech, rozumiem Cię doskonale że martwisz się o skutki uboczne bo ja też wiele się  naczytałam na ten temat, no mnie akurat tylko to dopadło, mam nadzieję że Ciebie też skutki nie dotkną w jakiś większy sposób Uśmiech mi też lekarz radził brać lek z posiłkiem i to tłustym, a że nie lubię tłustych rzeczy(tym bardziej rano) to nie zawsze się stosuje do tego zalecenia, nie biorę również nic osłonowego a mimo to dobrze znoszę przyjmowanie Tec, więc nie ma reguły, każdy organizm inaczej reaguje Uśmiech . Mam nadzieję że i Twój zareaguje pozytywnie. Powodzenia i dawaj znać jak tam Uśmiech

Dobry wieczór Uśmiech dziś mija dokładnie miesiąc od kad zaczęłam swoją przygodę z Tecfidera, wczoraj byłam drugi raz po odbiór leku i lekarz powiedział że przy kolejnym spotkaniu dostanę skierowanie na badania.Póki co jest ok tak jak pisałam,mam teraz tylko  nadzieję że badania z krwi wyjdą równie dobre.  Pozdrawiam Uśmiech
(24-05-2018, 22:34)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(22-05-2018, 23:02)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(22-05-2018, 17:39)JustynaS napisał(a): [ -> ]Witajcie,
po wielu bojach udało mi się dostać do programu lekowego i tak po 4 miesiącach od pierwszego i jedynego dotąd (i oby w ogóle!) rzutu w czerwcu zaczynam swoją przygodę z Tecfiderą. Macie dla mnie jakieś rady? Czy można zrobić dla siebie coś przed rozpoczęciem brania Tec żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne? Wiele osób pisze na forum o probiotykach, polecacie coś szczególnego? PomocyUśmiech
Cześć Justynko Uśmiech nie ma się co przejmować, każdy inaczej reaguje. Na dniach minie pierwszy miesiąc jak jestem na Tecfiderze. Póki co jest dobrze. Najgorzej odczulam gdy zazylam pierwsza tabletkę to po godzinie byłam cała czerwona jak z solarium Duży uśmiech i swędzialo mnie całe ciało (ale to normalna reakcja) przeszło po chwili więc to nic strasznego bo mijaUśmiech jeśli chodzi o skutki uboczne podczas stosowania to dosłownie parę razy (4 czy 5) zdarzyło mi się przez ten miesiąc być czerwoną i piekła mnie skóra ale da się wytrzymaćUśmiech, rozumiem Cię doskonale że martwisz się o skutki uboczne bo ja też wiele się  naczytałam na ten temat, no mnie akurat tylko to dopadło, mam nadzieję że Ciebie też skutki nie dotkną w jakiś większy sposób Uśmiech mi też lekarz radził brać lek z posiłkiem i to tłustym, a że nie lubię tłustych rzeczy(tym bardziej rano) to nie zawsze się stosuje do tego zalecenia, nie biorę również nic osłonowego a mimo to dobrze znoszę przyjmowanie Tec, więc nie ma reguły, każdy organizm inaczej reaguje Uśmiech . Mam nadzieję że i Twój zareaguje pozytywnie. Powodzenia i dawaj znać jak tam Uśmiech

Dobry wieczór Uśmiech dziś mija dokładnie miesiąc od kad zaczęłam swoją przygodę z Tecfidera, wczoraj byłam drugi raz po odbiór leku i lekarz powiedział że przy kolejnym spotkaniu dostanę skierowanie na badania.Póki co jest ok tak jak pisałam,mam teraz tylko  nadzieję że badania z krwi wyjdą równie dobre.  Pozdrawiam Uśmiech

 3  mam kciuki. Będzie dobrze.
(24-05-2018, 22:34)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(22-05-2018, 23:02)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(22-05-2018, 17:39)JustynaS napisał(a): [ -> ]Witajcie,
po wielu bojach udało mi się dostać do programu lekowego i tak po 4 miesiącach od pierwszego i jedynego dotąd (i oby w ogóle!) rzutu w czerwcu zaczynam swoją przygodę z Tecfiderą. Macie dla mnie jakieś rady? Czy można zrobić dla siebie coś przed rozpoczęciem brania Tec żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne? Wiele osób pisze na forum o probiotykach, polecacie coś szczególnego? PomocyUśmiech
Cześć Justynko Uśmiech nie ma się co przejmować, każdy inaczej reaguje. Na dniach minie pierwszy miesiąc jak jestem na Tecfiderze. Póki co jest dobrze. Najgorzej odczulam gdy zazylam pierwsza tabletkę to po godzinie byłam cała czerwona jak z solarium Duży uśmiech i swędzialo mnie całe ciało (ale to normalna reakcja) przeszło po chwili więc to nic strasznego bo mijaUśmiech jeśli chodzi o skutki uboczne podczas stosowania to dosłownie parę razy (4 czy 5) zdarzyło mi się przez ten miesiąc być czerwoną i piekła mnie skóra ale da się wytrzymaćUśmiech, rozumiem Cię doskonale że martwisz się o skutki uboczne bo ja też wiele się  naczytałam na ten temat, no mnie akurat tylko to dopadło, mam nadzieję że Ciebie też skutki nie dotkną w jakiś większy sposób Uśmiech mi też lekarz radził brać lek z posiłkiem i to tłustym, a że nie lubię tłustych rzeczy(tym bardziej rano) to nie zawsze się stosuje do tego zalecenia, nie biorę również nic osłonowego a mimo to dobrze znoszę przyjmowanie Tec, więc nie ma reguły, każdy organizm inaczej reaguje Uśmiech . Mam nadzieję że i Twój zareaguje pozytywnie. Powodzenia i dawaj znać jak tam Uśmiech

Dobry wieczór Uśmiech dziś mija dokładnie miesiąc od kad zaczęłam swoją przygodę z Tecfidera, wczoraj byłam drugi raz po odbiór leku i lekarz powiedział że przy kolejnym spotkaniu dostanę skierowanie na badania.Póki co jest ok tak jak pisałam,mam teraz tylko  nadzieję że badania z krwi wyjdą równie dobre.  Pozdrawiam
PowodzeniaUśmiech
Przeszłam dzisiaj z Betaferonu na Tecfiderę. Jestem po 1 tabl. Siedziałam i czekałam na pierwsze skutki uboczne a tu nic. Siedzę sobie zadowolona i nagle płonę. Mąż patrzy na mnie z przerażeniem ja zerkam w lusterko i jestem bordowa. Ale tak od łydek do czoła. Powoli mija. Najgorzej z rękoma.
(28-05-2018, 21:46)Anka napisał(a): [ -> ]Przeszłam dzisiaj z Betaferonu na Tecfiderę. Jestem po 1 tabl.  Siedziałam i czekałam na pierwsze skutki  uboczne a tu nic. Siedzę sobie zadowolona i nagle płonę. Mąż patrzy na mnie z przerażeniem ja zerkam w lusterko i jestem bordowa. Ale tak od łydek do czoła. Powoli mija. Najgorzej z rękoma.

Spokojnie,też tak miałam po pierwszej.Ja pierwsza tabletkę przyjmowałam w poradni SM przy lekarzu i czekałam godzinę bo mnie obserwował czy się coś będzie dziać. Ale nic, kompletnie. Dopiero jak wyszłam i jechałam do domu to się zaczęło. Lekarz mnie uprzedzal, że tak może być ale mimo to i tak byłam spanikowana bo bardzo piekło i wyglądałam jakbym wyszła z  solarium Duży uśmiech z tym że u mnie to był dekolt  twarz  ramiona i ręce.. ale przeszło po chwili wiec taki plus że to przechodzi a nie trwa cały czas. Uśmiech później podczas brania pojawilo się zaczerwienienie kilka razy ale nie tak mocne jak za pierwszym razem. Lekarz zalecił tłuste posiłki przy przyjmowaniu Tec, bo to zmniejsza skutki uboczne.. ale ja raczej nie jem tlusto, bo nie lubię a mimo to skutków ubocznych póki co aż tak mocnych nie doświadczam. Bo te zaczerwienienie i pieczenie to da się przeżyć  Tak że kochana głowa do gory, teraz będzie tylko lepiej Uśmiech powodzenia Uśmiech
Anka powodzenia z tecUśmiech ja tez pierwszego flasha miałam bardzo mocnego, a potem prawie w ogóleUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk