Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(28-05-2018, 23:52)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(28-05-2018, 21:46)Anka napisał(a): [ -> ]Przeszłam dzisiaj z Betaferonu na Tecfiderę. Jestem po 1 tabl.  Siedziałam i czekałam na pierwsze skutki  uboczne a tu nic. Siedzę sobie zadowolona i nagle płonę. Mąż patrzy na mnie z przerażeniem ja zerkam w lusterko i jestem bordowa. Ale tak od łydek do czoła. Powoli mija. Najgorzej z rękoma.

Spokojnie,też tak miałam po pierwszej.Ja pierwsza tabletkę przyjmowałam w poradni SM przy lekarzu i czekałam godzinę bo mnie obserwował czy się coś będzie dziać. Ale nic, kompletnie. Dopiero jak wyszłam i jechałam do domu to się zaczęło. Lekarz mnie uprzedzal, że tak może być ale mimo to i tak byłam spanikowana bo bardzo piekło i wyglądałam jakbym wyszła z  solarium Duży uśmiech z tym że u mnie to był dekolt  twarz  ramiona i ręce.. ale przeszło po chwili wiec taki plus że to przechodzi a nie trwa cały czas. Uśmiech później podczas brania pojawilo się zaczerwienienie kilka razy ale nie tak mocne jak za pierwszym razem. Lekarz zalecił tłuste posiłki przy przyjmowaniu Tec, bo to zmniejsza skutki uboczne.. ale ja raczej nie jem tlusto, bo nie lubię a mimo to skutków ubocznych póki co aż tak mocnych nie doświadczam. Bo te zaczerwienienie i pieczenie to da się przeżyć  Tak że kochana głowa do gory, teraz będzie tylko lepiej Uśmiech powodzenia Uśmiech
No ja też tłusto nie jem. Ja mam zespół jelita drażliwego od podstawówki i mi akurat tłusto nie pomoże.  Ta rozpiska co powinnam jeść jest dziwna. Ale póki co z tego co przeczytałam na forum to jakoś specjalnie nie stosujecie się do zalecen żywieniowych  Uśmiech  Ja brałam w domu 1 tabl. Ogólnie jestem czwartym pacjentem na Tec u mnie w szpitalu. Więc mój neuro ma małe doświdczenie z tym lekiem. I nazywa go Tekwidera.  Uśmiech  A to się czyta Tecfidera normalnie co?

(29-05-2018, 05:35)hela napisał(a): [ -> ]Anka powodzenia z tecUśmiech ja tez pierwszego flasha miałam bardzo mocnego, a potem prawie w ogóleUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiesz Hela czytałam wasz wątek i liczyłam się z flashem. Ale czytać a przeżyć  Uśmiech  Dzięki wam dziewuszki za wsparcie. Buziaki
U mnie lekarze czytają to przez k, tekfidera, oby skutków ubocznych było jak najmniejUśmiech s czytać mogą nawet przez jOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(29-05-2018, 06:56)hela napisał(a): [ -> ]U mnie lekarze czytają to przez k, tekfidera, oby skutków ubocznych było jak najmniejUśmiech s czytać mogą nawet przez jOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moja lekarka również czyta przez k, ale na ostatniej wizycie co byłam to mówiła przez cDuży uśmiech więc no różnie Uśmiech
A ja zaczynam mieć początki 2 flesha. Tylko zaraz będę robić zabieg kosmetyczny klientce i tak troche się boję że będzie mocny. Już się robie bordowa
Nie przejmuj sięUśmiech w końcu przyjdzie, nałóż klientce kompres na oczyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(29-05-2018, 08:33)hela napisał(a): [ -> ]Nie przejmuj sięUśmiech w końcu przyjdzie, nałóż klientce kompres na oczyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lekkie swedzenie bylo. Ale żoładek to boli. Już wiem , że osłonka na poczatek będzie konieczna
(29-05-2018, 12:46)Anka napisał(a): [ -> ]
(29-05-2018, 08:33)hela napisał(a): [ -> ]Nie przejmuj sięUśmiech w końcu przyjdzie, nałóż klientce kompres na oczyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lekkie swedzenie bylo. Ale żoładek to boli. Już wiem , że osłonka na poczatek będzie konieczna

tak, tak, mi jeszcze pomagał controloc control, jakby żołądek bolał, ale tylko doraźnie
Trzymajcie kciuki, czekam na telefon kiedy rezonans i na początku lipca moja pierwsza wizyta roczna[emoji2] nie miałam rzutu przez rok[emoji2] czyli już kolejny rok z tec mam pewny, ale z rezonansem zawsze się wiąże dreszczyk emocji „co moje sm robi?”Oczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super Uśmiech będzie dobrze, powodzenia Uśmiech
(06-06-2018, 18:31)hela napisał(a): [ -> ]Trzymajcie kciuki, czekam na telefon kiedy rezonans i na początku lipca moja pierwsza wizyta roczna[emoji2] nie miałam rzutu przez rok[emoji2] czyli już kolejny rok z tec mam pewny, ale z rezonansem zawsze się wiąże dreszczyk emocji „co moje sm robi?”Oczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki ?