Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziekuje za odpowiedzi wzielam 2 tabletki jak narazie jest ok ale pecherz dalej pobolewa
(28-11-2016, 22:00)Ewcia napisał(a): [ -> ]Dziekuje za odpowiedzi wzielam 2 tabletki jak narazie jest ok ale pecherz dalej pobolewa

Pierwsze 2 - 3 dni możesz brać furaginy więcej.  Np 4 x dziennie po 2 tabletki a potem np. 3 x dziennie po 1 i z czasem jeszcze mniej. Wiem coś o tym, bo na co dzień mam przewlekłe problemy z pęcherzem i w razie nasilenia objawów biorę po prostu więcej furaginy. Przede wszystkim należy dużo pić. Ja do butelki wody 1.5l niegazowanej wciskam całą cytryne. Pij nawet na sile. Im szybciej wypłukasz bakterie tym szybciej przejdzie. Powodzenia Oczko
Dziekuje juz powoli przechodzi jest ok. Moze to byl falszywy alarm bo dzisiaj mnie pecherz mniej boli i nie latam tak czesto do toalety.
Witam.
Ja rozpoczęłam leczenie Tecfidera od piątku. Lekarka ostrzegała o piekących policzkach przez ok pół godz. od wzięcia tabletki i dała ściągę do dolegliwości żołądkowych (tych najbardziej się bałam). Przez kilka godzin nie było nic ale po 8 h od łyknięcia tab. strasznie zaczęły mnie piec policzki i dostałam wysypki na rękach, dekolcie i plecach. Po 2 h przeszło. Po kolejnej wieczornej tabletce - nad ranem była powtórka z rozrywki ale teraz jest już ok. Nawet bym to wytrzymała bo było by to przed i po pracy i nie musieli by mnie czerwonej oglądać Uśmiech
Czytałam, że używacie aspiryny z tym , że u mnie raczej odpada przez astmę. I kiedyś ją zmieszałam z ibupromem i wtedy mnie wysypało na kilka dni Oczko
Hej sloneczko! Uśmiech Mysle, ze bedziesz zadowolona z Tecfidery, ja sobie ja bardzo chwale. Tylko nadal nie umiem sie pozbyc tych rewelacji skornych, czasem mam przez tydzien spokoj, a czasem jak mnie lupnie... Uśmiech Z reguly w porze lunchu, czyli widzi mnie tylko towarzystwo przy stole, ale ostatnio na zebraniu w polowie prezentacji poczulam, ze zaczynam plonac, a potem te niezreczne spojrzenia ludzi, ktorzy probowali sie skupic na ekranie, a nie czerwonej twarzy prowadzacej... Uśmiech Takie uroki Duży uśmiech Takze godziny wczesno-poranne i popoludniowe to wzglednie przyjemne Oczko

Jak mnie wysypuje, a nie tylko czerwienieje, to biore szybko wapno i w ~15 min po krzyku. Tez mi sie kiedys wysypka utrzymala 2h, ale to zanim zaczelam sie wspomagac. Tylko ze nadal nie wymyslilam nic, by zapobiegac zawczasu.
Ja łyknęłam clemastinum bo co do wapna to z rana łykam ostercal ale zakupiłam jeszcze rozpuszczalne i noszę w torebce Uśmiech
Ja w sumie nie mam jakichś skutków ubocznych oprócz takiego jakby braku tchu co jakiś czas. Reszta na szczęście mnie omija
A czy u kogoś pojawiła się nadwrażliwość na światło w jednym oku?
Bo od wczoraj jak nieziemsko rozbolała mnie nera to lewe oko zaczęły drażnić jasności. Wieczorem minęło ale właśnie znów to mam. Dodam, że u mnie zaczęło się od pozagałkowego zapalenia nerwu prawego oka.
Ja mialam nadwrazliwosc na swiatlo dwa razy... I dwa razy byl to rzut. Tecfidera u mnie takich objawow nie daje.
Boli Cie to oko tez?
Nie - oko akurat mnie nie boli Uśmiech