Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mi nikt nie mówił że trzeba, nawet jak mówiłam że się trochę przeziębiłam, to nie reagowali
Ja nawet biorąc antybiotyk biorę nadal Tecię. Lekarz rodzinny raz sprawdził tylko czy można je łączyć i nie było przeciwwskazań.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
(29-06-2018, 13:33)Anka napisał(a): [ -> ]
(29-06-2018, 13:23)Blanka napisał(a): [ -> ]No juz odebralam leki jestem przeziebiona to wezme od niedzieli Oby tylko tec.sie ze mna zaprzyjaźniła.Ciekawa jestem jak bedzie w moim przypadku

Pytam bo nie wiem i dzis czytam posty ale duzo na glowie i noglam cos ominac. Jak jest sie przeziebionych trzeba zrobic przerwe od Tec?
Ja brałam antybiotyk i nie robiłam przerwy od Tec. Przerwę robiłam jedynie gdy brałam lek  przeciwirusowy podczas ospy, bo neuro tak zaradzila ale jeśli chodzi o przeziębienie,grypę itd i o branie antybiotyku to radziła Tec brać normalnie i nic się nie działo Uśmiech

(29-06-2018, 08:38)Blanka napisał(a): [ -> ]No dzis jade po leki. Na czas udalo mi sie przebrnac przez cały watek o tecfiderze.Cenne wskazowki sa tam zawarte.Jednak chcialabym z Wasza pomoca stworzyc"pakiecik"dla świeżaka.
1 ochrona żoładka poł godz.przed tabl. Czy to moze byc jogurt + siemie lniane czy koniecznie dobre probiotyki+ coś tłustego zjesc, a moze wystarczy tran lub olej lniany ze zwykłym sniadaniem ?
Czy coś jeszcze ważnego?może dużo wody pic?
2 przeziebienie bez antybiotyku-mozna brac tec.? Czy lepiej sie podkurowac i wtedy zaczac brac tec.
3. Praca zawodowa-czy lepiej zostac w domu czy isc normalnie do pr.czytalam ze na pełnej dawce skutki uboczne moga byc silniejsze a ja sie juz boje reakcji organizmu i nie wiem moze zostac w domu na pocz.leczenia a moze gdy bede na pełnej dawce?wtedy wziac tydz.zwolnienia?
Co jeszcze jest ważne na poczatku? Czesty odpoczynek moze?
Hej Uśmiech tez jestem jeszcze jakby swiezakiem w temacie Tec, bo w lipcu minie 3 miesiąc od kad jestem w programie. Wiec powiem Ci jak to było u mnie Ja np nie biorę żadnego probiotyku i od początku nie brałam, tlusto też nie zawsze jem.Ze skutków ubocznych do tej pory które się pojawiły to było tylko zaczerwienienie, tzw flesz Uśmiech pierwsza tabletkę  wzięłam przy lekarzu,  wróciłam do domu i pojawiło się pieczenie ciała, byłam cała czerwona przez chwilę ale szybko minęło. Przez tydzień brałam mniejsza dawkę, później już tą większą, ta standardowa ale nie zauważyłam różnicy czy też nasilenia się objawów, normalnie chodziłam do pracy, uprawialam sport itd Uśmiech wszystko będzie dobrze, też się martwila jak to będzie ale nie było tak źle,Powodzenia z Tec Uśmiech
No jestem dobrej mysli mam nadzieje ze jakos przebrne przez to leczenie bez wiekszych problemoe. Jutro zaczynam.
Melduję, że brak nowych zmian, a obrzęk wokół starych uległ zmniejszeniu! Pozostałe wyniki również prawidłowe! Juuuhuuuuu!!!! Uśmiech
(03-07-2018, 16:10)Miriam napisał(a): [ -> ]Melduję, że brak nowych zmian, a obrzęk wokół starych uległ zmniejszeniu! Pozostałe wyniki również prawidłowe! Juuuhuuuuu!!!! Uśmiech

Ale super! Gratuluje
SuperUśmiech oby tak dalejUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To świetnie Uśmiech
(03-07-2018, 16:28)Anka napisał(a): [ -> ]
(03-07-2018, 16:10)Miriam napisał(a): [ -> ]Melduję, że brak nowych zmian, a obrzęk wokół starych uległ zmniejszeniu! Pozostałe wyniki również prawidłowe! Juuuhuuuuu!!!! Uśmiech

Ale super! Gratuluje

Super, świetna wiadomość Uśmiech
Dzięki kochane!