Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U mnie jedynie nera boli, nadwrażliwości brak
A temperatura też?
Bo musiałam w poniedziałek musiałam się zerwać z pracy a już w domu miałam 39.
Od 2 dni popołudniu boli mnie brzuch. Myślicie, że to od tecfidery? Wcześniej nie miałem skutków ubocznych.
Moim zdaniem tak. Organizm jest zapewnie nieraz w różnej formie i dlatego pewnie ściąga bo pewnie wszystko może się co jakiś czas zmieniać.
Ja np. od dzieciństwa często łykałam antybiotyki - w tym Bactrim - który był jednym z najskuteczniejszych na nerki. W zeszłym roku od września łykałam antybiotyki z tygodniową przerwą, w grudniu po raz kolejny Bactrim i po raz drugi (pierwszy był we wrześniu) dostałam dziwnej bolesnej wysypki na dłoniach i w buzi. Moją kolacją wigilijną był jogurt Gradka pity przez słomkę żeby oszczędzić wysypany język. A to wszystko bo z czasem dostałam uczulenie na te grupę antybiotyków.
A tak na temat to czy ktoś już podczas brania Tecfidery brał też antybiotyk lub sterydy? Np Encorton?
Słoneczko od Tecfidery nie powinno być temperatury raczej od niesprzyjającej aury za oknem.
Maki ból brzucha oczywiście że może od leku. To jeden z częstych skutków ubocznych. U mnie ból brzucha występuje gdy zjem coś lekkiego podczas brania leku.

A z newsów ja od 2 dni nie jem Tecfidery, bo dopadła mnie w środę taka jelitowka że masakra, więc lekarka kazała odstawić. Dzisiaj spróbuję na nowo zacząć łykać.

Słoneczko ja brałam antybiotyk augmentin właśnie na nerki jakieś 3 tyg temu, ze sterydów to tylko do nosa. Wszystko bez problemu i skutków ubocznych.
Augmentin skończyłam przed Tacfiderą Oczko A na steryd się przygotowuję bo jak mi nie przejdzie to lekarz to mi zaproponuje -jeszcze znowu kaszel męczy więc czymś muszę to załatwićSmutny
Już raz miałam temp przez 2 tyg z tym że chodziłam do pracy zamiast do lekarza - nawet z 40 stopniami.
Zawsze jem dużo przed wzięciem leku. Ale nie łykam aspiryny ani innych takich, bo nic mi wcześniej nie było. Co zrobić z tymi bólami brzucha? Zacząć brać probiotyki?
A leki ze ściągawki? Pantoprazol lub omeprazol - przy bólach w górnej cz. brzucha? Lub NoSpa max ?
(09-12-2016, 21:04)sloneczko25 napisał(a): [ -> ]A leki ze ściągawki? Pantoprazol lub omeprazol - przy bólach w górnej cz. brzucha? Lub NoSpa max ?

Właśnie nie wiem. Raczej polprazol na żołądek a mnie boli brzuch na dole. To wtedy może NoSpa?
NoSpa jest rozkurczowa właśnie na bóle brzucha.
Polecają jeszcze symetykon -chociaż to bardziej na wzdęcia - jeżeli również dokuczają.