Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej nie mam już sił dziś zaczynam 4 tydz. Tecfidera. Żołądek albo wątroba boli flaki mi się skręcamy aż mam pot na czole i mdli objawy nasilają się 4 godz. od tabletki. wzięłam ranigast bez zapytania lekarza mam nadzieję że nie zaszkodzi....
Jedz moze częściej, małe posiłki, i weź tez jakiś probiotyk, i coś nawadniającego mi dobrze robi orsalit. Tec nie lubi pustego żołądka i w moim przypadku ciężkostrawnych rzeczy, jem często małe porcje i rzeczy które zakwaszają żołądek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(22-07-2018, 10:57)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej nie mam już sił dziś zaczynam 4 tydz. Tecfidera. Żołądek albo wątroba boli flaki mi się skręcamy aż mam pot na czole i mdli objawy nasilają się 4 godz. od tabletki.  wzięłam ranigast bez zapytania lekarza mam nadzieję że nie zaszkodzi....

Hej,
jeśli to Cie pocieszy to miałam tak samo (plus wymioty i biegunkę, czasem jednocześnieOczko) i przeszło po 2 tygodniach, teraz już nie mam żadnych skutków ubocznych.Nie brałam Ranigastu tylko Polprazol (to w sumie tak samo dziala tylko sie bierze jedną tabletkę na dobę) i bardzo mi pomógł. Brałam go przez 10 dni, za zgodą neurologa. Poza tym brałam no-spę i jadłam (to akurat nadal jem) siemię lniane.
Trzymaj sie!

(21-07-2018, 12:12)Askaaa napisał(a): [ -> ]
(21-07-2018, 12:02)JustynaS napisał(a): [ -> ]Askaaa,
jakie polio?! nie czytaj amerykańskich forów bo tam same teorie spiskowe. Nie ma absolutnie żadnych badań, które pokazywałyby  zależność pomiędzy polio a Tecfiderą. Rozwalone nerki czy wątroba to ryzyko (niezbyt częste) przy większości leków, nawet ibupromuUśmiech Ja jestem na Tec od 2 miesięcy, to mój pierwszy lek. Wszystkie badania pokazują, że im szybciej zastosuje się skuteczne leczenie ( a w tym Tec ma ogromną przewagę nad Avonexem) tym lepiej i tym się kierowałam. Ciążę planuję, oficjalnie trzeba odstawić 3 miesiące przed, ale moja neurolog mówi że coraz częściej pozwala się pacjentkom na stosowanie Tec aż do momentu zajścia w ciaże i żadnych negatywnych konsekwencji się nie obserwuje. Także jak lubisz czytać po angielsku to polecam bazy naukowe (pubmed czy medline) a nie foraUśmiech No i odwagi, tabletki są naprawde wygodne a skutki uboczne szybko przemijają.

Justyna bardzo dziękuję za odpowiedź! Boję się zawsze najgorszego, a postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatii jest jednak nawet w ulotce tego leku. Więc fora forami, ale moja przyjaciółka lekarka znalazła dwa udokumentowane przypadki klinicznie.. Ale myślę, że korzyści mogą być większe niż to ryzyko. Uśmiech

Tak, jest w ulotce i było kilka udokumentowanych przypadków. Ale po pierwsze kilka na przypadków na liczbę pacjentów na Tec to naprawdę niedużo a po drugie z tego właśnie powodu masz badania krwi co 3 miesiące i neurolog odstawi Ci leczenie jeśli ryzyko pojawienia się wirusa wzrośnie.
Blanka nie martw się. Przechodziłam przez to samo. Zaczęło się jakieś 3 tygodnie po rozpoczęciu brania Tec. Trwało to chyba kolejne 3 tygodnie ale przeszło. Ratowałam się siemieniem lnianym, różnymi ranigastami i koniecznie na czczo Polprazol.
Nie poddawaj się !

Mi w czerwcu minął rok od kiedy biorę Tec i teraz nie mam żadnych problemów Uśmiech
Dziewczyny dzięki za rady będę jadła więcej posiłków mniejszych i kieszonki to dobry pomysł jakoś o tym nie pomyślałam... też jem obowiązkowo siemie lniane kisiel a dzięki ranigastowi dzisiejszą noc bez bólu cieszę sie
Daj znać Blanka czy pomaga? Oczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pomaga ale muszę popracować nad dieta bo ostatnio sobie odpuściłem i ciągle ciężko mi na żołądku. Dziś też wzięłam ranigast zaraz jak poczułam że zaczyna mnie mulic i pobolewac. Ale jak kawę wypiłam pod wieczór to znowu bolało muszę kawę odstawić i naprawdę pomyślec o moim żołądku
Pomyśl, przy tec trzeba o niego dbaćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie zdecydowanie pomogło odstawienie produktów mlecznych. Zdarza mi sie czasem zjeść płatki z mlekiem, jogurt czy wypić białą kawę ale zaraz tego żałuje. Nie wiem czy u Ciebie to pomoże ale warto próbować Uśmiech
Blanka u mnie kawa z mlekiem to było prawie samobojstwo . W końcu przeezucilam się na takie bez laktozy i odpukac jest ok.