Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej! Od 2 tygodni wiem, że to mam Smutny
Zaczęło się od tego że nie widziałam na lewe oko, okazało się, że to zapalenie nerwu pozagałkowego, później rezonans i wszystko jasne...
Szukam miejsca gdzie mogłabym dołączyć do programu. Niestety na razie nie ma nic u mnie, czy jest możliwość jeśli dostanę się do programu w innym mieście, później przenieść się do siebie ?
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie !
Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej
(18-08-2018, 10:55)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej

Dziękuję za odpowiedź ! Po kolejne opakowanie co miesiąc czy rzadziej ? Wtedy jakieś badania czy tylko po leki a po roku rezonans ?
Lecze się dopiero od 1 lipca jeszcze nie mam badań tylko na poczatku mialam krew mocz i test ciążowy. myślę że teraz we wrześniu mi zrobią. Mówili że rezonans po roku. A w Gdyni jestem dopiero 3 osoba na tecfidera bo nie dawno Gdynia weszła do programu dlatego praktycznie od ręki się dostałam.

Leki co miesiąc wydają trzeba być osobiście bo od razu lekarz i badania
(18-08-2018, 11:22)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 10:55)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej

Dziękuję za odpowiedź ! Po kolejne opakowanie co miesiąc czy rzadziej ? Wtedy jakieś badania czy tylko po leki a po roku rezonans ?

Hej Uśmiech ja lecze się 4 miesiące tec. Przed przyjęciem do programu miałam badania :rezonans, badania krwi i to tyle, po leki jezdze raz w miesiącu, teraz po 3 miesiącach leczenia miałam ponownie badania krwi i tak będzie co 3 miesiące a rezonans po roku Uśmiech wszystkiego dobrego Uśmiech skąd jesteś, jak się czujesz, coś więcej o sobie opowiedz, Pozdrawiam ciepło Uśmiech
Hej ja po leki jeżdżę co miesiąc i przez pierwsze 6mcy mam krew i mocz, a później badania już tylko co 3mce a rezonans co roku. Pozdrowienia
(18-08-2018, 16:18)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 11:22)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 10:55)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej

Dziękuję za odpowiedź ! Po kolejne opakowanie co miesiąc czy rzadziej ? Wtedy jakieś badania czy tylko po leki a po roku rezonans ?

Hej Uśmiech ja lecze się 4 miesiące tec. Przed przyjęciem do programu miałam badania :rezonans, badania krwi i to tyle, po leki jezdze raz w miesiącu, teraz po 3 miesiącach leczenia miałam ponownie badania krwi i tak będzie co 3 miesiące a rezonans po roku Uśmiech wszystkiego dobrego Uśmiech skąd jesteś, jak się czujesz, coś więcej o sobie opowiedz, Pozdrawiam ciepło Uśmiech

Jestem z Lublina, szukam w Chełmie lub Rzeszowie. Najchętniej wolałabym u siebie Smutny Po sterydach czułam się dobrze. Po wyjściu ze szpitala bałam się wsiąść do samochodu, ale przełamałam się i już czasem jeżdżę.  Czasami mam problemy w równowagą i czuję jakbym szła po poduszkach... W rezonansie mam mnóstwo zmian :/ Zmieniłam dietę na bezglutenową bezmleczną i wege. Czytam fajną broszurę w kółko: http://ptsr.waw.pl/wp-content/uploads/20..._dieta.pdf Niestety jedyny mankament w moim zdrowym trybie to to że czasami zapalę papierosa :/ wiem, że to najgorzej i nie powinnam Smutny
(18-08-2018, 16:41)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 16:18)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 11:22)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 10:55)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej

Dziękuję za odpowiedź ! Po kolejne opakowanie co miesiąc czy rzadziej ? Wtedy jakieś badania czy tylko po leki a po roku rezonans ?

Hej Uśmiech ja lecze się 4 miesiące tec. Przed przyjęciem do programu miałam badania :rezonans, badania krwi i to tyle, po leki jezdze raz w miesiącu, teraz po 3 miesiącach leczenia miałam ponownie badania krwi i tak będzie co 3 miesiące a rezonans po roku Uśmiech wszystkiego dobrego Uśmiech skąd jesteś, jak się czujesz, coś więcej o sobie opowiedz, Pozdrawiam ciepło Uśmiech

Jestem z Lublina, szukam w Chełmie lub Rzeszowie. Najchętniej wolałabym u siebie Smutny Po sterydach czułam się dobrze. Po wyjściu ze szpitala bałam się wsiąść do samochodu, ale przełamałam się i już czasem jeżdżę.  Czasami mam problemy w równowagą i czuję jakbym szła po poduszkach... W rezonansie mam mnóstwo zmian :/ Zmieniłam dietę na bezglutenową bezmleczną i wege. Czytam fajną broszurę w kółko: http://ptsr.waw.pl/wp-content/uploads/20..._dieta.pdf Niestety jedyny mankament w moim zdrowym trybie to to że czasami zapalę papierosa :/ wiem, że to najgorzej i nie powinnam Smutny
Mam pytanie. Kto ci zasugerował taka diete? Mi lekarz dal rozpiske jak jesc jak Tecfidera zacznie szalec z układem pokarmowymi nie kazal przejąć na diete bezmięsna, bezglutenowa i bezmleczną.
(18-08-2018, 17:03)Anka napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 16:41)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 16:18)beciaa28 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 11:22)Karola1112 napisał(a): [ -> ]
(18-08-2018, 10:55)Blanka napisał(a): [ -> ]Hej ja dostałam się bardzo szybko szybko w Gdyni lekarka mi powiedziała że przenosić się nie można. Ale u Ciebie może być inaczej

Dziękuję za odpowiedź ! Po kolejne opakowanie co miesiąc czy rzadziej ? Wtedy jakieś badania czy tylko po leki a po roku rezonans ?

Hej Uśmiech ja lecze się 4 miesiące tec. Przed przyjęciem do programu miałam badania :rezonans, badania krwi i to tyle, po leki jezdze raz w miesiącu, teraz po 3 miesiącach leczenia miałam ponownie badania krwi i tak będzie co 3 miesiące a rezonans po roku Uśmiech wszystkiego dobrego Uśmiech skąd jesteś, jak się czujesz, coś więcej o sobie opowiedz, Pozdrawiam ciepło Uśmiech

Jestem z Lublina, szukam w Chełmie lub Rzeszowie. Najchętniej wolałabym u siebie Smutny Po sterydach czułam się dobrze. Po wyjściu ze szpitala bałam się wsiąść do samochodu, ale przełamałam się i już czasem jeżdżę.  Czasami mam problemy w równowagą i czuję jakbym szła po poduszkach... W rezonansie mam mnóstwo zmian :/ Zmieniłam dietę na bezglutenową bezmleczną i wege. Czytam fajną broszurę w kółko: http://ptsr.waw.pl/wp-content/uploads/20..._dieta.pdf Niestety jedyny mankament w moim zdrowym trybie to to że czasami zapalę papierosa :/ wiem, że to najgorzej i nie powinnam Smutny
Mam pytanie. Kto ci zasugerował taka diete? Mi lekarz dal rozpiske jak jesc jak Tecfidera zacznie szalec z układem pokarmowymi nie kazal przejąć na diete bezmięsna, bezglutenowa i bezmleczną.

Kierowałam się informacjami z tej broszury http://ptsr.waw.pl/wp-content/uploads/20..._dieta.pdf wydanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Jest tam mnóstwo informacji, które produkty łagodzą i nie podkręcają postępu choroby. Jeśli chodzi o produkty mleczne, to już od dłuższego czasu ich nie używałam, mięso też nieszczególnie, ewentualnie produkty z glutenem, ale to nie był dla mnie problem z nich zrezygnować. Staram się robić wszystko, żeby było w miarę dobrze Smutny
Rozumiem. Pytam bo ja znow spotkalam sie z inna opinia. Ja znow unikam innych rzeczy bo mi nie sluża. Ale ja mam znow problem z jelitami. Wiec jem tak zeby jelita nie dawały sie we znaki. Mi neuro mowil ze jak sie dobrze czuje po mięsie/ mleku czy glutenu to mam jesc. Dobrze ze chcesz dbać o sie ie