Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(18-09-2018, 09:33)Katieinthesky napisał(a): [ -> ]Rzutów nie miałam i jak na razie zostanę w programie. A jak się ma rzut to program zostaje przerwany czy jak? Bo się w tym nie orientuje.

Zadałam to pytanie mojej lekarce, kiedy pojawiło się u mnie PZNW w trakcie brania Tecfidery. Jej odpowiedź była dosyć jasna - nikt nie obiecuje, że w trakcie brania leków rzuty nie będą w ogóle występować. Mogą występować, ale idea leczenia jest taka, żeby występowały rzadziej niż bez leku. Leki które bierzemy nie zatrzymują choroby tylko spowalniają i łagodzą jej przebieg. Pojedynczy rzut czy nowa zmiana w rezonansie nie są podstawą do automatycznej decyzji o zmianie leku. Jeśli chodzi o kryteria wyłączenia z programu lekowego to można je zobaczyć w opisie programu lekowego.
Hej ho wszystkim zmagającym się z chorobą ;-) Nie chce tu za bardzo spamować tematami ciążowymi ale może jakas dziewczyna kiedyś bedzie  przeglądać forum i szukać info/historii o przypadkach zajscia w ciąże bez odstawiania leku. U mnie wszystko ok, termin na listopad. Synek rośnie duży i okrąglutki :-) Takze na to wychodzi, że lek nie wpłynał negatywnie na rozwój (przestałam przyjmować lek w 4/5 tyg ciąży). Rzutów w ciaży brak, oby tak zostało. A po ciąży próba karmienia piersią max do 3mc i wracamy do leczenia  Zdezorientowany

Zdrówka dla wszystkich  Uśmiech
(01-10-2018, 21:05)Gigi napisał(a): [ -> ]Hej ho wszystkim zmagającym się z chorobą ;-) Nie chce tu za bardzo spamować tematami ciążowymi ale może jakas dziewczyna kiedyś bedzie  przeglądać forum i szukać info/historii o przypadkach zajscia w ciąże bez odstawiania leku. U mnie wszystko ok, termin na listopad. Synek rośnie duży i okrąglutki :-) Takze na to wychodzi, że lek nie wpłynał negatywnie na rozwój (przestałam przyjmować lek w 4/5 tyg ciąży). Rzutów w ciaży brak, oby tak zostało. A po ciąży próba karmienia piersią max do 3mc i wracamy do leczenia  Zdezorientowany

Zdrówka dla wszystkich  Uśmiech

Dzięki za info! Super, że podzieliłaś się taką wiedzą. Też niedługo będę podchodzić do tematu i też nie chciałabym odstawiać Tec wcześniejUśmiech Daj znać jak będzie dalej! Zdrówka!Uśmiech
(01-10-2018, 21:05)Gigi napisał(a): [ -> ]Hej ho wszystkim zmagającym się z chorobą ;-) Nie chce tu za bardzo spamować tematami ciążowymi ale może jakas dziewczyna kiedyś bedzie  przeglądać forum i szukać info/historii o przypadkach zajscia w ciąże bez odstawiania leku. U mnie wszystko ok, termin na listopad. Synek rośnie duży i okrąglutki :-) Takze na to wychodzi, że lek nie wpłynał negatywnie na rozwój (przestałam przyjmować lek w 4/5 tyg ciąży). Rzutów w ciaży brak, oby tak zostało. A po ciąży próba karmienia piersią max do 3mc i wracamy do leczenia  Zdezorientowany

Zdrówka dla wszystkich  Uśmiech


Powodzenia GigiUśmiech fajnie że napisałaś, uspokoi to pewnie inne przyszłe mamyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(01-10-2018, 21:05)Gigi napisał(a): [ -> ]Hej ho wszystkim zmagającym się z chorobą ;-) Nie chce tu za bardzo spamować tematami ciążowymi ale może jakas dziewczyna kiedyś bedzie  przeglądać forum i szukać info/historii o przypadkach zajscia w ciąże bez odstawiania leku. U mnie wszystko ok, termin na listopad. Synek rośnie duży i okrąglutki :-) Takze na to wychodzi, że lek nie wpłynał negatywnie na rozwój (przestałam przyjmować lek w 4/5 tyg ciąży). Rzutów w ciaży brak, oby tak zostało. A po ciąży próba karmienia piersią max do 3mc i wracamy do leczenia  Zdezorientowany

Zdrówka dla wszystkich  Uśmiech

Fajnie, że podzieliłas sie ta informacja,, tez jestem na Tecfiderze i też chciałabym zostać mama, może Jeszce nie teraz ale za jakiś czas na pewno, warto wiedzieć jak jest. SUPER,że ciaza Ci służy, Dużo zdrówka dla Ciebie i maluszka Uśmiech)
Gigi super że wszystko ok.
Hej, czy miał ktoś skutki uboczne w postaci wymiotów? Tzn w nocy źle się poczułam, i wymiotowałam. Nie wiem czy może coś zjadłam i dlatego, czy to od tabletek... Smutny oby nie bo ogólnie dobrze się czuje a tu takie coś... jaki priobiotyk bierzecie w razie czego to sobie zakupie. Z góry dzięki.
O proszę, jaki zbieg okoliczności. Ja wczoraj wymiotowałam razy dwa, mimo, że przez 16 miesięcy brania Tecfidery nic się nie działo u mnie, żadnych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego. Aczkolwiek nie mam pewności, czy to ma związek z lekiem, czy z przegrzaniem/odwodnieniem w dniu wczorajszym, czy z tym, że coś mi po prostu zaszkodziło z jedzenia. Niemniej łączę się w nieszczęściu.
Necik ja miałam coś takiego raz ale nie wiązałam tego z lekiem bardziej jakaś jelitowka. Z probiotykow polecam vivomixx lub sanprobi oraz solgar

Ja dziś mam nadzieję że w końcu odebrać rmi z sierpnia
Mi się wymioty przy tec nigdy nie zdażyly, mimo tego że odruch wymiotny mam nawet przy myciu zębówOczko

Mufa napisz jak wyniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk