Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziękuje Uśmiech
Chciałam po prostu poznać wasze opinie Uśmiech
Anka81 u mnie było tak: w marcu potwierdzenie i wpisanie na listę, we wrześniu miałam wizytę u neurolog z informacją, że mam czekać na tel.. W listopadzie telefon i wtedy się dowiedziałam, że mamy być leczeni skuteczniejszymi tabletkami. Dla mnie to wygodniej bo co prawda wiele informacji nigdy nikt nie podawał to wiedziałam jedynie, że zastrzyki są na oddziale ale nawet nie wiem co jaki czas. Do szpitala mam ponad 30 km czyli jak pojadę tylko raz w miesiącu to dla mnie wygodniej bo skutki uboczne będą po każdym leku.
Anka szczerze to dla mnie lepiej łykać tabletki niż kłuć się 3 razy w tygodniu ( tylko taką opcję dostałam). To mi bardziej zależało na tym aby brać tabletki i to ja zabiegałam o to. W naszym szpitalu tylko ja je biorę
No wlasnie duzo zależy tez gdzie sie leczymy i co nam zaproponują. A jestem tez ciekawa jak to sie odbywa w innych miastach niż u mnie. Dostałam diagnozę w lutym 2015. W maju pierwsza wizyta po diagnozie. Pani doktor powiedziała ze łapie sie do programu leczenia, ale żebym sie zabardzo nie cieszyła bo juz jeden pacjent czeka ponad rok na leki, wiec troche sie zejdzie.
Po kilku miesiącach wyjechałam do Anglii bo miałam taka możliwość, No i tu sie leczę.
U mnie od momentu wpisania na listę do odebrania leku ok mies czasu
Mufa to cchyba ekspresem Oczko
Ja na listę dostałam się w marcu a w grudniu odebtałam lek - chociaż byłam nastawiona, że dopiero po nowym roku dostanę bo ciągle słyszałam o sporej ilości osób.
To rzeczywiście bardzo szybko, na szczęście. Jak ja sie dowiedziałam ile trzeba czekać to ręce mi opadły Smutny
U mnie tak szybko, bo akurat miałam aktualny rezonans i jeśli trzeba by dłużej czekać to trzeba by powtarzać
Hejka.
Jak u Was wyglądają wysypki po tecfiderze? Czy tylko na twarzy pojawiają się wypieki? I ile czasu po łyknięciu tabletki?
Ja po pierwszych miałam po 8 godzinach a dziś dla odmiany krótko po łyknięciu tab i do tego stopnia, że schowałam się żeby ludzi nie straszyć Oczko byłam jak wisienka ,)
U mnie tylko gorąco na twarzy po ok 4-5 godz. Swędzenie na rękach tego nie widać