Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-12-2018, 16:31)Luxar napisał(a): [ -> ]
(08-12-2018, 16:20)WorkBorg napisał(a): [ -> ]Ośrodek jest na prawdę na poziomie.

Co do progresji zmian - wszystko zależy od stanu klinicznego pacjenta. Obraz MRI nie zawsze musi się pokrywać ze stanem klinicznym.
Ale, powinna być to pomarańczowa flaga dla neuro w kwestii zmiany terapii. Problem taki, że Tec jest już najsilniejsze w pierwszej linii.

No właśnie. Mam takie depresyjne myśli, że dalej to już równia pochyła...

Po jednej nowej zmianie w rezonansie, i to nawet nie w rdzeniu?

Proponuje obejrzeć dobry film/wyjść do kina i się zrelaksować. Konsultacja w ośrodku w Katowicach też nie zaszkodzi, dla uspokojenia pacjenta Oczko
(08-12-2018, 16:38)WorkBorg napisał(a): [ -> ]No właśnie. Mam takie depresyjne myśli, że dalej to już równia pochyła...

Po jednej nowej zmianie w rezonansie, i to nawet nie w rdzeniu?

Proponuje obejrzeć dobry film/wyjść do kina i się zrelaksować. Konsultacja w ośrodku w Katowicach też nie zaszkodzi, dla uspokojenia pacjenta Oczko

LOL

 Dużo bym dała za to, by lekarze tak ze mną rozmawiali! Dzięki za to, poczułam się zdrowa jak rydzUśmiech

(08-12-2018, 16:35)hela napisał(a): [ -> ]Skonsultuj się w Katowicach u dr Maciejowskiego, i zobaczysz co Ci powie. Plus mają w centrum program badawczy leku który wzmacnia działanie tecfidery. Proponują go pacjentom u których leczenie tec nie daje spodziewanych efektów (nowe zmiany, rzut).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak zrobię, dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałam, że jest jakieś "wzmacnianie" leku.
Zapytaj w Katowicach o ponesimod (tez jest tu watek o nim) on wzmacnia działanie tec, zawsze możesz się chyba tam przenieść z leczeniem, jak chcesz fajnych o ogarniętych lekarzyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela na szczęście nie spadły poniżej 0,4 ale jak lek widziała że trochę mnie to martwi to przedstawiła co i jak gdyby. Bo ja już czarne myśli że odstawią lek.
Ja się badam w przyszłym tygodniu, zobaczymy jak moje limfocyty się mają, do tej pory trzymały się na dość przyzwoitym poziomie, niewiele poniżej normy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A nnie ostatnio ciągle boli brzuch. Co zjem to bol nie do zniesienia. Uczucie jakbym miala zeymiotowac
A próbowałaś zjeść coś kwaśnego? Mi dobrze robi kiszona kapusta kiedy czuję że z żołądkiem coś nie halo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(09-12-2018, 14:08)hela napisał(a): [ -> ]A próbowałaś zjeść coś kwaśnego? Mi dobrze robi kiszona kapusta kiedy czuję że z żołądkiem coś nie halo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zle znosze kiszonki. Zespol jelita drazliwego- kiszone, cytrusy i wiekoszosc owocow i warzyw zle toleruje
(09-12-2018, 14:23)Anka napisał(a): [ -> ]
(09-12-2018, 14:08)hela napisał(a): [ -> ]A próbowałaś zjeść coś kwaśnego? Mi dobrze robi kiszona kapusta kiedy czuję że z żołądkiem coś nie halo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zle znosze kiszonki. Zespol jelita drazliwego- kiszone, cytrusy i wiekoszosc owocow i warzyw zle toleruje

może lepiej pomóc dobrymi bakteriami ? jogurt, probiotyki ?  Huh
Polecam mocno zieloną herbatę, dobrze zaparzoną.