Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na żołądek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(09-12-2018, 20:38)agica napisał(a): [ -> ]
(09-12-2018, 14:23)Anka napisał(a): [ -> ]
(09-12-2018, 14:08)hela napisał(a): [ -> ]A próbowałaś zjeść coś kwaśnego? Mi dobrze robi kiszona kapusta kiedy czuję że z żołądkiem coś nie halo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zle znosze kiszonki. Zespol jelita drazliwego- kiszone, cytrusy i wiekoszosc owocow i warzyw zle toleruje

może lepiej pomóc dobrymi bakteriami ? jogurt, probiotyki ?  Huh

Jem jogurty naturalne codziennie, maslanki, kefiry tez lubie. Kisiel mi pomógł

(09-12-2018, 21:14)WorkBorg napisał(a): [ -> ]Polecam mocno zieloną herbatę, dobrze zaparzoną.

Nie pijam herbat. Woda, mieta pieprzowa i kawa. Herbate wmuszam jak mam biegunki to wtedy lekko slodze i pije zeby sie nie odwodnic.
(09-12-2018, 21:29)hela napisał(a): [ -> ]Na żołądek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak najbardziej, przeciwzapalne działanie na ścianki żołądka.
No proszę, trzeba będzie przećwiczyćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(09-12-2018, 22:02)WorkBorg napisał(a): [ -> ]
(09-12-2018, 21:29)hela napisał(a): [ -> ]Na żołądek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak najbardziej, przeciwzapalne działanie na ścianki żołądka.

a jeśli chodzi o zaparzanie o działaniu przeciwzapalnym to w jaki sposób?  Uśmiech
Generalnie - mówimy o zielonej herbacie w listkach.

Parzymy w temperaturze około 80 stopni (po zagotowaniu się wody wystarczy odczekać 5 minut po zagotowaniu się. Następnie - parzymy listki 2 minuty. Nie wyrzucamy ich, można parzyć z tych samych listków 3-4 razy herbatę.
(10-12-2018, 01:39)WorkBorg napisał(a): [ -> ]Generalnie - mówimy o zielonej herbacie w listkach.

Parzymy w temperaturze około 80 stopni (po zagotowaniu się wody wystarczy odczekać 5 minut po zagotowaniu się. Następnie - parzymy listki 2 minuty. Nie wyrzucamy ich, można parzyć z tych samych listków 3-4 razy herbatę.

Dzieki za informacje. Ja od lat szukam herbaty ( jakiejkolwiek) ktora bedzie mi smakowac. Druga sprawa po kazdej nawet zielonej czy yerba poprawnie zaparzonej, lisciastej wydyma mnie i mam gazy. Szukalam alternatywny w postaci ziół. Ale mam odruch wymiotny: wiec na ciepło to mięta albo kawa. Kawy pije mało odkąd biorę Tec. Nie wazne czy z ekspresu, czy parzona czy rozpuszczalna. Jak wypije za duzo kawy w ciagu dnia brzuch jak balon. Nie mam nietolerancji na mleko. Kawe pije z mlekiem. Chyba ze parzona to czysta. Napisze wam tak. Od 15 r zycia meczy mnie zespol jelita drazliwego. Jak nuz ogarnelam co jesc czego nie, co w malych ilosciach. To Od czasu programu SM mam gorzej z jelitami. Oslonki biore, jem zdrowo, alkohol od czasu do czasu i to male ilosci bo ja to zaraz tancze, spiewam albo placze i ide spac Uśmiech. Serio jak juz odkrylam jak jesc by jelita mialy dobrze tak od ponad roku ciagle cos. Nie ukrywam ze kolejne badania typu kolonoskopia nie bardzo mi poprawiaja humor
(10-12-2018, 01:39)WorkBorg napisał(a): [ -> ]Generalnie - mówimy o zielonej herbacie w listkach.

Parzymy w temperaturze około 80 stopni (po zagotowaniu się wody wystarczy odczekać 5 minut po zagotowaniu się. Następnie - parzymy listki 2 minuty. Nie wyrzucamy ich, można parzyć z tych samych listków 3-4 razy herbatę.

bardzo dziękuję Anioł zielona herbata to w ogóle jest cud natury, ale słyszałam że krótko parzona pobudza lepiej niż kawa, a długo parzona (taka zostawiona do końca w kubku) działa wręcz przeciwnie. temperatura to najważniejszy moment Uśmiech
(07-12-2018, 11:24)Anna Zet napisał(a): [ -> ]Ja mam aktualnie limfocyty 0,4 i teraz badanie krwi, ale nikt nie dzwonił, czyli chyba są ok, nikt się nie przeraził.

Ja odebralam dzis wyniki i mam 0,44. Neuro nie komentowal. I ogolnie jakas dziwna morfologia wyszla. Kilka wskaznikow ponad norme a zawsze reszta byla ok. Nawet nie wiem do konca co to za wskazniki. Pielegniarka mowila ze jak neuro nie komentowal to sie mieszcze w granicy.
Ja mam 0,8 to chyba należy się cieszyć:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk