Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(13-03-2019, 19:54)agica napisał(a): [ -> ]U mnie tylko uderzenia gorąca tzw flash ale bardzo rzadko i coraz krócej Oczko

U mnie znow codziennie czasem dwa razy.
Ostatnio tak nocne ze az woda leci z nosa.
Nie wiem czemu tak dziwnie reaguje
No tak, te jedzenie może okazać się kluczowe bo neuro tez dość mocno mi to podkreślał żebym zawsze w trakcie jedzenia przyjmował lek. A wyniki kontrolne morfologia, wątroba itd. w normie po 1-2 latach?
(13-03-2019, 20:12)Moris napisał(a): [ -> ]No tak, te jedzenie może okazać się kluczowe bo neuro tez dość mocno mi to podkreślał żebym zawsze w trakcie jedzenia przyjmował lek. A wyniki kontrolne morfologia, wątroba itd. w normie po 1-2 latach?

Zazwyczaj u wielu z nas ok. 
Limfocyty spadaja. 
Ja biore Tec od czerwca 2018. Wczesniej betaferon.
Wyniki mam ok, watroba, tarczyca, mocz.
Limfocyty spadaja tylko
Moje w normie, wątroba książkowa, a jest pod specjalnym nadzorem bo miałam podejrzenie Wzw, morfologia też Ok, limfocyty trochę poleciały ale teraz znów poszły trochę do góryUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej. Biorę tecfidere od lipca. Co jakiś czas potwornie boli mnie brzuch- z tego co czytałam w ulotce to wygląda to na skórcze żołądka. Dziś aż mnie ścieło z nóg. Jak sobie radzicie z tymi bólami? Jakieś dodarkowe leki?
Czytam posty o tecfiderze bo właśnie dzis odebralam swoj pierwszy przydzial na miesiac i z jednej strony ogromnie sie ciesze a z drugiej troche obaw mam jak to bedzie w moim przypadku. Ciesze sie, ze wszystko sie u Was normuje z czasem,to daje nadzieje, ze nawet jesli cos bedzie nie tak to sie to zmieni. Trzymajcie kciuki!? pozdrawiam Karolina
Probiotyki i regularne posiłki i jest Ok. Probiotyki brałam na początku przyjmowania tec a teraz od czasu do czasu przez jakiś czas biorę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(13-03-2019, 20:45)Kaczucha napisał(a): [ -> ]Czytam posty o tecfiderze bo właśnie dzis odebralam swoj pierwszy przydzial na miesiac i z jednej strony ogromnie sie ciesze a z drugiej troche obaw mam jak to bedzie w moim przypadku. Ciesze sie, ze wszystko sie u Was normuje z czasem,to daje nadzieje, ze nawet jesli cos bedzie nie tak to sie to zmieni. Trzymajcie kciuki!? pozdrawiam Karolina


TrzymamyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(13-03-2019, 20:46)hela napisał(a): [ -> ]Probiotyki i regularne posiłki i jest Ok. Probiotyki brałam na początku przyjmowania tec a teraz od czasu do czasu przez jakiś czas biorę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(13-03-2019, 20:45)Kaczucha napisał(a): [ -> ]Czytam posty o tecfiderze bo właśnie dzis odebralam swoj pierwszy przydzial na miesiac i z jednej strony ogromnie sie ciesze a z drugiej troche obaw mam jak to bedzie w moim przypadku. Ciesze sie, ze wszystko sie u Was normuje z czasem,to daje nadzieje, ze nawet jesli cos bedzie nie tak to sie to zmieni. Trzymajcie kciuki!? pozdrawiam Karolina


TrzymamyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Będzie dobrze. Niech będzie tak jak u mnie: tylko za pierwszym razem było lekkie zaczerwienienie skóry. Potem absolutnie nic.
(13-03-2019, 20:12)Moris napisał(a): [ -> ]No tak, te jedzenie może okazać się kluczowe bo neuro tez dość mocno mi to podkreślał żebym zawsze w trakcie jedzenia przyjmował lek. A wyniki kontrolne morfologia, wątroba itd. w normie po 1-2 latach?

Może to błahostka, ale już kilka razy się naciełam. Tabletka przed posiłkiem (ale nie na pusty żołądek) i tabletka po posiłku- u mnie flash na 90%. Tabletka w trakcie posiłku flash praktycznie raz na jakiś czas

Na razie wyniki oki ale nie zaszkodzi wspomagać trochę wątroby Oczko

(13-03-2019, 20:05)Anka napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 19:54)agica napisał(a): [ -> ]U mnie tylko uderzenia gorąca tzw flash ale bardzo rzadko i coraz krócej Oczko

U mnie znow codziennie czasem dwa razy.
Ostatnio tak nocne ze az woda leci z nosa.
Nie wiem czemu tak dziwnie reaguje

Ojej, no to od jedzenia raczej nie zależy, ja codziennie rano tost z serem i szynką a i tak się zdarza, ale czemu tak często Smutny

No i na początku terapii tec wskazany probiotyk na receptę
To będę musiał się zaopatrzyć w jakiś probiotyk, chociaż na jakiś czas  Uśmiech