Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja na Tecfiderze 2,5 roku rzutów brak, oznak choroby brak. Ogólnie gdyby nie fakt że trzeba lykac tabl. to zapomniałabym o SM
(13-03-2019, 22:15)Moris napisał(a): [ -> ]To będę musiał się zaopatrzyć w jakiś probiotyk, chociaż na jakiś czas  Uśmiech

Osłonowe też są pomocne, żeby żołądek dał radę
(13-03-2019, 22:52)agica napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 22:15)Moris napisał(a): [ -> ]To będę musiał się zaopatrzyć w jakiś probiotyk, chociaż na jakiś czas  Uśmiech

Osłonowe też są pomocne, żeby żołądek dał radę

Myślałem, ze probiotyk/synbiotyk działa ochronnie. Polecasz coś innego na ochronkę?

(13-03-2019, 22:47)mufa napisał(a): [ -> ]Ja na Tecfiderze 2,5 roku rzutów brak, oznak choroby brak. Ogólnie gdyby nie fakt że trzeba lykac tabl. to zapomniałabym o SM

To super efekt  Duży uśmiech
(13-03-2019, 22:47)mufa napisał(a): [ -> ]Ja na Tecfiderze 2,5 roku rzutów brak, oznak choroby brak. Ogólnie gdyby nie fakt że trzeba lykac tabl. to zapomniałabym o SM

Najlepiej  Serce oby u wszystkich tak było :-)
(13-03-2019, 23:47)Moris napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 22:52)agica napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 22:15)Moris napisał(a): [ -> ]To będę musiał się zaopatrzyć w jakiś probiotyk, chociaż na jakiś czas  Uśmiech

Osłonowe też są pomocne, żeby żołądek dał radę

Myślałem, ze probiotyk/synbiotyk działa ochronnie. Polecasz coś innego na ochronkę?

no troszkę inne działanie mają- probiotyk bardziej na jelita, wspomaga florę, a osłonowe na żołądek, neutralizuje kwas.
ja miałam problemy po kroplówkach z solu, żołądek strasznie osłabiony był, a do tego myśl, że muszę zacząć tak silne tabletki brać i lekarz przepisał mi Helides 20, brałam przez 4 miesiące, bardzo mi pomogły.
a z probiotyków fajny jest Multilac, ten jest bez recepty, czasem łyknę jak czuję, że trochę ciężko na żołądku.
(13-03-2019, 21:59)agica napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 20:12)Moris napisał(a): [ -> ]No tak, te jedzenie może okazać się kluczowe bo neuro tez dość mocno mi to podkreślał żebym zawsze w trakcie jedzenia przyjmował lek. A wyniki kontrolne morfologia, wątroba itd. w normie po 1-2 latach?

Może to błahostka, ale już kilka razy się naciełam. Tabletka przed posiłkiem (ale nie na pusty żołądek) i tabletka po posiłku- u mnie flash na 90%. Tabletka w trakcie posiłku flash praktycznie raz na jakiś czas

Na razie wyniki oki ale nie zaszkodzi wspomagać trochę wątroby Oczko

(13-03-2019, 20:05)Anka napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 19:54)agica napisał(a): [ -> ]U mnie tylko uderzenia gorąca tzw flash ale bardzo rzadko i coraz krócej Oczko

U mnie znow codziennie czasem dwa razy.
Ostatnio tak nocne ze az woda leci z nosa.
Nie wiem czemu tak dziwnie reaguje

Ojej, no to od jedzenia raczej nie zależy, ja codziennie rano tost z serem i szynką a i tak się zdarza, ale czemu tak często Smutny

No i na początku terapii tec wskazany probiotyk na receptę
No mi lekarz mówił, że właśnie jedzenie robi tutaj dużo jeśli chodzi o flash. Zdarzyło mi się nie raz zjeść tabletkę na pusty żołądek i za każdym razem się pojawiał flash, a jeśli jem normalnie to mam bardzo bardzo rzadko Uśmiech tak że myślę, że przyjmowanie Tec podczas albo po posiłku dużo pomaga, ale to wiadomo każdy organizm reaguje inaczejUśmiech a jeśli chodzi o probiotyk to nigdy nie brałam,nawet na początku leczenia  i nie mam problemów z żołądkiem.  Ale jak widać na naszych przykładach każdy z nas przechodzi to inaczej Uśmiech

(13-03-2019, 21:59)agica napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 20:12)Moris napisał(a): [ -> ]No tak, te jedzenie może okazać się kluczowe bo neuro tez dość mocno mi to podkreślał żebym zawsze w trakcie jedzenia przyjmował lek. A wyniki kontrolne morfologia, wątroba itd. w normie po 1-2 latach?

Może to błahostka, ale już kilka razy się naciełam. Tabletka przed posiłkiem (ale nie na pusty żołądek) i tabletka po posiłku- u mnie flash na 90%. Tabletka w trakcie posiłku flash praktycznie raz na jakiś czas

Na razie wyniki oki ale nie zaszkodzi wspomagać trochę wątroby Oczko

(13-03-2019, 20:05)Anka napisał(a): [ -> ]
(13-03-2019, 19:54)agica napisał(a): [ -> ]U mnie tylko uderzenia gorąca tzw flash ale bardzo rzadko i coraz krócej Oczko

U mnie znow codziennie czasem dwa razy.
Ostatnio tak nocne ze az woda leci z nosa.
Nie wiem czemu tak dziwnie reaguje

Ojej, no to od jedzenia raczej nie zależy, ja codziennie rano tost z serem i szynką a i tak się zdarza, ale czemu tak często Smutny

No i na początku terapii tec wskazany probiotyk na receptę
No mi lekarz mówił, że właśnie jedzenie robi tutaj dużo jeśli chodzi o flash. Zdarzyło mi się nie raz zjeść tabletkę na pusty żołądek i za każdym razem się pojawiał flash, a jeśli jem normalnie to mam bardzo bardzo rzadko Uśmiech tak że myślę, że przyjmowanie Tec podczas albo po posiłku dużo pomaga, ale to wiadomo każdy organizm reaguje inaczejUśmiech a jeśli chodzi o probiotyk to nigdy nie brałam,nawet na początku leczenia  i nie mam problemów z żołądkiem.  Ale jak widać na naszych przykładach każdy z nas przechodzi to inaczej Uśmiech
[quote pid='23555' dateline='1552547998']










No mi lekarz mówił, że właśnie jedzenie robi tutaj dużo jeśli chodzi o flash. Zdarzyło mi się nie raz zjeść tabletkę na pusty żołądek i za każdym razem się pojawiał flash, a jeśli jem normalnie to mam bardzo bardzo rzadko Uśmiech tak że myślę, że przyjmowanie Tec podczas albo po posiłku dużo pomaga, ale to wiadomo każdy organizm reaguje inaczejUśmiech a jeśli chodzi o probiotyk to nigdy nie brałam,nawet na początku leczenia  i nie mam problemów z żołądkiem.  Ale jak widać na naszych przykładach każdy z nas przechodzi to inaczej Uśmiech
[/quote]

Ja sie stosuje do zalecen lekarza. Biore Tec w trakcie posilku lub tuz po. I tak czy siak codziennie flash.
Jem tresciwie do Tec.
Tak wiec u mnie to raczej tak ma byc
Moja pielegniarka jedzie na jakies szkolenie jutro.
Poprosilam ja zeby jak bedzie poruszony temat Tec podpytala sie o te flashe.
Mi przez nie zaczely pekac naczynka na policzkach- i to w ekspresowym tempie.
No ale jak wspomnialam ja mam mocne flashe, utrzymuja sie nawet do 40 min u jestem cala bordowa
Ja jestem na tec ponad 2 lata i w drugim roku bez dodatkowych zmian Oczko Jeszcze ani razu nie brałam tabletki na pusty żołądek ale trochę ich już zapomnialam, przez co mam sporo zapasu Oczko flasz występuje , chociaż ostatnio nieco słabszy. Widać taki okres. Co do tego czy u mnie jest lepiej czy gorzej to nie ocenię bo przy mężu mam sporo wysiłku który wpływa na to, że jest gorzej. Gdyby nie to to przypuszczam, że byłabym w lepszej formie Uśmiech
Na początku brania tec (pierwsze dni, tygodnie) czuliście jakieś pogorszenie po stronie neurologicznej?
Ja oprócz flasha nie. Nic się nie działo.