Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czesc wszystkim,

Pytanie od mojego chlopaka, ktory jest w trakcie podejmowania decyzji czy brac Tecfidere czy nie : jak tlumaczyliscie flashe w pracy? Moj chlopak stresuje sie tym, ze bedzie czerwony w biurze i nie wie jak ma z tego wybrnac (na razie nie mowimy o tym pracodawcy, sytuacja ogolnie jest skomplikowana).
Moze w ogóle ich miał nie będzie, ja tak na bardzo czerwono miałam tylko dwa razy, nie w pracy, ale jakby co to powiedziałabym że to od leku i zaraz przejdzie, mój pracodawca wie ze choruję, nigdy nie robiłam z tego tajemnicy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jeśli ktoś bardzo ciekawski, to mówię że to po tabletkach i tyle
Ktoś na forum tłumaczył alergiąUśmiech Ale tak jak pisze Hela, nie wymyslajcie scenariuszy na zapas, wiele osób nie ma flashy, ja np. biorę Tec od roku i nie miałam ani jednego.
No to czas się odezwać. Tydzień na słabszej Tecfiderze minął, bez objawów niepożądanych. Dwa razy z rana tylko lekko piekła mnie twarz ale jak spojrzałem w lustro to czerwonego nic nie było. Od dwóch dni na normalnej dawce. Też tak samo nic się nie dzieje jak narazie. Pysk piekł wczoraj, ale bez flesza i w dodatku lekko i bardzo krótko. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Słuchając rad i czytając to obzeram się kanapkami ze smalcomięsem i w trakcie polykam tablete. Z rana polprazol max. Pozdrawiam.
Nie bedziemy robic z tego tajemnicy, bo to nie jest powod do wstydu, albo do ukrywania. Po prostu zapytalam jak tlumaczyliscie flashe, bo N dopiero co dostal te posade i po rozmowie stwierdzilismy, ze na ten moment nic o chorobie w pracy nie powie dopoki sie nie wykaze. Jak juz bedzie bardziej stabilnie, pracodawca bedzie z niego zadowolony to nie ma co ukrywac Uśmiech
Dobrze wiedziec, ze te flashe nie utrzymuja sie dlugo i ze wielu z was w ogole ich nie ma.
Bez przesady z az tak tlustymi posilkami do tec. Nie chodzi o to zeby bylo smalcowo bo zaraz przybedzie kg a szkoda pozniej przechodzic na diete.

Mnie xaskoczylo to ze dziewczyny pisaly ze jedza np musli z jogurtem, ja jem salatki, jajka czy tosta z serem i wedlina.

Mi pielegniarka mowila ze tlusto tzn ser zolty czy wedlina czy wlasnie jajecznica na wedlinie.

No i super ze dobrze znosisz Tec, tylko sie cieszyc
Super, że dobrze znosisz tabletki, najważniejsze bierz w trakcie posiłku w miarę regularnie Uśmiech
E piękny i młody to już nie będę.  Kilogramy swoje też już mam, to tam może za dużo się nie upasę. A smalec dobry, dobry. Haha. Pewnie z czasem wypróbuje i wszystkie możłiwości nawet z małą ilością jedzenia, ale to z czsem. Zobaczymy jak będzie szło. Wiadomo teraz początek.
Hehe też lubię Duży uśmiech jeszcze żeby sobie przyjemności odmawiać, no żart