Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(15-04-2019, 18:01)Joanna napisał(a): [ -> ]
(15-04-2019, 10:40)hela napisał(a): [ -> ]Ja bym odstawiła tec jak mówi pielęgniarka i zajęła się poratowaniem żołądka, kwaśne i lekkostrawne jedzenie, i wszystko to co wpływa dobrze na żołądek, nr kasze. zapytaj może tej pielęgniarki jakie leki możesz przyjmować żeby żołądek uspokoić. U nas dają takie ulotki jak ta w załączniku, do tec.

Nie ma załącznika, poszukaj w wątku, mufa już kiedyś to wrzucała.
 
Kwaśne na żołądek niewskazane niestety, także Ja bym tego unikala, jedzenie lekkostrawne owszem w malych ilosciach a nawet sie lekko przeglodzic, jedzenie najlepiej gotowane (delikatny rosołek bardzo dobrze działa, nie za gorący oczywiście) , kisielki, siemię lniane bardzo dobre, jakieś sucharki , do picia np. rumianek, pic trzeba duzo, unikalabym jeszcze surowych warzyw i owoców i smazonego oczywiscie Oczko
Dokladnie tak mi doktorek moj kazal jesc, mowil ze nawet ugotowanego samego ziemniaka, ryz, zupe ryzanke ale zupy bez miesa i ogolnie zero wedlin i miesa. Nie pytalam dlaczego.
Chociaz ja bede nadal namaiwac na wizyte u lekarza 1 kontaktu.
On przepisze zawsze jakis lek, nawet probiotyk zaleci konkretny.
(15-04-2019, 18:16)hela napisał(a): [ -> ]Mi jak przy tec się nabawiłam biegunki to właśnie kwaśne mi pomogło, zakwasiłam żołądek i przeszło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może przyczyna była inna, jak jest zapalenie blony sluzowej żołądka, po kwaśnym jest jeszcze gorzej. Wiem z własnego doświadczenia bo z problemami zoladkowymi zmagam się od lat.
Dziękuję wam wszystkim bardzo za tyle porad :* gotuję właśnie ziemniaczki, a na kolację będzie gotowana marchewka Oczko
Z tym lekarzem to niestety tutaj problem, bo ze wszystkim dzwonię do pielęgniarki, która póki co nic przepisać nie chciała, więc musiałam się sama poratować lekami bez recepty, ale wygląda na to, że działają (odpukać, póki co). Apetyt wrócił w każdym razie.
Teraz 2 tygodnie bez Tec i potem zobaczymy co będzie.
(15-04-2019, 19:00)Kasia napisał(a): [ -> ]Dziękuję wam wszystkim bardzo za tyle porad :* gotuję właśnie ziemniaczki, a na kolację będzie gotowana marchewka Oczko
Z tym lekarzem to niestety tutaj problem, bo ze wszystkim dzwonię do pielęgniarki, która póki co nic przepisać nie chciała, więc musiałam się sama poratować lekami bez recepty, ale wygląda na to, że działają (odpukać, póki co). Apetyt wrócił w każdym razie.
Teraz 2 tygodnie bez Tec i potem zobaczymy co będzie.

Ja nie pisalam o neurologu ale o lekarzu 1 kontaktu, lekarzu rodzinnym .
Dobrze ze widzisz poprawe
(15-04-2019, 19:11)Anka napisał(a): [ -> ]
(15-04-2019, 19:00)Kasia napisał(a): [ -> ]Dziękuję wam wszystkim bardzo za tyle porad :* gotuję właśnie ziemniaczki, a na kolację będzie gotowana marchewka Oczko
Z tym lekarzem to niestety tutaj problem, bo ze wszystkim dzwonię do pielęgniarki, która póki co nic przepisać nie chciała, więc musiałam się sama poratować lekami bez recepty, ale wygląda na to, że działają (odpukać, póki co). Apetyt wrócił w każdym razie.
Teraz 2 tygodnie bez Tec i potem zobaczymy co będzie.

Ja nie pisalam o neurologu ale o lekarzu 1 kontaktu, lekarzu rodzinnym .
Dobrze ze widzisz poprawe
Popieram, lekarz pierwszego kontaktu wskazany.
Lekarz pierwszego kontaktu kazał się skontaktować z pielęgniarką Uśmiech tutaj już tak jest, że jak nie umierasz im na rękach, to co najwyżej paracetamol przepiszą Oczko
(15-04-2019, 21:17)Kasia napisał(a): [ -> ]Lekarz pierwszego kontaktu kazał się skontaktować z pielęgniarką Uśmiech tutaj już tak jest, że jak nie umierasz im na rękach, to co najwyżej paracetamol przepiszą Oczko

To idiota z niego.
Biegunki nie mam, ale ból brzucha okropny. Przez jakieś 3 tygodnie pomagało mi essentiale forte. Teraz znowu nie pomaga. Staram się jeść regularnie, ale to też nie zawsze pomoże. uczę się żyć z tym bólem. Reakcja lekarza żadna.Tec biorę 3 rok. Na początku były tylko flesze, po jakimś czasie doszedł ten ból i okropnie wysuszona cera. O tyciu nie wspomne.
Ja po Tec w ogole nie przytylam, bole mialam teraz przy zapaleniu.
Jesli lekarz nie reaguje to idiota, moze warto poszukac innego:
Poczytajcie ulotke Tec tam jest napisane, ze moga wystapic takie objawy.

Ja zmienilam lekarza 1 kontaktu i dojezdzam do miasta obok do przychodni.
Trafilam na lekarza, ktory slucha i poswieca mi sporo czasu.

On mnie zbada przepisa leki na te zapalenie i kazal sie skonsultowac z neuro co z Tec.
Powiedzial ze nie moze zapalenie dlugo trwac zeby nie pogorszylo sie.

Krew mnie zalewa ze trafiaja sie wam tacy lekarze
Nic nie poradzisz. Na początku maja muszę iść do ogólnego po nowe skierowanie do programu. Już mi się nie chce. I jeszcze do okulisty, bo szkoda mi płacić po 3 stówy prywatnie. To może przy okazji coś mądrego wymyśli na brzuch.

Cieszę się, że trafiłaś na mądrego lekarza Aniu.