Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A lekarz co na to?
(04-06-2019, 15:01)Anka napisał(a): [ -> ]A ja pisałam ale nie umieścilam w watku.
W sb bylam z mezem na weselu. W nd na poprawinach taki mnie flash zlapal ze nie dawalam rady. I trzymal mnie ponad godzine.
Czasem meczy mnie to ze dwa razy dziennie plone jak szalona. Nawet oczy czy przelyk pieka tak ze mm wrazenie ze sie spale kiedys

A próbowałaś z aspiryną?
(04-06-2019, 15:22)speculum napisał(a): [ -> ]
(04-06-2019, 15:01)Anka napisał(a): [ -> ]A ja pisałam ale nie umieścilam w watku.
W sb bylam z mezem na weselu. W nd na poprawinach taki mnie flash zlapal ze nie dawalam rady. I trzymal mnie ponad godzine.
Czasem meczy mnie to ze dwa razy dziennie plone jak szalona. Nawet oczy czy przelyk pieka tak ze mm wrazenie ze sie spale kiedys

A próbowałaś z aspiryną?
Aspiryny nie wolno brac regularnie!!! Tylko w przypadku silnej reakcji przez krotki czas! Ja mam maloplytkowosc od dziecka a aspiryna obniza poziom plytek.
Niech nikt nie bierze aspiryny do kazdej tabl Tec bron boze.

(04-06-2019, 15:03)hela napisał(a): [ -> ]A lekarz co na to?

U mnie w szpitalu jak w maju 2018 przeszlam na Tec bylam 4 pacjentka tam na Tec.
Oni sie na nas ucza.
O aspirynie poinformowali ze w przypadku flasza i wysypki owszem ale nie wolno brac codziennie.
Ja tak mam, ja jak mam flasza to mi pali przelyk czasem szczypia oczy jestem cala bordowa nawet stopy czy pupa.

Po flashu zawsze leci mi woda z nosa.
Flasze mam ostatnio 2 razy dziennie na noc lzejszy ale nie zawsze na noc flash.
Nie wiem od czego to zalezy.
Ja jak mam to raczej wieczorem i tak delikatnie, jutro będę po leki jak nie zapomnę to zapytam neuro o to co jeśli ktoś ma cały czas flashe i to takie mocne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(04-06-2019, 16:54)hela napisał(a): [ -> ]Ja jak mam to raczej wieczorem i tak delikatnie, jutro będę po leki jak nie zapomnę to zapytam neuro o to co jeśli ktoś ma cały czas flashe i to takie mocne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela! Ja tez jutro ide po peki ale mi neuro i pielegnirka nie sa w stanie udzielic odp vo z tym zrobic. Bede wdzieczna jak spytasz
Anka, dzięki za zwrócenie uwagi, jeszcze nigdy nie brałam Tec z aspiryna, bo byłam ciekawa skali flasha. Dobrze wiedzieć.

Dziś po raz pierwszy od tygodnia Tec była dla mnie łaskawa - tylko flash i lekki ból żołądka. Od razu humor mi wrócił Uśmiech
Jeszcze 2 dni na jednej tabl 240/dobę i wracam do dwóch na dobę. A za jakiś czas nie będę nawet pamiętać, ze bolało. Uśmiech
Wieczorna pożarta, pierwszy raz od wieków kolację jak wypada zjadłam, wszystko dla Tec Uśmiech poranny flash nie wrócił za to pysk mi się poci jak w saunie
Mi też ostatnio flashe dokuczają, zdecydowanie bardziej niż na początku brania Tecfidery. Codziennie pali mnie w porze obiadowej, jakieś 4-5h po porannej dawce. Chętnie poznałbym jakiś sposób na ich zapobieganie..
(04-06-2019, 21:12)kamil napisał(a): [ -> ]Mi też ostatnio flashe dokuczają, zdecydowanie bardziej niż na początku brania Tecfidery. Codziennie pali mnie w porze obiadowej, jakieś 4-5h po porannej dawce. Chętnie poznałbym jakiś sposób na ich zapobieganie..

Ja i Hela dzis bedziemy po leki.
Pisalam wczesniej ze mam ostre flashe i Hela pisala ze spyta z ciekawosci swojego neuro czy mozna cos z tym zrobic.
W moim szpitalu lek wprowadzono w zeszlym roku wiec ucza sie na nas tego leku
(04-06-2019, 12:26)kerkia napisał(a): [ -> ]No to jestem pełnoprawną członkinią tego wątku, właśnie siedzę z flashem po godzinie od przyjęcia pierwszej tabletki Uśmiech . pierwszy dzień nowego rozdziału w życiu do tej pory tylko nadzieja, że się sm nie obudzi a teraz ze wsparciem. poza pieczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem narazie nic więcej się nie dzieje.

Witaj w klubie Uśmiech flashe czasem będą towarzyszyć ale da się przeżyć, ja już rok biorę Tec więc się przyzwyczaiłam że czasem mnie piecze i wyglądam jak po solidnym opalaniu w solarium Duży uśmiech, powodzenia Uśmiech

(04-06-2019, 12:26)kerkia napisał(a): [ -> ]No to jestem pełnoprawną członkinią tego wątku, właśnie siedzę z flashem po godzinie od przyjęcia pierwszej tabletki Uśmiech . pierwszy dzień nowego rozdziału w życiu do tej pory tylko nadzieja, że się sm nie obudzi a teraz ze wsparciem. poza pieczeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem narazie nic więcej się nie dzieje.

Witaj w klubie Uśmiech flashe czasem będą towarzyszyć ale da się przeżyć, ja już rok biorę Tec więc się przyzwyczaiłam że czasem mnie piecze i wyglądam jak po solidnym opalaniu w solarium Duży uśmiech, powodzenia Uśmiech

(04-06-2019, 21:12)kamil napisał(a): [ -> ]Mi też ostatnio flashe dokuczają, zdecydowanie bardziej niż na początku brania Tecfidery. Codziennie pali mnie w porze obiadowej, jakieś 4-5h po porannej dawce. Chętnie poznałbym jakiś sposób na ich zapobieganie..

Podobnie mnie łapie w porze obiadowej bądź tak koło 11, bo tabletkę przyjmuje o 6 rano. Czy jest jakiś konkretny sposób tego chyba nie wie nikt,lekarz mi mówil jak zaczynałam leczenie, żeby tec przyjmować z posiłkiem najlepiej tłustym, słyszałam też o aspirynie (ale nie brałam nigdy) staram się jeść i nie przyjmować tec na pusty żołądek. Choć wydaje mi się że czasem to i tak nie ma znaczenia, bo zdarzyło mi się jeść tabletkę bez posiłku i nie miałam flasha, a również jak jem dość tłusty posiłek to flash się pojawił. U mnie to taka loteria trochę Duży uśmiech ale nie mam co narzekać, bo flash i tak mnie oszczędza i aż tak często się nie objawia na szczęście. Zależy, raz jest taki czas ze mam go 5 razy w tyg a raz tak że w ogóle, także nigdy nie wiem ale cieszę się z dni kiedy mam z nim spokój Uśmiech