Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Neuro mi powiedzial ze jak zlapie mnie flash w skali1-10 10 lub wiecej moge wziasc aspiryne ale nie uzyskali z pielegniarka info jak mi pomoc z flashami
(05-06-2019, 11:02)Anka napisał(a): [ -> ]Neuro mi powiedzial ze jak zlapie mnie flash w skali1-10  10 lub wiecej moge wziasc aspiryne ale nie uzyskali z pielegniarka info jak mi pomoc z flashami

A może? Informacja Medyczna Biogen Poland <informacja.medyczna@biogen.com>
Wczoraj do nich pisałam, szybko reagują. Uśmiech
(05-06-2019, 06:09)Anka napisał(a): [ -> ]
(04-06-2019, 21:12)kamil napisał(a): [ -> ]Mi też ostatnio flashe dokuczają, zdecydowanie bardziej niż na początku brania Tecfidery. Codziennie pali mnie w porze obiadowej, jakieś 4-5h po porannej dawce. Chętnie poznałbym jakiś sposób na ich zapobieganie..

Ja i Hela dzis bedziemy po leki.
Pisalam wczesniej ze mam ostre flashe i Hela pisala ze spyta z ciekawosci swojego neuro czy mozna cos z tym zrobic.
W moim szpitalu lek wprowadzono w zeszlym roku wiec ucza sie na nas tego leku


No i zapytałam neuro powiedziała że jeszcze się z czymś takim nie spotkała żeby z czasem flashe nie osłabły lub nie przeszły. I że moze to kwestia diety, posiłki przy tec powinny być treściwsze, w sensie że nie koniecznie tluste, ale tez nie wszystko zawsze mega lekkostrawne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(05-06-2019, 12:26)hela napisał(a): [ -> ]
(05-06-2019, 06:09)Anka napisał(a): [ -> ]
(04-06-2019, 21:12)kamil napisał(a): [ -> ]Mi też ostatnio flashe dokuczają, zdecydowanie bardziej niż na początku brania Tecfidery. Codziennie pali mnie w porze obiadowej, jakieś 4-5h po porannej dawce. Chętnie poznałbym jakiś sposób na ich zapobieganie..

Ja i Hela dzis bedziemy po leki.
Pisalam wczesniej ze mam ostre flashe i Hela pisala ze spyta z ciekawosci swojego neuro czy mozna cos z tym zrobic.
W moim szpitalu lek wprowadzono w zeszlym roku wiec ucza sie na nas tego leku


No i zapytałam neuro powiedziała że jeszcze się z czymś takim nie spotkała żeby z czasem flashe nie osłabły lub nie przeszły.  I że moze to kwestia diety, posiłki przy tec powinny być treściwsze, w sensie że nie koniecznie tluste, ale tez nie wszystko zawsze mega lekkostrawne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najmocniejszy flash z rana. Rano jem 2 kromki z wedlina zawsze plus warzywa. Wieczorem flasze roznie ale sa slabsze jem salatki, cos z twarogiem czy jajka.
U mnie jest problem z chorymi jelitami, jem tez tak zeby jelita finkcjonowaly normlanie.
Jem sniadania i kolacje raczej obfite.
Dzis rano flasha nie mialam  Duży uśmiech
U mnie jak w zegarku. Nie zjem porządnego śniadania - czerwona jak burak po niespełna godzinie. Zjem porządnie - mam święty spokój. U mnie porządnie oznacza: omlet z żółtym serem i pomidorem, jajecznicę na maśle plus kanapkę, ewentualnie jajko gotowane z majonezem plus kanapkę. Jak sobie zrobię owsiankę na mleku roślinnym - flash gwarantowany. Biorę lek tuż po skończonym posiłku. Kolacją niespecjalnie się przejmuję za to. Biorę lek przed snem o mało mnie już interesuje, co się dalej dzieje ?
(05-06-2019, 11:26)speculum napisał(a): [ -> ]
(05-06-2019, 11:02)Anka napisał(a): [ -> ]Neuro mi powiedzial ze jak zlapie mnie flash w skali1-10  10 lub wiecej moge wziasc aspiryne ale nie uzyskali z pielegniarka info jak mi pomoc z flashami

A może? Informacja Medyczna Biogen Poland <informacja.medyczna@biogen.com>
Wczoraj do nich pisałam, szybko reagują. Uśmiech

Napisalam maila. Dzieki za cynk. Hela mi podrzucila tez pomysl.
Jak bierzecie Tec? W trakcie posilku czy przed czy po?
Ja po.
W ulotce napisane ze w trakcie posilku.
Moze ja taka ksiezniczka na ziarnku grochu ze te flashe przez to ze po posilku biore

(05-06-2019, 14:11)Miriam napisał(a): [ -> ]U mnie jak w zegarku. Nie zjem porządnego śniadania - czerwona jak burak po niespełna godzinie. Zjem porządnie - mam święty spokój. U mnie porządnie oznacza: omlet z żółtym serem i pomidorem, jajecznicę na maśle plus kanapkę, ewentualnie jajko gotowane z majonezem plus kanapkę. Jak sobie zrobię owsiankę na mleku roślinnym - flash gwarantowany. Biorę lek tuż po skończonym posiłku. Kolacją niespecjalnie się przejmuję za to. Biorę lek przed snem o mało mnie już interesuje, co się dalej dzieje ?

Jem podobnie. Nie jem zoltego sera a mozarelle lub fete, nie jem majonezu.
Jajka glownie na kolacje.
Z domu nauczona ze na sniadanie kanapki Uśmiech wystarczy wedlina czy mozarella.
Jajecznica na sniadanie w soboty- wiecej czasu mam
Ja kolacej jem na ok 2 h przed snem.
Zreszta mam wyznaczone godziny posilkow tzn nauczylam sie jesc o okreslonych porach.
Plus minus 30-1 h maks.
Jak za dluga przerwa to mi zoladek chce nosem wyjsc i boli bardzo

Ostatnio jem czesto babeczki z jajek, ze szpinakiem, wedlina, miesko co sie chce, papryka, feta . Tu mozna poszalec ze skladnikami. Do tego kanapka czy salatka
Ja prawie zawsze jem dość obfite śniadanie. Nie zauważyłem związku między obfitością posiłku a wystąpieniem flashy. A tabletkę połykam w trakcie posiłku, powiedzmy kiedy zjem 70% jego ilości. Najbardziej dziwi mnie to, że jestem na Tecfiderze od 19 miesięcy, a takie porządne i częste flashe zaczęły mi dokuczać maksymalnie pół roku temu, nie wcześniej.
Biorę Tec w połowie posiłku. I tak miewam flasha, tyle, że on mi nie przeszkadza. Bardziej dokucza mi żołądek. Masz rację, że przerwy między posiłkami Tec wyczuwa jakimś zmysłem heh, ja 2h po zazwyczaj mam sygnal, że jak czegoś nie zjem, to zaraz będzie kolorowo...

Ciekawe czy Ci coś skutecznego odpiszą.
(05-06-2019, 16:22)Anka napisał(a): [ -> ]
(05-06-2019, 11:26)speculum napisał(a): [ -> ]
(05-06-2019, 11:02)Anka napisał(a): [ -> ]Neuro mi powiedzial ze jak zlapie mnie flash w skali1-10  10 lub wiecej moge wziasc aspiryne ale nie uzyskali z pielegniarka info jak mi pomoc z flashami

A może? Informacja Medyczna Biogen Poland <informacja.medyczna@biogen.com>
Wczoraj do nich pisałam, szybko reagują. Uśmiech

Napisalam maila. Dzieki za cynk. Hela mi podrzucila tez pomysl.
Jak bierzecie Tec? W trakcie posilku czy przed czy po?
Ja po.
W ulotce napisane ze w trakcie posilku.
Moze ja taka ksiezniczka na ziarnku grochu ze te flashe przez to ze po posilku biore

(05-06-2019, 14:11)Miriam napisał(a): [ -> ]U mnie jak w zegarku. Nie zjem porządnego śniadania - czerwona jak burak po niespełna godzinie. Zjem porządnie - mam święty spokój. U mnie porządnie oznacza: omlet z żółtym serem i pomidorem, jajecznicę na maśle plus kanapkę, ewentualnie jajko gotowane z majonezem plus kanapkę. Jak sobie zrobię owsiankę na mleku roślinnym - flash gwarantowany. Biorę lek tuż po skończonym posiłku. Kolacją niespecjalnie się przejmuję za to. Biorę lek przed snem o mało mnie już interesuje, co się dalej dzieje ?

Jem podobnie. Nie jem zoltego sera a mozarelle lub fete, nie jem majonezu.
Jajka glownie na kolacje.
Z domu nauczona ze na sniadanie kanapki Uśmiech wystarczy wedlina czy mozarella.
Jajecznica na sniadanie w soboty- wiecej czasu mam
Ja kolacej jem na ok 2 h przed snem.
Zreszta mam wyznaczone godziny posilkow tzn nauczylam sie jesc o okreslonych porach.
Plus minus 30-1 h maks.
Jak za dluga przerwa to mi zoladek chce nosem wyjsc i boli bardzo

Ostatnio jem czesto babeczki z jajek, ze szpinakiem, wedlina, miesko co sie chce, papryka, feta . Tu mozna poszalec ze skladnikami. Do tego kanapka czy salatka
Ja lykam w  trakcie posiłku bądź od razu po posiłku Uśmiech
Ja ostatnio w pracy jadam dwie kromki chleba z wędliną i potem tabletka. Czasem mam flasza a czasem nie Oczko