Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Proponuję ostropest plamisty. Można jeść granulat (łyżeczka rano i wieczorem), nie jest smaczny ale cóż... Jest też w tabletkach.
Wróciłam wczoraj do pełnej dawki Tec (2x240) i nie dzieje się zupełnie nic. W sumie te przeboje trwały ledwie 4-5 dni, więc cóż to jest w kontekście większości życia na Tec. Oczko
Chyba najlepiej zadziałało u mnie mocniejsze IPP (40) i dodatek masła orzechowego, jeśli posiłek był skromniejszy.

Też słyszałam o ostropeście, ten drobno zmielony nie jest taki zły. Uśmiech

Mnie z kolei lecą włosy, nie wiem czy to przez Tec, kupiłam Vitapil, chyba klaudia26 tu go polecała, zobaczymy Uśmiech
Mi tez włosy na początku leciały, teraz się to już uspokoiło, nie pamietam po jakim czasie, nic nie stosowałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie było mnie tu od bardzo dawna, najpierw brak czasu z powodu przygotowań do komunii potem zielona szkoła a na sam koniec coś nie mogłam się zalogować
Co u Ciebie mufa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej, dawno nie pisalam - u N. wszystko ok. Jest na pelnej dawce juz od ok 3 tygodni i zadnych efektow ubocznych Uśmiech
Po pierwszym miesiacu byla badania krew- enzymy delikatnie ppodwyzszone, wiec bedziemy dzwonic do lekarza,ale czytalam, ze tak moze byc przez pierwsze 6 miesiecy. Ktokolwiek wie czy to prawda?
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?
(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a): [ -> ]
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?

Ja dostałam receptę, żeby sobie kupić i ew stosować, po 120 było ok, po pierwszym tygodniu 240 też, ale w drugim....  Zły
Brałam IPP 20, ale było za słabe, teraz mam IPP 40 i nic mnie nie boli. Juz zapomniałam co to ból żołądka Uśmiech
Możesz sobie kupić Controloc control - też ma polprazol i jest bez recepty.
(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a): [ -> ]
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?

Osłonowe tablety i jedzenie raczej bardziej na żołądek. Na te flesze to takjak można poczytać to prędzej aspiryny i podobne. Ja po kilku bólach żołądkai nie za mocnych raczej, biorę już tylko ostropest w tabletkach. Na flesze nic, bo w zasadzie ich nie mam. Biorę Tec drugi miesiąc jakby co. A raz jak tu gdzieś pisałe na żoładek wypróbowałem jakieś mleczko czy jak to nazwac. Ale raz i narazie nawet nie kupuję, bo nic się nie dzieje.
(11-06-2019, 14:51)kerkia napisał(a): [ -> ]
mam pytanie o osłonę na żołądek, wszyscy biorą ją do Tec? mi nic nie dała, powiedziała, że dopiero jak coś się będzie działo. na 120mg nic się nie działo, dziś łyknęłam pierwszą 240mg i pomimo solidnego podkładu śniadaniowego, 2,5h później spłonęłam Uśmiech. jeżeli chodzi o inne atrakcje to na szczęście nie występują, dlatego zastanawiam się nad tą osłoną czy to mus do tec?

Nie kazdy bierze cos oslonowego, jak jest potrzeba. Ja czasem mam silne bole zoladka i cos mi tam lekarz przepisuje
Poki co na flashe nie wiadomo co brac- aspiryna ale nie wolno brac codziennie i w zasadzie aspiryne sie powinno brac na 30 min przed Tec wiec nie wiem czy pomoze jak bedzie flash

Umiescilam na stronie wstecz albo dwie wstecz odpowiedz firmy produkujacej tec odnosnie mojego zapytania o te zaczerwnienia skory i uczucie pieczenia