Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(29-06-2019, 19:16)Aneta30SM napisał(a): [ -> ]Hej mam takie pytanko - Tecfidere biorę od listopada 2018. Wizyta po leki raz w miesiącu.
W marcu zdarzyło mi się że zabrakło tabletek na dwa dni dzwoniłam do neuro i powiedział że to nic bo można nawet dwa tygodnie przerwy mieć..??? Teraz zabraknie mi na 6 dni. Czy u Was też tak bywa?? Bo jakby nie patrzeć to przerwa w braniu leku....?????


Ja mam wizytę równo co 28 dni, no i zapasu na pięć dni dodatkowych. Zawsze umawiają mnie po leki tak żebym była u nich na koniec opakowania lub wcześniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak jak pisałam zdarzyło się że dwa dni przerwy miałam(konsultacja z neuro że tak może być) teraz będzie 5 dni. W sumie w pozostałe miesiące miałam na styk tj. w dniu ostatniej tabletki miałam wizytę i nową paczkę. Chciałam Was podpytać jak to wygląda ale po odpowiedziach myślę że w poniedziałek zadzwonię czy po leki mogę pojawić się wcześniej. Dziękuje Uśmiech
Ja mam odbiór w pierwszy poniedziałek miesiąca, chyba że wypadają jakieś święta, to wtedy tydzień później. Zawsze muszę zgłosić czy mi wystarczy, ale nie ma żadnego problemu żeby dostać dwa opakowania na raz. Kilka razy już tak miałam. A ostatnio taki bonus żeby mieć wolny lipiec i pojawić się dopiero w sierpniu
(29-06-2019, 22:02)Aneta30SM napisał(a): [ -> ]Tak jak pisałam zdarzyło się że dwa dni przerwy miałam(konsultacja z neuro że tak może być) teraz będzie 5 dni. W sumie w pozostałe miesiące miałam na styk tj. w dniu ostatniej tabletki miałam wizytę i nową paczkę. Chciałam  Was podpytać jak to wygląda ale po odpowiedziach myślę że w poniedziałek zadzwonię czy  po leki mogę pojawić się wcześniej. Dziękuje Uśmiech

Mnie to dziwi, bo dla mnie to nie jest normalne.
Mi mowila pielegniarka ze ja sama mam dzwonic jak sie koncza leki, dzwonie wczesniej i ustalam termin
Jestem przekonana Ze nie wolno robic przerw
Jaki bylby sens leczenia skoro masz miec 5 dni przerwy
Ty umawiasz termin czy oni ci wyznaczaja? 
Zrob cos z tym bo pierwsze slysze zeby tak to dzialalo- w ulotce leku tez nie jest napisane ze moga byc stosowane przerwy.
Tak myśle że przy częstych przerwach skuteczność tec może być niższa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(30-06-2019, 08:40)hela napisał(a): [ -> ]Tak myśle że przy częstych przerwach skuteczność tec może być niższa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela ja nie kumam postawy lekarza i systemu umawiania wizyt, dla mnie to nienormalne.
Dla mnie tez nie, jak odbiór leków wypada mi w jakieś święto czy coś to umawiają mnie wcześniej, nigdy nie miałam przerwy. Jeszcze się dopytują na ile mi wystarczy leków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam odbiór leków raz na 3 miesiące. Zawsze liczę rąk, żeby mieć na jakiś tydzień zapas tabletek, jakby coś niespodziewanego wypadło.
Anka termin jest od górnie wyznaczony. Jak zdarzyło się te 2 dni przerwy to dzwoniłam i pytałam czy mogę po leki wcześniej przyjechać to usłyszałam że przerwa nic nie zaszkodzi( nawet 2 tygodnie nie brania nic nie zaszkodzi) i mam być normalnie. Teraz przerwa wyniesie 5 dni. Ja też nie jestem przekonana co do tych przerw - albo leki bierze się regularnie albo po co??? Dam znać jak się sprawa potoczyła.
Jak pisała Anka zapytaj producenta, a odpowiedź możesz pokazać zawsze lekarzowi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk