Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak, około czterech miesięcy potrzeba, potem fajnie jest jak zauważasz „dawno mnie nic nie mrowiło” itpUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tez się zastanawiam w czym będzie można zobaczyć poprawę, może przestane mieć w końcu zawroty
Z poprawą to u mnie było tak że nie zwracałam uwagi, ale jak czasem pomyslałam jak się czułam np pół roku wcześniej to dopiero dochodziłam do wniosku że się poprawiło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(10-07-2019, 19:40)Beciaa05 napisał(a): [ -> ]
(02-07-2019, 22:33)Beciaa05 napisał(a): [ -> ]
(02-07-2019, 12:21)hela napisał(a): [ -> ]Limfocyty mi spady na 0,7, w czwartek wizyta roczna, ciekawe co neuro powie.

Daj znać jak tam Uśmiech Ja limfocyty mam ok, tydzień temu byłam po leki i dostałam znów skierowanie na badania krwi (ten czas tak leci, co 3 msc) zobaczymy jak teraz się miewają limfo dowiem się za 3 tyg Samych dobrych wieści Hela Ci życzę Uśmiech

Zrobiłam dziś badania krwi (wizytę mam wcześniej bo przełożyłam, no jadę na wakacje) ale do sedna.. Dostałam numer zlecenia i z ciekawości zajrzałam na stronę i limfocyty ok, zmartwily mnie podwyzszone monocyty, które świeciły na czerwono.. Nie wiem co to może oznaczać, jak Wasze monocyty? Uśmiech

My wlasnie tez dostalismy wyniki badania krwi - monocyty poszly w dol - sa na granicy, limfocyty troche w gore. Czy ktos sie orientuje czy monocyty maja jakis zwiazek z przyjmowaniem Tecfidery?
(21-07-2019, 17:35)fratalia napisał(a): [ -> ]
(10-07-2019, 19:40)Beciaa05 napisał(a): [ -> ]
(02-07-2019, 22:33)Beciaa05 napisał(a): [ -> ]
(02-07-2019, 12:21)hela napisał(a): [ -> ]Limfocyty mi spady na 0,7, w czwartek wizyta roczna, ciekawe co neuro powie.

Daj znać jak tam Uśmiech Ja limfocyty mam ok, tydzień temu byłam po leki i dostałam znów skierowanie na badania krwi (ten czas tak leci, co 3 msc) zobaczymy jak teraz się miewają limfo dowiem się za 3 tyg Samych dobrych wieści Hela Ci życzę Uśmiech

Zrobiłam dziś badania krwi (wizytę mam wcześniej bo przełożyłam, no jadę na wakacje) ale do sedna.. Dostałam numer zlecenia i z ciekawości zajrzałam na stronę i limfocyty ok, zmartwily mnie podwyzszone monocyty, które świeciły na czerwono.. Nie wiem co to może oznaczać, jak Wasze monocyty? Uśmiech

My wlasnie tez dostalismy wyniki badania krwi - monocyty poszly w dol - sa na granicy, limfocyty troche w gore. Czy ktos sie orientuje czy monocyty maja jakis zwiazek z przyjmowaniem Tecfidery?
Ja miałam podwyższone teraz ale zdaniem lekarza to nic złego Uśmiech
Dzwonilam spytac jak moj 2 mri kontrolny. Doszla nowa zmiana, ale nie swieci. Brak pogorszenia stanu zdrowia czy nowych objawow. Mam sie nie martwic.
Morfologia do kontroli z mc znow plytki krwi duzo ponad minimum
Ja biorę Tecifedere od 10 miesięcy i jestem zadowolona. Tabletka rano i wieczorem, podczas posiłku, a gdy zapomnę rano to min 4h odstępu i mogę wziąć drugą. Czasem gdy czuje swędzenie, bądź pieczenie, biorę aspirynę, bo wiem że zaraz będę czerwona i przechodzi. 
Na początku brałam remurel, zastrzyki niestety po miesiącu dostałam dużego uczelnia i odstawiłam. Tabletki zdecydowanie wygodniejsze ?
(02-08-2019, 17:13)imka napisał(a): [ -> ]Ja biorę Tecifedere od 10 miesięcy i jestem zadowolona. Tabletka rano i wieczorem, podczas posiłku, a gdy zapomnę rano to min 4h odstępu i mogę wziąć drugą. Czasem gdy czuje swędzenie, bądź pieczenie, biorę aspirynę, bo wiem że zaraz będę czerwona i przechodzi. 
Na początku brałam remurel, zastrzyki niestety po miesiącu dostałam dużego uczelnia i odstawiłam. Tabletki zdecydowanie wygodniejsze ?

Mi neuro mowil ze aspiryna ok ale nie codziennie. Fajnie ze dobrze znosisz leczenie.
Ja tez z Tecfidery jestem zadowolona
Po 3 latach brania tecfidery nagle limfocyty spadły tak że lekarka kazała mi odstawić lek zupełnie na miesiąc. Jutro ciocia mi sprawdzi do jakiego poziomu ale trochę się martwię. Dodam że w rezonansie bez zmian od 3 lat. I co teraz? Dodam że od roku mam nową lekarke i ona taka średnia jest.
Mufa nikt to chyba nie bierze tec dłużej od Ciebie, ale dziwne że tak nagle poleciały, ja bym zrobiła jeszcze raz morfologię dla pewności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk