Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziwni sa lekarze. Kazdy interpretuje wyniki inaczej.
Ja najnizsze mialam 0,47 i bylo ok. Lekarz mowil ze sa niskie ale jest ok.
Zazwyczaj mam powyzej 0,5 ale w przedziale 0,5-0,6 i nie robi neuro z tego problemu
A ty mufa jak masz taki wynik od dluzszego czasu to tym bardziej dziwi mnie zachowanie lekarki
Ta lekarka ogólnie jest dziwna
hej wszystkim Oczko mam pytanko odnośnie tecfidery. Nie boicie się jej brać? bo pisze, że w ciągu najbliższych lat dopada rak (końcowy skutek uboczny). Poza tym ( mniejszymi skutkami ) często dostaje się zapalenia np żołądka, jelit a przecież leczymy się bo też mam sm ( biorę avonex) żeby nie mieć zapaleń bo żle działają na przebieg samej choroby , a nie żeby te zapalenia wywoływać. Pytam o to bo lekarka chce mi zmienić właśnie na tecfiderę gdyż mam problemy z żelazem ( aczkolwiek jest to wątpliwe że pod wpływem leku ) bo nikt nigdy nie zgłaszał takich objawów a ja mam jeszcze inne choroby więc najprawdopodobniej to przyczyna aczkolwiek chce koniec końców mi zmienić aczytajać właśnie wszystko co tylko możliwe o tecfiderze przeraziłam sie ;( i jeszcze jedno do osób którzy piszą że mieli rzuty podczas brania tecfidery. To był wasz pierwszy lek czy po zmianie z innego ? bo też się tego boję że puki biorę avonex 4 lata juz to jest odpukać oki. Żadnych rzutów a jak przejde na tefiderę to się wznowią . czekam kochani na wasze zdania w tym tymecie
Gdzie jest napisane ze dopada rak jako końcowy skutek uboczny?
Podaj zródło proszę

Jak jesz do tabletki i pilnujesz żeby jeść regularnie to nic nie będzie się dziać
Ja miałam zapalenie żołądka i woreczka żółciowego ale to się zbiegło z urlopem z zagranica i fatalnym jedzeniem tam
Moje spostrzeżenia sa takie ze Tecfidera w trakcie posiłku i nie dopuszczam do tego żeby być głodną
Ktoś tu pisał o rzucie w trakcie leczenia Tec ale najczęściej właśnie każdy sobie chwali ze bez rzutu
Ja miałam najpierw Betaferon i teraz od ponad roku Tec
Zero rzutu
ja tego nie skomentuję...
Raka można mieć nawet od oddychania zimą w niektórych miejscach w plOczko a skutki uboczne niektórych „normalnych” leków są takie że najlepiej to żeby człowiek się położył i poczekał aż umrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skądś takie info jessyca uzyskała
Nie wiem czy z internetu czy ktoś jej nagadał takich głupot
Dlatego pytam o zródło
Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie leczyłby nas lekiem który wywołuje raka- jak to zostało ujęte ze to końcowy etap
Leczyc chorobe nieuleczalna lekiem ktory wywoluje chorobe smiertelna- prosze o zrozumienie ja wiem ze wczesnie wykrytego raka mozna wyleczyc, mam wsrod bliskich niestety osoby walczace z rakiem.
Natomiast nie da sie ujac prosciej tego co chcialam przekazac
A ja mam takie pytanie do was
Czy piekla was kiedys skora- u mnie podeszwy stop i palce oraz wew strona dloni i palce?
Pieczenie to w zasadzie uczucie jakbym wpadla w pokrzywy
Kolor skory bez zmian, zero babli czy jakis zmian barwnikowych brak wysypki itp
Wiem ze w ulotce napisane jest ze moze byc odczuwany no swiad
Ale to co ja czyje jest dziwne
Leki na alergie czy wapono nie dziala
I o dziwo raz odczucie mocniejsze raz slabsze i ginie na troche
Mam tak od dwoch dni
Nie zmienilam kosmetykow ani tzw chemi do sprzatania ani nie mialam kontatu z zadnych zwierzeciem

Wiem ze powinnam zglosic to neuro ale niedlugo jade po lek i omowic wyniki mr
No i nie jest to bardzo uciazliwe- pytam z ciekawosci
Tak sobie teraz pomyślałam flasha też miałaś mocniej, to może i ten świąd jest mocniejszy u Ciebie, może masz skórę jakąś wrażliwszą na tec??
(13-08-2019, 14:41)hela napisał(a): [ -> ]Tak sobie teraz pomyślałam flasha też miałaś mocniej, to może i ten świąd jest mocniejszy u Ciebie, może masz skórę jakąś wrażliwszą na tec??

Ale wczesniej tak nie mialam. Pierwszy raz. I to po ponad roku na Tec.
Bede obserwowac dalej.