Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Anka ja tak czasem mam
(13-08-2019, 16:10)mufa napisał(a): [ -> ]Anka ja tak czasem mam

I co mija?
Durne odczucie
Ten kto wpadl w pokrzywy wie o co chodzi Uśmiech
To nie ze sie jakos martwie ale jest to ciut irytujace
Z tego co pamiętam to w ulotce tecfidery są zapisy że może wystąpić przy braniu tego leku nowotwór, tak samo jest przy aubagio oraz przy gileni gdzie wystąpienie nowotworów jest dość wysoko na liście skutków ubocznych.
Przeczytalam cala ulotke z opakowania Tec nic nie pisza o nowotworach, jedynie ze nalezy iwazac biorac Tec oraz leki na raka.
Ale nie ze Tec moze czy wywołuje raka
Prosze Anka Działanie rakotwórcze
Badania rakotwórczości fumaranu dimetylu prowadzono na myszach i szczurach przez okres do dwóch lat. Fumaran dimetylu podawano myszom w doustnych dawkach 25, 75, 200 i 400 mg/kg m.c./dobę oraz szczurom w dawkach 25, 50, 100 i 150 mg/kg m.c./dobę. U myszy częstość występowania raka komórek kanalikowych nerek zwiększała się po dawce 75 mg/kg m.c./dobę, przy ekspozycji (AUC) odpowiadającej zalecanej dawce u ludzi. U szczurów częstość występowania raka komórek kanalikowych nerek zwiększała się po dawce 100 mg/kg m.c./dobę – ekspozycji około 2 razy większej niż po zalecanej dawce u ludzi. Znaczenie wyników tych badań dla ryzyka u ludzi nie jest znane.
Częstość występowania brodawczaka płaskonabłonkowego i raka w przedżołądku (bezgruczołowej części żołądka) zwiększała się u myszy przy ekspozycji odpowiadającej dawce zalecanej dla ludzi, a u szczurów - przy ekspozycji poniżej tej dawki (w oparciu o AUC). U ludzi nie występuje odpowiednik przedżołądka gryzoni.

a co do Ciebie hela to nie musialas odp irobicznie bo ja nie napisalam tego po zlosliwosci czy zeby kogos wysmiac bo sama byc moze bede musiala przejsc na tec lecz tylko zeby podzielic sie z wami tym co przeczytalam i ze mam w zwiazku z tym obawy brac i czy sie nie boicie . i tylko tyle. a poza tym zgadza sie , mozna dostac raka nawet przez oddychanie w niektorych miastach ale na to wpywu nie mamy a no branie lekow ich wybor owszem
A jakieś źródło tych badań?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(13-08-2019, 22:06)jessyca13 napisał(a): [ -> ]Prosze Anka    Działanie rakotwórcze  
Badania rakotwórczości fumaranu dimetylu prowadzono na myszach i szczurach przez okres do dwóch lat. Fumaran dimetylu podawano myszom w doustnych dawkach 25, 75, 200 i 400 mg/kg m.c./dobę oraz szczurom w dawkach 25, 50, 100 i 150 mg/kg m.c./dobę. U myszy częstość występowania raka komórek kanalikowych nerek zwiększała się po dawce 75 mg/kg m.c./dobę, przy ekspozycji (AUC) odpowiadającej zalecanej dawce u ludzi. U szczurów częstość występowania raka komórek kanalikowych nerek zwiększała się po dawce 100 mg/kg m.c./dobę – ekspozycji około 2 razy większej niż po zalecanej dawce u ludzi. Znaczenie wyników tych badań dla ryzyka u ludzi nie jest znane.  
Częstość występowania brodawczaka płaskonabłonkowego i raka w przedżołądku (bezgruczołowej części żołądka) zwiększała się u myszy przy ekspozycji odpowiadającej dawce zalecanej dla ludzi, a u szczurów - przy ekspozycji poniżej tej dawki (w oparciu o AUC). U ludzi nie występuje odpowiednik przedżołądka gryzoni.

a co do Ciebie hela to  nie musialas odp irobicznie bo ja nie napisalam tego po zlosliwosci czy zeby kogos wysmiac bo sama byc moze bede musiala przejsc na tec lecz  tylko zeby podzielic sie z wami tym co przeczytalam i ze mam w zwiazku z tym obawy brac i czy sie nie boicie . i tylko tyle. a poza tym zgadza sie , mozna dostac raka nawet przez oddychanie w niektorych miastach ale na to wpywu nie mamy a no branie lekow ich wybor owszem

Pogadam na ten temat z neuro, tylko jakbys podala mi zrodlo zeby mi znow nie mowil ze czytam durne artykuły na podejrzanych stronach.
Bo mam oficjalny zakaz od neuro czytania o sm w necie.
Mam pytania to mam jego pytac?
W sumie napisane jest w tym co zalaczylas ze znaczenie tych badan dla ludzi nie jest znane.

Pytasz czy sie nie boje brac Tec.
Tak i nie.
Kazdy lek na sm ma tak poważne skutki uboczne ze ja bym sie bała zmiany na inny
Tyle co przeszlam z betaferonem, teraz Tec daje o sobie znac

Ja mam jeszcze maloplytkowosc zarowno betaferon i Tec obnizaja plytki duzoooo ponad minimum
Od 21 lat mam poważny zespól jelita drazliwego- serio poważny problem z tym
Ja sie boje raka bo chociazby to ze przez zjd bo Boje sie ze moje problemy doprowadza do raka w układzie pokarmowym.Mam ostatnio to nieszczescie ze sporo mi znanych czy bliskich osob ma raka

Przerażajace to.
Ale mysle ze gdyby Tec rzeczywiscie powodowała u ludzi raka nie stosowany byl ten lek
Jest prawdopodobieństwo ze rfu tfu za krotko jest lek ogolnie na ludziach stosowany stad ta nieświadoma

Czy ktos wie ile lat jest stosowana w ogole na calym swiecie Tec?
Wczesniej lek był na łuszczce stosowany wiec iles lat go ludzie musza brać

No mam pytanie do ciebie co na to twoj lekarz prowadzacy?
Z moim neurologiem jeszcze na ten temat nie rozmawialam . narazie szukam informacji o tym leku zeby wiedziec czy sie decydowac na niego czy nie. teraz na wizycie podziele sie ze swoja neurolog tym co znalazlam . hmm mowisz Anka ze wczesniej byl ten lek stosowany na luszczyce? to jak moze byc cos dobre na sm skoro bylo stosowane na co inne? to tak jak reklamuja te wszystkie specyfiki na odchudzanie a jak sie poszuka informacji glebiej to okazuje sie ze specyfik byl stosowany na zupelnie co innego i co roku jest ten sam sklad nawet jednym skladnikiem nie zmieniony a zupelnie inna niby dolegliwosc. moze z tec tak nie jest . nie wiem, nie jestem naukowcem ani lekarzem. moge sie mylic . nie wiem. naprawde nie wiem co mam zrobic . brac czy nie brac oto jest pytanie

PDF]
Tecfidera, INN-dimethyl fumarate - europa.eu na tej stronie to pisze
Na łuszczycę fumaran dimetylu był stosowany pod inną nazwą i w innej dawce, bodajże od lat 80-tych. Gdyby wśród tych ludzi było szczególnie dużo przypadków raka to wycofano by go pewnie z produkcji. Neuro mi mówiła że jeszcze w reumatologii jest na coś stosowany.

Miałaś podać źródło tych badań.
O działaniu Tecfidery: Zarówno DMF, jaki i jego aktywny metabolit – fumaran metylu, są znanymi agonistami receptora kwasu hydroksykarboksylowego (HCA2). Receptor ten jest tak zwanym receptorem sprzężonym z membranowym białkiem G. Występuje m.in. na powierzchni określonego typu białych komórek krwi – granulocytów. W celu zbadania skutków oddziaływania fumaranu dimetylu na receptor HCA2 w przypadku stwardnienia rozsianego, przeprowadzono szereg eksperymentów z wykorzystaniem mysiego modelu tej choroby. W badaniach wzięły udział myszy typu dzikiego a także takie, które nie posiadały receptora HCA2 (Hca2-/-). Fumaran dimetylu podawano myszom przez zgłębnik w dawce 30 mg/kg, począwszy od trzeciego dnia po immunizacji.

Zaobserwowano, że w porównaniu do grupy kontrolnej, zaburzenia funkcji motorycznych były znacznie mniejsze u myszy znajdujących się w grupie, której podawano DMF. Co ważne, zależność ta występowała tylko wśród myszy posiadających sprawny receptor kwasu hydroksykarboksylowego. Ponadto, po miesiącu porównano obraz histopatologiczny rdzenia kręgowego u myszy z różnych grup. U myszy typu dzikiego, przyjmujących DMF, znacznie zmniejszyła się liczba komórek zapalnych, w porównaniu do tych bez receptora HCA2. Również powierzchnia demielinizacji (rozpadu osłonek mielinowych) była u nich mniejsza.
Co do podatności na zachorowań na raka: ostatnie badania wykazały, że ludzie z SM ogólnie częściej chorują na raka (ok 10%), inną sprawą jest to, że wkoło jest pełno substancji powodujących raka, które są dopuszczone do obrotu np aspartam fosforany a ostatnio naukowcy udowodnili. że nadmiar wit C może przyczyniać się do rozwoju nowotworu.