Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(28-08-2019, 10:05)fratalia napisał(a): [ -> ]Hej, maly update :dzisiaj byla pierwsza kontrola od czasu przyjmowania Tecfidery (marzec 2019). Zero nowych zmian!! Stare wciaz male, stan stabillny, nic sie nie rozwija Uśmiech Ale sie ciesze!

super Uśmiech Uśmiech
Byłam po lek, po wynik mri i badan
Narazie bede dostawać Tec co mc nadal bo mam niskie płytki krwi, ale uwaga
Limfocyty mam 0,36 i neuro mowil ze wynik ok
Powtórzyli mi teraz morfologie ze wzgledu na niskie plytki
Zobaczymy za mc co i jak
Limfocytow tak niskich jeszcze nie miałam, plytki mialam nizsze a neuro sie plytkami barfziej martwi
o masakra
Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): [ -> ]hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?
(30-08-2019, 10:03)nadziejka napisał(a): [ -> ]Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): [ -> ]hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?

najważniejsze, że mam dużo więcej energii każdego dnia i tak szybko się nie męczę.
pozwala mi to na rower codziennie 10-15km i prace w ogrodzie na weekend, nie mam już jakiś ograniczeń, tak jak było bez leczenia

a bierzesz jakieś osłonowe na brzuch? albo probiotyk?
(30-08-2019, 10:40)agica napisał(a): [ -> ]
(30-08-2019, 10:03)nadziejka napisał(a): [ -> ]Hej, jestem w sumie juz po 4 sztukach. Po pierwszej i drugiej, po kilku godzinach mialam kilkuminutowy ból brzucha, po tej mini flashek. Po 3 nie było nic. Po czwartej jeszcze nie wiem  Uśmiech

(28-08-2019, 09:28)agica napisał(a): [ -> ]hej, ja biorę 16miesięcy, ale jakieś pozostałości po rzutach są, jednak nie ma nowych i nie ma nowych rzutów.
ja odczułam poprawę po 6 miesiącach brania.

lekarzowi lepiej zgłoś, nawet telefonicznie

A jaką odczułaś poprawę? Co się zmieniło?

najważniejsze, że mam dużo więcej energii każdego dnia i tak szybko się nie męczę.
pozwala mi to na rower codziennie 10-15km i prace w ogrodzie na weekend, nie mam już jakiś ograniczeń, tak jak było bez leczenia

a bierzesz jakieś osłonowe na brzuch? albo probiotyk?
Tak, biorę Łąkcie Forte, ogółem od okolo 2 miesięcy biorę probiotyki, pracuję w biurze z dziewczyną, którą po godzinach jest trenerem personalnym i mi truła, ,ze  jelita to drugi mózg, wiec sie posluchałam.

Oki jak ja czekam na ten "przypływ energii", który nie będzie tylko siłą woli...
ja to bardziej traktuję, że jak mnie brzuch nie boli to się dobrze czuję.
za bardzo się nie wgłębiam, bo są nawet książki jak to dietą wyleczono sm- dla mnie przesada.

bądź cierpliwa, ten moment na pewno nadejdzie, jak minie te kilka miesięcy Uśmiech
Po prostu po jakimś czasie zaczynasz zauważać że dawno noga nie mrowiła itpUśmiech cierpliwościUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam z niecierpliwością na te momenty
Odebrałam dziś leki, od następnego razu będę dostawać na 3 miesiąceUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk