Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostałam dziś tec na 3 miesiąceUśmiech jak za kwartał wyniki badań bedą Ok to tez tak dostanęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nareszcie ktoś pomyślał Uśmiech
No superUśmiech kolega w krk betaferon też dostał na 3m


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A ja sie dowiedzialam ostatnio ze od dawna u mnie w szpitalu daja leki na 3 mce.
Ale ja to jestem ja i mam ciagle niestabilne wyniki i mam byc co mc
Poki co nie zanosi sie zebym odbierala lek co 3 mce
Nie do konca to jest dla mnie jasne
Czuje sie dobrze nie mam rzutow
Badania krew robia co kwartal czasem co mc ale to wtedy jak plytki mi leca
Neuro wie ze mam maloplytkowosc i nie bada mi plytek jakos specjalnie za czesto
Wiec nie wiem dlaczego dla niego jestem az tak wyjatkowa ze mam byc co mc skoro jest zawsze tak samo dobrze sie czuje badanie neurologiczne ok i pa pa prosze osc do domu
Chyba dmuchają na zimne. Może z czasem się ustabilizuje i też tak będziesz miała
(27-09-2019, 17:35)agica napisał(a): [ -> ]Chyba dmuchają na zimne. Może z czasem się ustabilizuje i też tak będziesz miała

Plytki mi sie nie ustablizuja.
Od dziecka mam maloplytkowosc
Od dziecka mam ponizej minimum plytki
Nie pamietam zeby mi choc raz wzrosly do minimum
Neuro sie bardziej przejmuje plytkami niz limfocytami u mnie
A te mialam ostatnio 0,37 obecnie 0,46
I dla niego plytki sa istotniejsze
Limfocyty odkad biore Tec czyli od maja 2018 mam po 2 mcu stosowania ba poziomie0,5 i mniej.
Najmniej te 0,37
Nigdy nie wzrosly powyzej 0,5
Neuro mowil mi ze Tec obniza poziom limfo i jak bede miec za niski to wtedy bedzie przerwa z Tec
Wczesniej jak bylam na Betaferonie mialam mega skutki iboczne i za kazdym razem marudzilam, plakalam na wizytach kontrolnych az mi zmienili lek
Dodam ze wtedy plytki byly na mniej wiecej takim samym poziomie jak obecnie
Nie bede sie juz zalic, tak jest wiec nie marudze
Moze inny lekarz zadecydowalby zmiane leczenia czego nie chce
Wybaczcie literowki mam dzis slaby dzien i tam gdzie sie dopatrzylam bledu to poprawialam ale sie lidzie skarza ze nie da dzis moich smsow czytac
Moja neuro tez dziś na płytki patrzyła, widać są istotne przy tec. Nie tylko limfocyty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No tak kiedyś wspominałaś o tej małopłytkowości, chyba gorsze są skoki niekontrolowane, tak mi się wydaje. Może masz niskie, ale chociaż to jest stabilne i oby nic się przez to nie działo. Może lekarz sam nie wie jak w takim przypadku postąpić
(27-09-2019, 18:02)hela napisał(a): [ -> ]Moja neuro tez dziś na płytki patrzyła, widać są istotne przy tec. Nie tylko limfocyty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tec obniza tez plytki
Betaferon ktory bralam na poczatku tez
Plytki sa istotne
(27-09-2019, 14:41)hela napisał(a): [ -> ]Dostałam dziś tec na 3 miesiąceUśmiech jak za kwartał wyniki badań bedą Ok to tez tak dostanęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super Uśmiech ja za dwa tygodnie mam wizyte na której ponoć mam już tez dostać na 3 msc (o ile wyniki krwi  które przyniosę będą dobre)