Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kurcze czyżbym obalił kolejny MIT związany z braniem suplementów?!?!?!
No bo jak inaczej wyjaśnić brak odpowiedzi  na moje proste pytanie???
Zwykle jest tylu aktywnych forumowiczów?(chyba że zostałem zbojkotowany?! Podejrzany Zdezorientowany Płacz Oczko )
Pozdrawiam!
(04-02-2017, 16:07)Yazon napisał(a): [ -> ]
(04-02-2017, 14:25)sylwia9118 napisał(a): [ -> ]Dziękuję za słowa otuchy Uśmiech

Ja na początku brałam betaferon, ale po kilku miesiącach padła mi tarczyca, potem przeszłam na copaxone, biorę go 5 lat, nigdy nie miałam żadnych odczuwalnych skutków ubocznych, czułam się można powiedzieć znakomicie, wszelkie wyniki badań też były w normie. 4 miesiące temu dostałam rzutu, podwójne widzenie uprzykrza mi życie, mimo, że jest jakaś poprawa, to to nie jest to samo, najgorzej jest przy patrzeniu w dal. Aaa no i mój stan psychiczny, po prostu nie poznaje siebie, ja sprzed kilku miesięcy byłam inną osobą.

Co do Tecfidery zamierzam zacząć wspomagać się siemieniem lnianym i jakimiś probiotykami, jeszcze nie doszłam do siebie po sterydach i antybiotykach, a jeśli chodzi o te zaczerwienienia próbował ktoś zbywać to wapnem? Albo jakieś inne metody żeby się tego pozbyć?

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Witam Uśmiech
Oficjalnie zalecane jest przyjmowanie Aspiryny na pół godziny przed przyjęciem Tec. i to zapobiega "flaszowi".
Wypróbowane nie przeze mnie ale przez wielu połykaczy Tec. i działa. Ja osobiście na razie nie mam potrzeby dodatkowego "trucia" się salicylanami i podrażniania żołądka!
Jak do tej pory skutki uboczne jakie mam po Tec. to pikuś w porównaniu z Interferonem i Copaxonem które brałem! Flasz rzadko i mało dokuczliwy Uśmiech a poza tym ok. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Pozdrawiam!

Witam wszystkich którzy przeczytają ten post!
Tym razem to ja mam do Was pytanie: na jakiej podstawie bierzecie dodatkowo probiotyki?
Wiem że to na pewno nie zaszkodzi ale czy w czymś pomaga?
Probiotyki przy antybiotykach, bardzo pożądane! Układ trawienne wyjałowiony!
ale czy Tec tez tak działa na florę bakteryjna?!
Moje pytanie jest czysto poznawcze, bo wydaje mi sie ze nie mam zaburzeń związanych z wyjałowieniem układu trawienno-wydalniczego!
Byłbym bardzo zobowiązany gdyby mi ktoś to uzasadnił i umotywował!!!
Bardzo proszę!! Zdezorientowany Uśmiech Oczko
Pozdrawiam

Moim zdaniem równowaga we florze bakteryjnej bardzo korzystnie wpływa na stan zdrowia, nie tylko przy SM. Dlatego na co dzień wspomagam dobre bakterie odpowiednim jedzonkiem - kiszonki, jogurty, kefiry są w moim menu każdego dnia. Regularnie powtarzam też kuracje suplementami z probiotykami. Lepiej się czuję, nie mam problemów z chronicznym zmęczeniem, poprawił się stan skóry i włosów. Nie choruję nawet w takich okresach jak teraz, gdy grypa szaleje. Co do Tecfidery - nie wiem. Nie biorę tego leku.
ZapiszZapisz
Cześć Jula Uśmiech !
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Cieszy mnie to że odczuwasz pełne spektrum pozytywnych skutków zażywania probiotyków! Bez urazy, masz takie pozytywy jak w reklamach tychże! Ale to super! Naprawdę! nie jest to sarkazm! Znane także mi są ich dobre strony, tylko że myślałem raczej iż tecfiderowcy zapoznają mnie z jakimiś pozytywami o których mi nie jest wiadomo!
Poza tym zastanawiam się czy dodatkowe dostarczanie układowi trawiennemu dobrych ale zawsze bakterii nie pobudza wydzielania kwasów żołądkowych, co w efekcie przy tec. może powodować bóle żołądka?!?!
Pozdrawiam!
P.s.
Poprzedni mój wpis był prowokacją
Yazon u mnie np. nigdy nie wystąpiły bóle brzucha, nie mam nudności itp rzeczy. Z tym że ja zażywałam 3 tyg przed rozpoczęciem leczenia i 2 tyg podczas brania Tecfidery. Teraz biorę jedynie jeśli dopada mnie jelitowka.
(06-02-2017, 22:35)mufa napisał(a): [ -> ]Yazon u mnie np. nigdy nie wystąpiły bóle brzucha, nie mam nudności itp rzeczy. Z tym że ja zażywałam 3 tyg przed rozpoczęciem leczenia i 2 tyg podczas brania Tecfidery. Teraz biorę jedynie jeśli dopada mnie jelitowka.

A więc Mufa nie znajduję w Twoim przypadku żadnych zależności z Probiotykami! Na zapas nie można się zabezpieczyć, chyba, lek przyjmuje sie dwa razy dziennie?!?!?
No i gut!!!
Pozdrawiam
(06-02-2017, 21:56)Yazon napisał(a): [ -> ]Cześć Jula Uśmiech !
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie. Cieszy mnie to że odczuwasz pełne spektrum pozytywnych skutków zażywania probiotyków! Bez urazy, masz takie pozytywy jak w reklamach tychże! Ale to super! Naprawdę! nie jest to sarkazm! Znane także mi są ich dobre strony, tylko że myślałem raczej iż tecfiderowcy zapoznają mnie z jakimiś pozytywami o których mi nie jest wiadomo!
Poza tym zastanawiam się czy dodatkowe dostarczanie układowi trawiennemu dobrych ale zawsze bakterii nie pobudza wydzielania kwasów żołądkowych, co w efekcie przy tec. może powodować bóle żołądka?!?!
Pozdrawiam!
P.s.
Poprzedni mój wpis był prowokacją

Oj, chętnie bym wystąpiła w takiej reklamie! Uśmiech nie dość że z pełnym przekonaniem mogłabym  reklamować ,to jeszcze by ktoś za to płacił. ;-) Nie wiem, może to placebo. Ale jestem zachwycona działaniem probiotyków.
Yazon może ja trochę naświetlę po co probiotyki.
W zeszłym roku często chorowałam jak się okazało z powodu bakterii. Jedne wyleczyłam to drugie się znalazły i kolejny antybiotyk. Lekarka w szpitalu reumatologicznym była przerażona, że w takim wieku z badań wynika u mnie niewydolność nerek. Nefrolog zalecił właśnie enterol żeby przeczyścić florę no i faktycznie poprawiło się. Co prawda aktualnie nie łykam codziennie tego ale dobrze jest jak na jakiś czas zafundować sobie taką kurację.
Yazon moja córka miała migreny od przerostu flory bakteryjnej (tej zlej) dostała leki, po których miała przez 6 tyg przyjmować probiotyki. Teraz wszystko się uspokoiło, więc ja tam wierzę w probiotyki i ich działanie.
Ja probiotykow nie biore, ale tez nie czuje, ze sa mi potrzebne. Choc ja ogolnie jestem bardzo antylekowym i anty-lekarzowym przypadkiem, trafila kosa na kamien z tym SMem, nigdy w zyciu nie bylam u lekarzy tak czesti, jak w przeciagu ostatnich 8 miesiecy...
Takze ja ogolnie suplementacje mam bardzo ograniczona, zreszta moja neurolog to popiera. A o zbawiennym dzialaniu probiotykow przy Tec jeszcze nie slyszalam, ale jesli cudze doswiadczenie mowi co innego, to cos w tym moze byc Oczko
Jutro mam badania kontrolne po pół roku i zobaczymy co tam wyjdzie