Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(11-11-2019, 10:35)hela napisał(a): [ -> ]
(11-11-2019, 10:30)Orchidea napisał(a): [ -> ]Zobaczcie jak pogoda się zmienia to wszystko ma wpływ na ludzi.Ja zazwyczaj jak tak się czuję kupuję zestaw witamin dla kobiet w ciąży.


Na pogodę narzekamy w wątku „Mój dzisiejszy nastrój”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie narzekam tylko odpowiadam na post.
(11-11-2019, 13:21)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Ja nie mieszkam w polsce i szczerze mówiąc to nie mam pojecia jaka jest tam teraz pogoda i czy mozna na nią cokolwiek zrzucić bądź nie. Nawet mi przez głowę nie przeszło żeby wiązać swoje samoppczucie z pogodą.  Kompletnie bezsensu.  Gdzies w tym wątku ktoś juz wspomniał o utracie energii będąc na tec więc to nie tylko ja jak widac, pomimo ze jak wspomnialas nie ma o tym slowa w ulotce. To samo z wypadaniem wlosow,  w ulotce nic na tentemat nie ma jednak są tu osoby ktore tego doswiadczyly.
Czytalam tez o zmeczeniu związanym z sm ale ja  takowego nie mialam wiec skoro opadam z sil kolejny dzien to nic dziwnego ze powiazalam to z tec i zwyczajne grzecznie zapytalam.
W tym wątku to juz chyba nic napisac nie mozna, zapytac tez nie bo zaraz czlowiek na panikarza i głupka wychodzi.

Nie chcialam zebys tak odebrala to co napisalam
Sm powoduje zmeczenie to jest normalny objaw choroby


Od jak dawna bierzesz Tec?
Rany dziewczyny na forum jest masa działów tematycznych i wątków w nich, jak będziecie pisać wszystko w tym jednym to jak ktoś nowy będzie chciał coś znaleźć to nie przekopie się nigdy przez posty nie na temat.

Nie rozumiem co to za problem znaleźć odpowiedni dział i tam założyć swój wątek.

To że ktoś jest na tec nie oznacza że w wątku „Tecfidera” ma zamieszczać wszystkie swoje przemyślenia.

Adminki włożyły dużo pracy w podzielenie wszystkich tematów na działy po to żeby z tego korzystać. Teraz znów będą przenosić posty do odpowiednich działów bo autor nie mógł sam tego dobrze zrobić od razu.

I nikt się nie musi czuć wywołany do odpowiedzi i mi odpisywać. Nawet będzie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(11-11-2019, 13:21)JMonika79 napisał(a): [ -> ]To samo z wypadaniem wlosow,  w ulotce nic na tentemat nie ma jednak są tu osoby ktore tego doswiadczyly.

To, że w badaniach klinicznych nie stwierdzono takiego skutku ubocznego, nie znaczy, że wypadanie włosów nie jest związane z przyjmowaniem leku. Takie zdarzenia należy zgłaszać producentowi lub lekarzowi i jeżeli faktycznie taki skutek uboczny występuje, aktualizuje się ulotkę leku. Myślę, że potencjalnych skutków ubocznych różnych leków jest znacznie więcej niż to co jest w ulotce, tylko niektóre pojawiają się z czasem, albo u bardzo niewielkiej grupy osób, więc trudno je wychwycić w badaniach.
(11-11-2019, 13:45)Miriam napisał(a): [ -> ]
(11-11-2019, 13:21)JMonika79 napisał(a): [ -> ]To samo z wypadaniem wlosow,  w ulotce nic na tentemat nie ma jednak są tu osoby ktore tego doswiadczyly.

To, że w badaniach klinicznych nie stwierdzono takiego skutku ubocznego, nie znaczy, że wypadanie włosów nie jest związane z przyjmowaniem leku. Takie zdarzenia należy zgłaszać producentowi lub lekarzowi i jeżeli faktycznie taki skutek uboczny występuje, aktualizuje się ulotkę leku. Myślę, że potencjalnych skutków ubocznych różnych leków jest znacznie więcej niż to co jest w ulotce, tylko niektóre pojawiają się z czasem, albo u bardzo niewielkiej grupy osób, więc trudno je wychwycić w badaniach.


Ale tez trzeba się popatrzyć na kaliber tych skutków ubocznych, przy możliwych problemach z wątrobą wypadanie włosów to pikuś. Tym bardziej że kurcze tec nie ma dbać o nasze dobre samopoczucie, tylko nie dopuścić do zwiększenia się niepełnosprawności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(11-11-2019, 13:40)hela napisał(a): [ -> ]Rany dziewczyny na forum jest masa działów tematycznych i wątków w nich, jak będziecie pisać wszystko w tym jednym to jak ktoś nowy będzie chciał coś znaleźć to nie przekopie się nigdy przez posty nie na temat.

Nie rozumiem co to za problem znaleźć odpowiedni dział i tam założyć swój wątek.  

To że ktoś jest na tec nie oznacza że w wątku „Tecfidera” ma zamieszczać wszystkie swoje przemyślenia.

Adminki włożyły dużo pracy w podzielenie wszystkich tematów na działy po to żeby z tego korzystać.  Teraz znów będą przenosić posty do odpowiednich działów bo autor nie mógł sam tego dobrze zrobić od razu.

I nikt się nie musi czuć wywołany do odpowiedzi i mi odpisywać. Nawet będzie lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela, dziękuję.  

Proszę aby nie mieszać w wątku, innych tematów. Jeżeli nie ma odpowiedniego działu, to proszę założyć nowy watek. Nie zawsze da się przenieść i podzielić posty,  więc proszę o rozwagę w pisaniu. 
Tak jak Hela pisała, kosztuje Nas to sporo pracy, a nie tylko tym się zajmujemy. Pozdrawiam.  " Bez odbioru "
Witajcie . Za kilka dni rozpoczynam leczenie tecfidera i chcialam zapytac odnosnie tego co bierzecie na żołądek ? Zapewnie był juz taki temat ale niestety mam tez problemy ze wzrokiem i nie potrafie siedziec dluzej na komputerze jak tylko szybciutko napisac pytanko i pozniej odczytac . A wiec co bierzecie ? Oslonowo czy od mniejszego wydzielania kwasow ? a moze to i to ? nie wiem co lepsze dlatego pytam was juz obeznanych w tym temacie na wlasnej skórze
Ja na początku brałam Controloc 40 bodajże, ale na mnie to nie działalo, co nie znaczył że nie działa u innych.
Jak bolał to czasem Controloc, a tak to raz w roku Ultimate 16 Stain Probiotic, (w sensie opakowanie ma 60 tabl, na 3m starcza), i jest ok.
(19-11-2019, 14:33)jessyca13 napisał(a): [ -> ]Witajcie . Za kilka dni rozpoczynam leczenie tecfidera i chcialam zapytac odnosnie tego co bierzecie na żołądek ? Zapewnie był juz taki temat ale niestety mam tez problemy ze wzrokiem i nie potrafie siedziec dluzej na komputerze jak tylko szybciutko napisac pytanko i pozniej odczytac . A wiec co bierzecie ? Oslonowo czy od mniejszego wydzielania kwasow ? a moze to i to ? nie wiem co lepsze dlatego pytam was juz obeznanych w tym temacie na wlasnej skórze
Biorę helicid 20