Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W załączniku rozpiska co brać i co jeść w zależności od dolegliwości, kilka razy to już się tu przewijało.
Ja przed leczeniem i pierwsze kilka miesięcy brałam helicid osłonowo i przez kilka tygodni multilac probiotyk
Mam pytanko,biore tec.od 3 miesiecy ,jest ok, tylko czasem dostaje uczulenia na rekach,
wyglada to tak jakbym lapy w pokrzywy wsadzila i strasznie swedzi,jak wypije wapno przechodzi.
To uczulenie moze byc skutkiem ubocznym brania tec?
(19-11-2019, 23:22)goska71 napisał(a): [ -> ]Mam pytanko,biore tec.od 3 miesiecy ,jest ok, tylko czasem dostaje uczulenia na rekach,
wyglada to tak jakbym lapy w pokrzywy wsadzila i strasznie swedzi,jak wypije wapno przechodzi.
To uczulenie moze byc skutkiem ubocznym brania tec?

Ale masz pokrzywke? Czy czerwona skore j szczypanie i pieczenie
Jak masz pokrzywke dzwon do neuro
Ja mialam pojrzywke ale po leku ktory bralam na zwiekszone napiecie konczyn dolnych
Neuro nie wiedzial do konca czy to ten lek czy to ten lek z Tec
Samo pieczenie skory czy czerwona skora i pieczenie to flsh i to norma przy tec
Gośka ja też tak czasem mam, ja nic nie biorę bo samo przechodzi po ok 10-15 min
Dzwonilam do neurologa, powiedziala ,ze tak czasem sie zdarza,
mam wypic wapno i nie drapac sie i bedzie okUśmiech
Ja nie biorę od początku żadnej osłony na żołądek nawet lekarka mi nic nie przepisała zapytała czy mnie boli ja powiedziałam ze czasem wiec stwierdziła ze bez osłony się lepiej wchłania i ze mi nie przepisze. A mam pytania po jakim czasie od brania tec poczuliście się w końcu lepiej ?
Ja po ok 6 miesiącach, ale dlatego że poniewierały mnie rzuty po diagnozie
(20-11-2019, 22:25)magdasch napisał(a): [ -> ]Ja nie biorę od początku żadnej osłony na żołądek nawet lekarka mi nic nie przepisała zapytała czy mnie boli ja powiedziałam ze czasem wiec stwierdziła ze bez osłony się lepiej wchłania i ze mi nie przepisze. A mam pytania po jakim czasie od brania tec poczuliście się w końcu lepiej ?

W jakim sensie lepiej?
(19-11-2019, 14:33)jessyca13 napisał(a): [ -> ]Witajcie . Za kilka dni rozpoczynam leczenie tecfidera i chcialam zapytac odnosnie tego co bierzecie na żołądek ? Zapewnie był juz taki temat ale niestety mam tez problemy ze wzrokiem i nie potrafie siedziec dluzej na komputerze jak tylko szybciutko napisac pytanko i pozniej odczytac . A wiec co bierzecie ? Oslonowo czy od mniejszego wydzielania kwasow ? a moze to i to ? nie wiem co lepsze dlatego pytam was juz obeznanych w tym temacie na wlasnej skórze

Ja nie brałam nic oslonowego ale jak zaboli mnie żołądek a zdarzylo sie to narazie raz to biore poprazol Uśmiech