Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najważniejsze, że nic takiego sie nie działoUśmiech i dobrze wiedzieć w razie wu Uśmiech
(19-07-2020, 08:09)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Najważniejsze, że nic takiego sie nie działoUśmiech i dobrze wiedzieć w razie wu Uśmiech
Juz po wizycie. Odpowiedziałam wszystko lekarzowi ale mówił, ze jeśli faktycznie nie przekroczyłam dziennej dawki to nic prócz flasha czy bolu brzucha nie powinno mnie spotkać. I ze dobrze ze ominelam ta wieczorna dawke. Faktyycznie tak bylo , ze po południu dostałam mega flasha i piekla mnie skora( teraz mam za swoje, bo mialam z tym spokoj:p) ale po za tym ok, wyniki z krwi w porządu i  tec na kolejne 3mscOczko
Ja od 13 leków nie biorę. Jutro do dr dzwonić będę. 29 idę na zdjęcie szwów. Niestety brzuch obolały i biegunka.
Orchidea długo trochę, ale dla pocieszenia ja po wypadku coś koło tygodnia nie brałam. I nic mi nie było. Oby i Tobie się udalo
Ja dalej bez leku. Po zabiegu mam porażenie połowy jelit. Dziś byłam u chirurga, pobrał krew i 6 wizyta. Zobaczę co będzie. Boję się, że lek inny będę musiała wziąć.
(30-07-2020, 08:43)e-smka napisał(a): [ -> ]Orchi, bardzo Ci współczuję...
A konsultowałaś się ze swoim lekarzem z programu?
Tak mialam 3go zrobić badania i zadzwonić do lekarza. Skoro 6 wizyta u chirurga i będę wiedziała jak badania to wtedy zadzwonię do neurologa. Lecz chirurg mi powiedział, że z jelitami może i 4mc potrwać. Teraz już sama zastanawiam się czy nie wziąć np copaxon a jak z jelitami będzie ok to czy będę mogła na tecfidere wrócić.
(30-07-2020, 09:59)Orchidea napisał(a): [ -> ]
(30-07-2020, 08:43)e-smka napisał(a): [ -> ]Orchi, bardzo Ci współczuję...
A konsultowałaś się ze swoim lekarzem z programu?
Tak mialam 3go zrobić badania i zadzwonić do lekarza. Skoro 6 wizyta u chirurga i będę wiedziała jak badania to wtedy zadzwonię do neurologa. Lecz chirurg mi powiedział, że z jelitami może i 4mc potrwać. Teraz już sama zastanawiam się czy nie wziąć np copaxon a jak z jelitami będzie ok to czy będę mogła na tecfidere wrócić.
No raczej nie zgodzi się neuro żeby tak zmieniać lek i wracać do niego
niezłe zamieszanie mogłoby to spowodować w twoim organiźmie
ale ja nie jestem lekarzem więc jak będziesz już po rozmowie z neuro daj znać
Hej, 

zacząłem brać tecfiderę jakoś 2 tygodnie temu, po wcześniejszym stosowaniu avonexu przez kilka lat. Początkowo pojawiło się kilka objawów nieporządanych wymienionych w ulotce, ale do tego doszło jeszcze bardzo intensywne tycie. Od kilku lat regularnie ćwiczę i staram się trzymać dietę i kondycję w jak najlepszej formie, ale to co zaczęło się dziać naprawdę mnie przeraziło. Nie wiem, czy jest to wina tecfidery, bo takie skutki uboczne nie są wymienione w ulotce, ale przytycie 7 kg w ciągu 2 tygodni, kiedy nie zmieniłem ani swoich nawyków żywieniowych ani nie zmniejszyłem aktywności fizycznej wydało mi się raczej niepokojące. 

Czy to w ogóle możliwe, że po tych tabletkach się tak dzieje? Jeśli macie jakieś podobne doświadczenia albo wskazówki to z chęcią przyjmę każdą. :)
Cześć
Troche to dziwne ze az 7 kg w 14 dni
Ja nie przytylam nic odkad biore Tec
Nie zmienilam nawykow zywieniowych pod lek
Jem lekko , z przewaga bialka a male ilosci weglowodanow
Ruch mam ale glownie rotor

Pare osob pisalo ze przybralo na wadze ale dlatego ze do tabletki trzeba zjesc tresciwy pokarm no i nie wolno doprowadzac do uczucia glodu bo wtedy sie zaczyna bolesci zoladka itp
Natomiast niepokojace jest to ze w tak krotkim czasie az tyle przytyles
Hmm... w sumie zastanawiam się czy przypadkiem, nie jest to jakiś skutek psychologiczny, bo decyzja o zmianie mojej terapii została podjęta przez znaczne pogorszenie się mojej sytuacji i pojawieniu się dodatkowych zmian w mózgu. Jeśli chodzi o dietę, to wszystko jest skonsultowane z lekarzem i dietetykiem, więc wątpię żeby tu było coś na rzeczy. Poza tym aktywność fizyczna u mnie to 2x w tygodniu siłownia + 2x w tygodniu jakiś rodzaj cardio, więc wydaje mi się, że to też odpada.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to konsultacja z lekarzem.