Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Machu u mnie leukocyty 0.9 według Twojej jednostki i lekarka zaniepokojona, a u Ciebie?
Lekarka powiedziała tylko ,że na początku te leukocyty troche spadają ,ale z czasem wracają do normy. No i mówiła jeszcze ,że nie ma co sobie poki co głowy tym zawracac ,bo to równie dobrze moze być błąd pomiaru... Pozdro
Witam wszystkich Uśmiechco tak po ludzku daje wam tecfidera?chodzi mi o to na jaki obszar pomaga ,co leczy?można zauważyć poprawę zdrowia?będę miała chyba możliwość leczenia tecfiderą.zastanawiam się co ona daje?czy leczy?czy jest to zauważalne.
Podobno nie jestem aż tak zmęczona jak wcześniej, ale czy ja wiem. Bardziej liczę na to że nie będzie rzutów i postępu choroby
Witam wszystkich Uśmiechco tak po ludzku daje wam tecfidera?chodzi mi o to na jaki obszar pomaga ,co leczy?można zauważyć poprawę zdrowia?będę miała chyba możliwość leczenia tecfiderą.zastanawiam się co ona daje?czy leczy?czy jest to zauważalne.

Cześć terkik!
Powinnaś się zapoznać się z takimi opisami jak pozytywne skutki leczenia lekiem tecfidera, lub ulotką od tego leku!
A tak po ludzku to chyba każdy z biorących ten lek ma co do niego inne choć podobne oczekiwania!
 I tak: chyba każdy ma nadzieję że powstrzyma on postęp choroby na tyle skutecznie że jeśli wystąpią jakieś objawy podstawowej choroby to przy następnym ewentualnym żucie(oby ich już nie było!) będą one b. mało dokuczliwe i z jak najmniejszym uszczerbkiem dla układu  nerwowego a co za tym idzie dla naszej sprawności!
Musisz pamiętać że lek w Polsce jest zarejestrowany od ub. roku! Tak ze oprócz tych którzy go biorą od czasu gdy był on w fazie badań, jest jedna taka osoba na tym forum, jesteśmy "piersi" i nie mamy dużego stażu w łykaniu Tecfidery. Ale mamy co do niego duże pozytywne oczekiwania!!!
Pozdrawiam! Oczko Uśmiech
Dzięki  Uśmiech zawsze lepiej jak wypowiedzą się Ci co zażywają lek.W sposób prosty i przystępny Uśmiechlekarz dużo nie mówi a jak coś to w swoim języku Uśmiechkto ma znać tą terminologię Uśmiech
Witaj terkik.
Nie wiem jak pozostali ale mi daje nadzieję, że SM zostanie przynajmniej na tym etapie co jest i nie ruszy dalej. Biorę od grudnia i nic więcej jeszcze nie powiem bo oprócz leczenia wali mi się wszystko ale fizycznie wyrabiam więc nie jest źle (bo na tym najbardziej mi zależy)
Moi drodzy,
dziś zaczęłam 120 mg Tecfidera do takiego późnego śniadania (10:30). Po 3 godzinach czerwona wysypka na rękach (oprócz dłoni), szyja i dekolt również. Zaczerwieniona skóra na udach. Po kolejnej godzinie, czerwony zniknął, zostało natomiast takie nieprzyjemne pieczenie skóry.
Dam znać co dalej po kolejnej dawce.
(24-02-2017, 15:27)Doro napisał(a): [ -> ]Moi drodzy,
dziś zaczęłam 120 mg Tecfidera do takiego późnego śniadania (10:30). Po 3 godzinach czerwona wysypka na rękach (oprócz dłoni), szyja i dekolt również. Zaczerwieniona skóra na udach. Po kolejnej godzinie, czerwony zniknął, zostało natomiast takie nieprzyjemne pieczenie skóry.
Dam znać co dalej po kolejnej dawce.

Doro
Powodzenia, aby Ci Teecfidera służyła i było mało skutków ubocznych. Musisz być cierpliwa...
Doro mam nadzieję że tylko taki początek i teraz będzie tylko lepiej