Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!

Za kilka dni minie 4 miesiac odkad przeszlam z Avonexu na Tecfidere. Dzisiaj odebralam czesc wynikow i az musze sie Wam pochwalicUśmiech Mile zaskoczenieUśmiech Myslalam, ze zle przecinki widze, bo: AspAT 23,00 (norma 0-35) i ALAT 27,8 (norma 0-42). WOW, bo przy Avonexie byly baaaaaardzo przekroczoneUśmiech
Jutro odbieram reszte wynikow, bo dzisiaj sie gdzies paniom zawieruszyly.

Z moich obserwacji uzytkownika tecfidery zauwazylam wzmozone wypadanie wlosow. Nigdy nie byly zbyt bujne i wypadaly, ale ostatnio  normalnie boje sie je myc. Lekko przejezdzam reka po mokrych wlosach, a na dloni zostaje mi szerokie pasmo... Za chwile chyba calkiem sie ich pozbede. Sezon zimowy tez pewno im nie sprzyja. Ale taki problem, to nie problemOczko

.
Hej
U mnie też na początku się osłabiły ale później wróciło do normy.
Ale problem z niskimi Limfocytami pozostał.
Pozdr.
U mnie po każdym leku lecą. Połowę już nie mam. Cuda robiłam. Teraz stosuje kozieradke. Robię sama napar. Wypadają, ale mniej.
Hej,

Jestem znowu na Tec od dzisiaj. Po analizie Doktor wszystkich za i przeciw i przede wszystkim braku rzutu w ciągu leczenia wróciłam do Tec. Morfologia ładnie się poprawiła. Aubagio mi odebrano ze względu na uczulenie, jakiego dostałam [Obrazek: 092cd505a2a46f5384ef0b64823fdfd0.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
(14-01-2021, 13:28)nadziejka napisał(a): [ -> ]Hej,

Jestem znowu na Tec od dzisiaj. Po analizie Doktor wszystkich za i przeciw i przede wszystkim braku rzutu w ciągu leczenia wróciłam do Tec. Morfologia ładnie się poprawiła. Aubagio mi odebrano ze względu na uczulenie, jakiego dostałam [Obrazek: 092cd505a2a46f5384ef0b64823fdfd0.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wysypka niezbyt fajna. Trzymam kciuki za Ciebie.
Słuchajcie, z racji podejścia numer dwa do Tecfidery, poprzednio miałam bardzo często flashe, teraz chciałabym nad tym troche zapanować. Dlatego podpowiedzieć, co jecie tłustego i Wam pomaga?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
(14-01-2021, 21:56)nadziejka napisał(a): [ -> ]Słuchajcie, z racji podejścia numer dwa do Tecfidery, poprzednio miałam bardzo często flashe, teraz chciałabym nad tym troche zapanować. Dlatego podpowiedzieć, co jecie tłustego i Wam pomaga?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ja jadłam chleb z masłem suto tego maselczka było.
(14-01-2021, 21:56)nadziejka napisał(a): [ -> ]Dlatego podpowiedzieć, co jecie tłustego i Wam pomaga?

Na poczatku przed tabletka jadlam chleb z maslem orzechowym.  Potem mi obrzydlo. Wiec teraz jem kanapke z serem albo z szynka, bez dodatkow w stylu ogorek, pomidor itp.
Ja właśnie, jak wróciłam dzisiaj po 11 ze szpitala, to zjadłam śniadanie, kanapki z masłem i z szynką i jak mnie później flash dojechał, to myślałam, że się wściekne. Wysypka +flash + szalik + czapka + kurtka + ciepło w sklepie = istny koszmar

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Chyba nie ma reguły co jeść niestety. Próbowałam różnych rzeczy typu masło orzechowe, orzechy, jajka itp. I flash raz jest raz go nie ma. Przez pierwsze dwa miesiące miałam go codziennie [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk