Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja sztywno trzymałam się godzin. Może dla tego flash miałam 3 razy.
(18-01-2021, 20:42)Orchidea ponownie napisał(a): [ -> ]Ja sztywno trzymałam się godzin. Może dla tego flash miałam 3 razy.
Flash, przynajmniej u mnie, nie ma żadnego związku z godzinami przyjmowania leku. Zaobserwowałam, że kiedy dokucza mi żołądek, pojawiają się też flashe. A z kolei żołądek odzywa się niezależnie od tego, co jem. Ale są to obecnie stosunkowo rzadkie i małe dolegliwości, nic poważnego. A flash, nawet silny, nie stanowi dla mnie problemu. Im dłużej biorę Tec, tym rzadziej się zdarza  Uśmiech
Po raz pierwszy pominelam poranna dawke. Kilka dni temu rano spoznilam sie o 4 godziny. Przypominajki oczywiscie nastawione, ale w pracy ostatnio taki natlok wszystkiego, ze mowie sobie ze za chwilke i potem oczywiscie zapominam..
Nie panikuje, oczywiscie nie spodziewam sie zadnych negatywnych skutkow. Jestem troche zla na siebie Zły Za to, ze powinnam bardziej sie pilnowac i zmienic hierarchie waznosci spraw...
Tez zapominacie niekiedy?
(22-01-2021, 23:22)Olaa napisał(a): [ -> ]Po raz pierwszy pominelam poranna dawke. Kilka dni temu rano spoznilam sie o 4 godziny. Przypominajki oczywiscie nastawione, ale w pracy ostatnio taki natlok wszystkiego, ze mowie sobie ze za chwilke i potem oczywiscie zapominam..
Nie panikuje, oczywiscie nie spodziewam sie zadnych negatywnych skutkow. Jestem troche zla na siebie Zły Za to, ze powinnam bardziej sie pilnowac i zmienic hierarchie waznosci spraw...
Tez zapominacie niekiedy?
Tecfidere biorę już jakieś 1.5 roku. Do tej pory 2 razy zdarzyło mi się zapomnieć o porannej dawce. Sam w sumie nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć bo bardzo się pilnuję z lekami. Ogólnie ja chyba bardzo dobrze znoszę to leczenie bo od samego początku, jedyne skutki uboczne brania Tecfidery jakich doświadczyłem wiązały się tylko i wyłącznie z toaletą, na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć ile razy leciałem do toalety ok. 5/10 min po zażyciu leku. Żadnych flashy itp.
Cześć
jestem tu nowa. Czytywałam forum, ale dopiero niedawno dołączyłam.Tecfiderę biorę już jakieś 1,5 roku. Ostatnio mam problemy właśnie z flashem. To jedyny skutek brania Tecfidery jaki miałam i mam. Mam wrażenie, że flash się u mnie nasili. Kiedyś był sporadyczny a teraz miewam kilka razy w tygodniu i się zastanawiam czy jest to spowodowane Smutny
A mówiłaś lekarzowi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Raz nieumyślnie też spóźniłem się wziąć o jakieś 4 godziny (staram się brać co 12). Chyba od tamtej pory ustawiłem "budziki" (w dni robocze jakoś pamiętam, że tabletka do śniadania, ale w inne i na wieczorne na wszelki wypadek mam ustawione). Kiedyś jak chyba jeszcze nie przyszło mi do głowy, że w moment można zapomnieć po wyłączeniu alarmu, wyłączyłem z myślą, że zaraz wezmę i wcale nie wziąłem zaraz, a dopiero po jakimś czasie jak się zorientowałem. Teraz w takich wypadkach raczej włączam "drzemkę" na 10 minut. Oczko

Na co dzień tak sobie wymyśliłem, że jak pudełko stoi na stole to znaczy, że trzeba wziąć poranną. Po wzięciu przestawiam na półkę i teoretycznie wiem, że wziąłem poranną i kolejna będzie wieczorem. Pudełko w nieodpowiednim miejscu jakoś o sobie przypomina.

Generalnie i tak sprawdzam po kilka razy, czy na pewno wziąłem, ale ewentualna nerwica to już inny temat.
(23-01-2021, 14:33)nadziejka napisał(a): [ -> ]A mówiłaś lekarzowi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Mam wizytę za tydzień to mu powiem i zobaczymy czy mi coś pomoże lub coś podpowie
Ja jutro wizyta. Zobaczę czy dr da mi tecfidere.
Odezwij się po wizytach. Powodzenia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka