Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więc kupiłam w/w lek i jak na razie spisuje się dobrze. Luźne stolce jeszcze są, ale to nie biegunki.
(25-02-2021, 09:21)e-smka napisał(a): [ -> ]Na początku stycznia miałam roczny rezonans, w sumie więcej niż rok minął od poprzedniego, ale przez Covid itp. to się trochę poprzesuwało...  Poza tym pierwsze 5 msc roku 2020 po odstawieniu Aubagio nie brałam żadnego leku, dopiero od czerwca Tecfidere i... wczoraj miałam wizytę podsumowującą i... NIE MAM ŻADNYCH NOWYCH ZMIAN W MRI!!!! Jupiiiiiiiiiiiii
To super wiadomość  Uśmiech 
Ja nastepny rezonans mam w czerwcu, mam nadzieję że też będzie dobrze.
Trzymaj się ciepło e-smka  Uśmiech
Brawo !!!
Świetnie
Super ♥️
Cieszę się [emoji3060]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Hejka Uśmiech

Zaczęłam brać Tec jakiś tydzień temu, nie mam jakiś mega efektów ubocznych ale codziennie moja twarz robi się czerowna jak bym się spaliła na słońcu, szyja, dekolt i strasznie piecze. Pierwszego dnia trwało to jakieś 30 min, z każdym dniem coraz krócej , już zaczynam powoli się przyzwyczajać haha, plus do tego strasznie jestem zmęczona szczególnie rano, ciągle bym spała albo czuje sie jak na haju Uśmiech
Macie jakieś porady by czuć sie troche lepiej ? Albo co sami robicie by czuć się lepiej?
Pozdwiam wszystkich cieplutko :*
hejka Uśmiech


Przyjmowałam lek 1,5 miesiąca jednak zrezygnowałam w obawie przed pogorszeniem stanu zdrowia. Choruję 22 lata i mój stan jest bardzo bardzo dobry. hmmm niestety leki mają poważne skutki uboczne, na które należy bacznie zwracać uwagę.... nie sugerując się opinią innych chorych a raczej obserwując siebie i czytając ulotkę. Nikt o nas nie zadba lepiej niż my sami. Czasami wystarczy zwyczajna lub nadzwyczajna nadzieja na cud. Zmiany w rezonansie jeszcze nie oznaczają kalectwa. A co do lekarstw zaznaczam jeszcze raz , iż nie są one obojętne dla organizmu. Ale to każdego indywidualny wybórUśmiech pozdrawiam serdecznie i odpisujcie proszę Uśmiech
(01-03-2021, 14:36)paty3r napisał(a): [ -> ]Hejka Uśmiech

Zaczęłam brać Tec jakiś tydzień temu, nie mam jakiś mega efektów ubocznych ale codziennie moja twarz robi się czerowna jak bym się spaliła na słońcu, szyja, dekolt i strasznie piecze. Pierwszego dnia trwało to jakieś 30 min, z każdym dniem coraz krócej , już zaczynam powoli się przyzwyczajać haha, plus do tego strasznie jestem zmęczona szczególnie rano, ciągle bym spała albo czuje sie jak na haju Uśmiech
Macie jakieś porady by czuć sie troche lepiej ? Albo co sami robicie by czuć się lepiej?
Pozdwiam wszystkich cieplutko :*


Hej! Ze swojej strony mogę powiedzieć, iż miałam takie same objawy na początku. Kręcenie w głowie, ospałość, brak sił i ogólnie haj. Po jakimś czasie samoistnie przeszło. Teraz po 5 miesiącach czuje się świetnie. Flasha mam bardzo rzadko, nie jestem zmęczona ani chorowita (co ważne bo moje leukocyty są dużo poniżej normy). Możliwe, ze złe samopoczucie jest spowodowane stresem, bo jakby nie patrzeć to dość nowa sytuacja dla Ciebie. Trzymam kciuki żeby było dobrze i tak jak napisała koleżanka wyżej- nic nie jest obojętne dla organizmu Oczko


Sent from my iPhone using Tapatalk
Czasami jest lepiej a czasami czuję się jak w piekarniku, najbardziej się bałam że brzuch mnie będzie boleć ale na szczescie narazie jest spokój Uśmiech Oczywiście staram sie dobrze odżywiać i dbać o siebie, teraz czekam na telefon od neurologa więc będę pytać i zobaczymy co powie. Uśmiech